תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים

למרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי, יש מוניטין עולמי בתחומי הנוירולוגיה, הנוירוכירורגיה וחקר המוח. מצויים בו מרכזי מצוינות הפועלים במשולב ובסינרגיה מלאה, תוך שימוש במחקר מתקדם לטובת ריפוי מחלות נוירולוגיות, סרטן ומחלות כלי דם של המוח. טובי המומחים בתחום חקר המוח, הבנת תפקודו והפרעותיו, חברו יחד עם טובי הנוירוכירורגים והנוירולוגים, ופועלים ב'ראש אחד', תחת קורת גג אחת, להענקת ריפוי מלא ומיטבי למטופלים שלנו.   

ההערכות מצביעות על תמותה של 6.8 מיליון בני אדם בשנה, כתוצאה מהפרעות נוירולוגיות שונות, ביניהן: גידולי מוח, שבץ מוחי, מחלות ניווניות של המוח - כגון אלצהיימר ופרקינסון.   

אין ספק, כי העיסוק בתחום הנוירולוגיה והנוירוכירורגיה, מהווה אתגר רפואי ומחקרי מהמעלה הראשונה, במרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם. השאיפה לחקור את המוח ולהבין את תפקודיו, משתלבת עם הרצון להציע למטופלים את דרכי הטיפול הטובות ביותר כדי לא לפגוע בתפקודם ובאיכות חייהם.
בזכות התורמים הנדיבים, אנו מתכננים להגשים היום את צרכי המחר בתחום המחקר והרפואה ולהרחיב את מערך ההדמיה ומרכז המוח. 

מטרתו של המרכז החדש היא להביא לידי "תרגום", מימוש ויישום רפואי, את המחקרים האקדמאיים המתקיימים בתחום המוח. זאת באמצעות הקמת סביבת עבודה חדשנית לטיפול בחולה, המסתמכת על מחקרים אלה, תוך שימוש בציוד טכנולוגי חדשני הכולל רובוטים, והעמקת ההבנה של המרכיב הגנטי בחקר המוח.השותפים להקמתו של המרכז יהיו רופאים וחוקרים המובילים כיום את המחקר, האבחון והטיפול בהפרעות תפקודיות ובמחלות ניווניות של המוח.

עד כה, אנו מצטיינים ומובילים במגוון תחומי המחקר והטיפול במוח, וזאת באמצעות:

המערך הנוירוכירורגי

המחלקה הנוירולוגית

המרכז לחקר תפקודי המוח (fMRI)

המבנה יכלול כ-5 קומות בנויות:
קומת מרתף - סביבת meg - מכשיר מתקדם לחקר המוח.
קומת קרקע - מכשירי MRI.
קומה ראשונה - מערך ההדמיה.
קומה שנייה - מרכז לחקר המוח.
קומה שלישית - מרכז לביואינפורמטיקה.

אנו מבקשים מכם להפוך לשותפים בהקמת האתגר הייחודי הזה. תרומותיכם יאפשרו לנו להגשים ולכונן מציאות חדשה אשר תביא להצלת חיים ולשיפור משמעותי באיכות חייהם של חולים רבים, ולהמשיך להיות מרכז מצוינות בתחום זה.

לתרומה לטובת הקמת מרכז המוח לחץ כאן

ניתן לקבל מידע נוסף אודות פרויקט חשוב על ידי פניה בדוא"ל אל עמותת הידידים friends@tlvmc.gov.il.

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון