תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

​לצפייה בהקלטה המלאה של הכנס:הכנס הראשון של World Leading Hospitals התקיים ב-18 בנובמבר, 2020 ועסק בנושא מגיפת ה-COVID-19 
מגיפת ה-COVID-19 משפיעה רבות על הפעילות האקדמית של בתי החולים וגל על שיטות העבודה היומיומיות ההוגות בשגרה. הצוותים הרפואיים ברחבי העולם מתמודדים עם אתגרים דומים ושיתוף המידע בין הגורמים השונים חשוב מתמיד ולכן המרכז הרפואי ת"א, יחד עם בתי החולים מהנחשבים בעולם, מוביל כנס LIVE ייחודי שמטרתו להציג את נקודת מבטם המקצועית והרחבה של מומחים מובילים מרחבי העולם בהתמודדות עם המגיפה.

הכנס שיתקיים באנגלית ובמתכונת וירטואלית יעסוק בסוגיות שונות והשלכות של פנדמיית ה- COVID-19 בהובלת פרופ' רוני גמזו, פרופ' אלי שפרכר, פרופ' עידית מטות ופרופ' רונן בן עמי.
בכנס ידונו חמישה מאפיינים ייחודים של המשבר הרפואי הנוכחי בשורה של פאנלים, הרצאות וראיונות ויתארחו בו מומחים בכירים מ- 10 מדינות שיחלקו את ניסיונם ובהם פרופ' דיוייד רייך,  נשיא בית החולים מאונט סיני וגם, אורח מיוחד – העיתונאי והסופר, תומאס פרידמן - זוכה 3 פרסי פוליצר. 
בין הנושאים שידונו בכנס:
 • משבר מדעי: 
  הצורך בפיתוח מהיר של אפשרויות אבחון וטיפול חדשניות הוביל לעיתים להנחיות כוזבות וסותרות, לאובדן עלויות ולתסכול וחוסר אמון ציבורי. 
 • משבר רפואי:
  מהירות התפשטות המגפה העולמית הפתיעה ובמקרים רבים אף הכריעה את המערכת הרפואית המתקדמת והמתוחכמת ביותר 
 • משבר סוציולוגי:
  המגיפה גילתה נקודות החולשה מהותיות של המערכת, מאי-שוויון ופערים בגישה לטיפול רפואי וחברתי ועד לשבריריות פיננסית וכלכלית של המדינות העשירות ביותר.
 • משבר עיתונאי:
  העיתונות מצאה עצמה לעתים קרובות במרכז המהומה הפוליטית והתסיסה החברתית, ואולצה במקרים רבים להחליף את מנגנוני ההסברה של הגופים הרשמיים המופקדים על ידיעת הציבור. 
 • משבר עולמי: 
  אתגרי הניהול של המשבר העולמי הדגישו את הצורך בשיתופי פעולה עולמי, בהחלפת מידע מהירה וכן בתיאום בינ"ל מיטבי של מאמצי בלימת המגיפה . יש לראות האם הלקחים של המשבר הנוכחי יעזרו למדינות ולארגונים מקצועיים להתגבר על הבדלי הגישה בכדי לשתף פעולה בצורה יעילה יותר. 


לתוכנית הכנס | לאתר הכנס

תפריט ניווט תחתון