תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

​בדיקת עיניים בילדים מבוצעת כמעט תמיד בשני חלקים: בחלק הראשון נבדק התפקוד הראייתי של הילד בהתאם לגילו. חלק זה של הבדיקה כולל: בדיקת חדות הראייה, הערכת פזילה, תנועות עיניים, עבודה דו-עינית, מיקוד ועוד, בהתאם לסיבת הפניה והממצאים.
במהלך הבדיקה המתבצעת בשילוב משחקים, ילדים קטנים מתבקשים לזהות צורות. כהכנה לבדיקה, בזמן ההמתנה הם משחקים עם הרובוט שלנו במשחק זיכרון עם אותן הצורות המופיעות בבדיקה. לאחר סיום הבדיקה הראשונית מורחבים האישונים עם טיפות עיניים. הטיפות מעט צורבות אולם הצריבה חולפת תוך שניות ספורות. 40 דקות לאחר מתן הטיפות, ניתן לבצע את החלק השני של הבדיקה הכוללת בדיקת קרקעית העין והתשבורת העינית לפיה נקבע הצורך במשקפיים והמרשם המדויק. בסיום הבדיקות ובהתאם לממצאים, ההורים מקבלים הסבר מסודר כולל ההמלצות למעקב, בירור או טיפול. חשוב לדעת!

טיפות העיניים הציקלופלגיות גורמות לטשטוש ראייה, בעיקר לקרוב וכן לסינוור שעשויים להמשך עד 24 שעות. אין מניעה לחזור לגן או לבי"ס אך יש לעדכן את צוותים החינוכיים שהילדים צפויים להתקשות בפעולות מקרוב כמו קריאה וכתיבה וכן שהסינוור יקשה עליהם לשחק או להשתתף בפעילות ספורטיבית בחוץ.
*למבוגרים אסור לנהוג לאחר בדיקה עם טיפות עיניים ולילדים לא מומלץ להגיע לבדיקה יום לפני בחינה חשובה.    

   
חדר בדיקה במרכז לבריאות העיניים לילדים, מרכז רפואי תל-אביב, איכילוב

תפריט ניווט תחתון