תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

ד"ר סטולוביץ': בעיות ראייה בילדים
ד"ר מיצד : על קוצר ראייה
בדיקת עיניים לפעוטות

 מהתקשורת

עיניים - מערך; ביהח דנה-דואק לילדים; מרפאות עיניים

רופאי היחידה מטפלים באופן שגרתי בילדים הזקוקים לתיקון רפרקטיבי (משקפיים), ניתוחי פזילה, חסימות דרכי דמעות, טיפול בעין עצלה, דלקות עיניים. 

בנוסף רופאי היחידה מבצעים בדיקות עיניים שגרתיות לפגים לניטור וטיפול לפי הצורך במחלת רשתית של פגות ומספקים שירותי יעוץ לכל מחלקות בי״ח דנה ומיון הילדים.

יחידת העיניים של איכילוב נותנת מענה ניתוחי לפזילות מורכבות, ניתוחי קטרקט בילדים, גלאוקומה בילדים, מחלות קרנית והפרעות רשתית (תורשתיות וכירורגיות). ייחודה של יחידת עיניים ילדים של איכילוב הממוקמת במרפאת עיניים הכללית היא בשיתוף הפעולה עם שאר יחידות העיניים של המחלקה. היחידה צמודה למערך ההדמיה שמאפשר ביצוע של אולטרה סאונד עיניים, צילומי OCT בילדים ולפי הצורך גם בדיקות אלקטרופזיולוגיות. ביחידה פועלת גם מומחית בתחום הנוירואופתלמולוגיה ילדים.

נוסף על ארבעה רופאים בכירים מומחי על ביחידה, עובדות ביחידה שתי אורתופטיסטיות המסייעות לרופאים בביצוע מדידות ומבצעות תרגולים למקרים של חולשת מיקוד. 

רפואת עיניים ייעודית לילדים

  • הבעיות הייחודיות לילדים: חוש הראייה מתפתח עד גיל 9 וכל הפרעה לראיה בגיל צעיר עשויה לגרום לעין עצלה. אבחון, מניעה וטיפול בעין עצלה הם תחום שבו מטפלים רק רופאי עיניים לילדים.
  • בדיקת עיניים בילדים שונה ומורכבת לעומת בדיקה במבוגרים, הן מבחינת התלונות של הילדים והן מבחינת מהימנות הבדיקה. בדיקת חדות הראייה והתאמת משקפים מבוצעים באופן שונה מאשר במבוגרים.
  • פזילה היא בעיה הנגרמת לרוב בילדות ולכן פזילות גם של מבוגרים מטופלות במרפאת עיניים ילדים.

ניתוחים / טיפולים / בדיקות

פרטי היחידה

03-6973262
03-6974000 - זימון תורים
פקס: 03-6973867
בניין סוראסקי
אגף ח'
קומה 1

תפריט ניווט תחתון