תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

מהי רפואה מותאמת אישית?

בעבר, טיפול הותאם למחלה והיה אחיד בקירוב עבור כל הלוקים בה, כיום, פיתוחים חדשים של שיטות מולקולאריות וגנטיות מאפשרים בחינה מקיפה של מגוון מאפיינים של המטופל, כולל ההרכב הגנטי הייחודי לו. על בסיס המידע הנרחב הזה ניתן כיום להתאים טיפול שהינו "תפור למידותיו" של המטופל. התאמה שכזו עשויה למשל להתחשב בשינוי גנטי שימנע מהמטופל להגיב מיטבית לתרופה מסויימת ולהימנע ממנה, או לחלופין נוכחות סמן תאי מסויים על גבי תא סרטני המאפשר שימוש בטיפול ביולוגי ספציפי ומתקדם. התחום נחקר באופן פעיל, לרבות במסגרת המכון ומספר הבדיקות כמו גם הטיפולים הזמינים בהתאם להן, גדל מיום ליום.

רפואה מותאמת אישית באיכילוב

המכון לפתולוגיה וחקר הסרטן במוסדינו מציע מגוון רחב של בדיקות מולקולאריות וגנטיות אשר מסוגלות לספק מידע רב ומדוייק על מאפייני כל מטופל ומטופל. חלק ניכר מן המידע הזה הינו בעל חשיבות מעשית ומכרעת בהתאמה טיפול במסגרת רפואה מותאמת אישית כבר כיום. יישומים נוספים נחקרים כל העת וההיצע גדל בהתאמה.

הבדיקות

להלן רשימה חלקית, של בדיקות אשר ניתן לבצע במסגרת המכון והמהוות חלק בלתי נפרד מטיפול במסגרת רפואה מותאמת אישית

  • בסרטן מעי גס:
KRAS
NRAS

  • בסרטן העור מסוג מלנומה:
BRAF

  • בסרטן ריאה (מסוג NSCLC):
ALK
EGFR
ROS1
PD-L1

  • בגידולי מערכת העיכול מסוג GIST:
C-KIT
PDGFRA

  • בסרטן השד:
HER2
ER
PR

כיצד ניתן לקבל טיפול במסגרת רפואה מותאמת אישית?

פשוט, לבחור בטיפול באיכילוב. רופאי כלל המחלקות מצויים בקשר ושיתוף פעולה מתמיד עם המכון לפתלוגיה ובאפשרותם להזמין בדיקות כנדרש לרבות בדיקות מולקולאריות וגנטיות במסגרת רפואה מותאמת אישית. עבור מחלות רבות, כאן באיכילוב, בדיקות אלו הינן דבר שבשגרה. אחרות, יבוצעו בהתאם לשיקול דעת הרופא המטפל וצוות המכון בכל מקרה בו ידרשו על מנת להבטיח טיפול מיטבי על בסיס מידע מהימן, מקיף ומותאם אישית למטופל. כמו כן, למעט יוצאי דופן בודדים, הבדיקות ניתנות במסגרת סל הבריאות ואינן כרוכות בתשלום נוסף.

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון