תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים

אייל שרצקי, בן 48, נסע בחורף 2009 לחופשת סקי עם בני משפחתו באוסטריה. באחד מימי החופשה, כשהוא תלוי בין שמים והר במסלול הגלישה, התנגש בגולש, נפל ואיבד הכרתו.

אייל פונה למרכז הרפואי הקרוב ושם לאחר בדיקות הדמיה התבשר על גידול במוחו. ברגע אחד, השחיר הנוף המושלג שמסביב. הדאגה, החשש והפחד השתלטו על אייל ועל בני משפחתו. הוחלט להטיסו חזרה ארצה ולהביאו אל המרכז הרפואי תל-אביב. כאן, במערך הנוירוכירורגי, ולאחר שעבר סדרה מקיפה של בדיקות הדמיה, בהן סריקת MRI תפקודי, הוחלט לנתחו כדי להסיר את הגידול שנמצא במוחו. אייל הוכנס לחדר הניתוח, לניתוח מוח בערות מלאה.

"'ניתוח מוח בערות מלאה', צירוף מילים כמעט בלתי נתפס. לעולם לא אשכח כיצד שכבתי בחדר הניתוח, כשגולגלתי גלויה וחשופה, ידי הרופאים בתוכה, ואני ער לחלוטין, מקשיב לדבריהם ונענה לדרישותיהם. נתבקשתי על ידם במהלך הניתוח לשיר את 'התקווה', לספור עד עשר מהסוף להתחלה, להרים יד ימין, להזיז רגל שמאל. אפילו שוחחתי עם אמי בטלפון, בעת שישבה מודאגת מחוץ לחדר הניתוח. כך הוסר גידול שנתגלה במוחי, ללא פגיעה באזורים במוח האחראים על תפקודים שונים בגוף", מספר אייל.

לאחר שהתאושש מהניתוח, הסבירו לו הרופאים שלשמחתם, והודות למיפוי המוח שנעשה לו באמצעות ה- MRI התפקודי (fMRI), הצליחו להסיר את הגידול ממוחו באופן מושלם, והוא יוכל לשוב תוך שבוע ימים לשגרת חייו הפעילה והנמרצת.

"התרגשתי מאוד מדברי הרופאים. קשה לתאר את הפחד והחשש שאחזו בי כשהבנתי שיש לי גידול במוח. נדמה היה לי שחיי הגיעו לסופם, והנה שבוע ימים אחרי, אני שב לשגרת חיי, עומד על רגליי, מתפקד. פלא, נס, אין מילים לתאר. הכל בזכות השילוב הנכון של מקצועיות, מצוינות וטכנולוגיה מתקדמת ביותר.

הידיעה שיש חיים, וחיים טובים, אחרי גילוי גידול במוח, היא בהחלט ידיעה מרגיעה. את הערכתי לצוות הרופאים ולמרכז הרפואי, אני הבעתי גם באמצעות תרומה נדיבה לטובת המשך המחקר בתחום המוח".   

*אייל שרצקי הוא בן למשפחת שרצקי, הבעלים של חברת "איתורן".

תפריט ניווט תחתון