תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

שמי רוית ואני רוצה לספר לכם על הנס הפרטי שלי על בני נהוראי מאיר שנולד לפני 10 שנים בבית חולים ליס שבאיכילוב בשבוע 34 עם אח תאום. 

כבר לאחר הלידה הצוות הרפואי הבחין שמשהו לא כשורה אצלו מבחינה נשימתית - הוא נשם כמו בלון שנפוח ויורד ממנו האוויר. עבורי כאמא טריה, זה מראה מזעזע. מיד הטיסו אותו ליחידה לטיפול נמרץ פגים שם הוא אושפז כשהוא מונשם ובמצב קשה מאוד. הרופאים בפגייה חיפשו מה מקור הבעיה ולי הם אמרו: ״תתפללי״, ואכן, קראתי תהילים וממש אחרי זמן קצר בלבד ראיתי ישועות כשאחד הרופאים קרא לי וסיפר שעלה על הבעיה הרפואית - נהוראי נולד עם חור בלב. עם קבלת האבחנה הקשה הזו, הרופאים מיד החלו להעניק לו את הטיפול המתאים והכול במסירות וברוך ה׳, החור נסתם ונהוראי התאושש ושוחרר הביתה. אבל זה לא הסוף. בגיל חודש לנהוראי היה חום והצטננות. משמיים, בעלי התעקש מול רופאת המשפחה לקבל הפנייה רק למיון דנה לילדים שבאיכילוב ואכן לשם הלכנו. במיון, שמו את נהוראי בחדר צדדי כשהצוות הרפואי והסיעודי לא עזב אותנו לשניה. פתאום, ואני זוכרת את זה כאילו זה היה היום, אחת האחיות הבחינה שנהוראי עושה הפסקות נשימה בפרקי זמן קרובים. היא חיברה אותו מיד למכשירים רבים וצעקה לרופאים להביא מיד עגלת החייאה. ופתאום שוב מצאתי את עצמי בטיפול נמרץ, הפעם של ילדים. 48 שעות הראשונות שם היו קריטיות כשלא ידעו מה רמת הנזק שנגרם לו מהפסקות הנשימה. החשש היה לפגיעה מוחית קשה.

ואני? כל הזמן קראתי תהילים וצעקתי לה׳ שיציל לי את הילד.

והתפילות נענו. בזכות הרופאים והאחיות בטיפול נמרץ ילדים שעושים עבודת קודש ומצילים חיים במסירות, מקצועיות וחמלה, נעשה איתנו נס ונהוראי חזר להכרה כשהפסקות הנשימה הפסיקו. כעבור חודש גם עשו לו צילום מוח והבשורות היו טובות - הכול תקין! מאז עברו עשר שנים ואני מפרסמת את הנס היום כדי לחזק הורים שנמצאים במקום הזה וברגעים הנוראיים האלו ואומרת להם ולכל עם ישראל: יש ניסים וישועות וגם מטיפול נמרץ אפשר להינצל! אז שוב תודה ענקית לצוות חדר לידה, פגיה, חדר המיון וטיפול נמרץ לילדים על כל מה שעשיתם בשבילנו ובשביל אלפי הורים וילדים כמונו לאורך השנים.


מתוך עמוד הפייסבוק של המרכז הרפואי תל אביב- איכילוב

תפריט ניווט תחתון