תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

זאת הילה , מפתח תקווה. היא הגיעה לחדר המיון בשבוע 22 להריונה כשהיא סובלת מקשיי נשימה. בדיקות נוירולוגיות והדמיות גילו כי היא עברה שבץ מוחי. ניסיון לפתוח את הסתימה לא צלח והילה נכנסה לבצקת ריאות קשה. היא אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ כללי שהיא מורדמת ומונשמת במצב קשה, מטלטלת בין החיים למוות.


סדרת בדיקות גילתה כי הילה סבלה ממחלה ראומטית של הצרות המסתם המיטרלי, מחלה שכלל אינה ידעה עליה והיא זו שגרמה לעומס על הלב. חרף העובדה שהיא הייתה במצב קשה מאוד, בעצת רופאיה ומשפחתה, הילה הצליחה להעביר לצוות הרפואי את המסר שהיא מתעקשת להמשיך עם ההיריון. הצוות הרפואי שכלל אנשי טיפול נמרץ, קרדיולוגים, שיקום, נוירולוגים והיחידה להריון בסיכון התגייסו כדי להיענות לבקשתה למרות הסיכון לחייה שלה ויצאו למלחמה לסיום מוצלח של ההיריון עבור האם והעובר.


במשך שלושה וחצי חודשים אושפזה הילה במחלקת שיקום וטופלה על ידי צוות רב תחומי של רופאי מחלקת שיקום בניהולו של פרופ' ישראל דודקביץ בשיתוף עם ד"ר אנה סג'ין, צוות המחלקה לאם ולעובר על ידי פרופ' מיכאל קופרמינץ, מנהל המחלקה, ד"ר אביטל סקורניק, רופאה בכירה במחלקה ואתי פרג', האחות האחראית וכן צוות היחידה לטיפול נמרץ כללי, המומחים של המערך הקרדיולוגי.


ואכן, ניצחנו! לפני כמה חודשים בודדים, הילה ילדה בן בריא מיד עם תחילת חודש תשיעי ושוחררה לביתה כשהיא בריאה ושלמה. כעת היא נמצאת במעקב והמשך טיפול במערך הקרדיולוגי ובמקביל היא מקבלת טיפול בנוגדי קרישה כדי להבטיח את שלומה וגם לבקשתה – כניסה עתידית בטוחה וללא חשש להריונות נוספים.


מזל טוב הילה היקרה. מי ייתן ותגדלי את בנך הבכור רק בבריאות ובאושר!

תמונת הניצחון: הילה חוזרת השבוע לביקור במחלקה לאם ולעובר עם פרופ' קפורמינץ והאחות אתי פרג', הפעם כבר בריאה ומאושרת.


מתוך עמוד הפייסבוק של המרכז הרפואי תל אביב- איכילוב

תפריט ניווט תחתון