תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

אלחנן מראשון לציון סבל מאבנים בכליות. עד כאן, אין פה אייטם. לצערו של אלחנן, גודל האבנים גרמו לנזק מצטבר לצינור המחבר בין הכליה לשלפוחית השתן והוא הסתבך.

במשך השנים, הוא סבל מכאבים עזים ועבר 7 ניתוחים בשלושה בתי חולים שונים כשהצוותים הרפואיים מנסים למצוא פתרונות רפואיים למצבו. כל פתרון החזיק לתקופה מוגבלת, וכל טיפול לא פתר את הבעיה כשהנזק לשופכן הלך והתגבר. אורח חייו נפגע בצורה דרמטית, אלחנן איבד את עבודתו, הפסיד את נשואיו וכשכלו הקצין - החליט לשים קץ לייסוריו.

הוא הגיע לאיכילוב ונכנס לחדרו של ד"ר אבי ברי מהמחלקה האורולוגית בבית החולים עם בקשה אחת ברורה: "תוציא לי את הכליה ובואו נגמור עניין. אשאר עם כליה אחת אבל העיקר שלא אסבול יותר". ד"ר ברי יחד עם עמיתו ד"ר יעקב גויכמן מיחידת השתלות החליטו להיענות לבקשתו של אלחנן באופן חלקי בלבד: הם יוציאו את הכליה וישמו קץ לסבלו אבל הם לא ישליכו אותה. "חבל על הכליה הבריאה הזו" סיכמו.

השבוע השניים ביצעו את אחת הפרוצדורות הניתוחיות הראשונות בישראל בה הם הוציאו את הכליה ממקומה המקורי והשתילו אותה מחדש באגן התחתון, שם חיברו אותה מחדש לשלפוחית השתן.

הניתוח החדשני עבר בהצלחה גדולה, אלחנן מחלים בחדרו כאן במחלקה והבוקר הוא ביקש לומר לרופאים: "שילמתי מחיר כבד בגלל המחלה. העבודה, הזוגיות, הכול הלך אבל אני היום אופטימי ומאושר. זה שאני עכשיו עומד ומצטלם ובכלל מדבר בלי כאבים זה שינוי אדיר בשבילי. כבר שכחתי מהסבל וזה בלתי נתפס בעיני. אני מודה לרופאים על היצירתיות והתעוזה.

השנה אני חוגג יום הולדת ארבעים ואני מרגיש שקיבלתי הזדמנות שניה לחיים ובעיקר את המתנה הכי טובה שקיבלתי בחיי".

"מדובר בניתוח נדיר שנעשה במקרים בודדים בעולם. אני גאה בצוות המנתחים ובמחלקה האורולוגית על החדשנות, התעוזה והיכולות הכירורגיות מהמתקדמות בארץ ובעולם" מסכם פרופ' עופר יוספוביץ, מנהל המחלקה האורולוגית.


מתוך עמוד הפייסבוק של המרכז הרפואי תל אביב- איכילוב

תפריט ניווט תחתון