תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

​לפני שבוע ילדנו בשעה טובה את בתנו הקטנה בניתוח קיסרי מתוכנן.
יצאנו מבית חולים ביום ראשון וחזרנו הביתה עם רצון גדול לכתוב להן תודה. תודה גדולה.
בימים שהינו בבית חולים היה עומס מטורף בחדרי הלידה ובמחלקת היולדות. עומס באמת שלא יתואר במילים. 

למרות העומס הלא שפוי שהיה בחדרי הלידה והמחלקה (טפו טפו עם ישראל חי וגדל), הן היו שם רגישות, קשובות ערניות ושמות לב לפרטים בדייקנות ומקצועיות מרגשת.
אחיות חדר לידה ואחיות במחלקה ובתינוקיה - בתי א. ואני רוצות להגיד לכל אחת מכן תודה.
תודה לאחות עדי על ההסבר המפורט כשהגענו בקבלה לחדר ניתוח, על הבדיקות ואיחולי ההצלחה עוד בבוקר באשפוז המקדים.
תודה לאחות שקיבלה אותנו במחלקה בחדר המתנה לפני הניתוח שהיתה שלווה ומחויכת ואמרה שאולי נחכה זמן מה והיא לא יודעת כמה זמן אבל חשוב שנדע מראש. הרי ברור שאת אותה דבר בדיוק יכלה להגיד אחרת ובחרה להיות אדיבה ומבינה את הלחץ שהינו בו.

תודה לעבד, אח אחראי חדר ניתוח, שהסביר הכול ברוחב לב, ברוגע ובנימוס מרגש כל כך – כשברקע נכנסים ניתוחי חירום גם מקבל אותנו ובמקביל מעיר למנתח שצריך להתחיל את הניתוח הבא, וגם דואג להוריד אישה מהמיטה בזהירות ולשמור על צניעותה (בכל זאת לבושה בחלוק שלא ממש דואג לצניעותו של איש) ומסביר לבן זוגה איך להוריד את המחסום בפעם הבאה.

תודה רבה למרדים שקיבל את א. אך ורק בתוך חדר הניתוח, ואמר: "אני לא מקבל מטופלת במסדרון". אז נכון, זה לקח יותר זמן אך שמר על פרטיותה של כל מטופלת ומטופלת. הוא דאג להסביר שלב אחרי שלב מה הולך לקרות.
תודה לאחות המקסימה שהחזיקה את בתנו כשיצאה מהבטן, וברגישות וללא לחץ הסבירה לי שהיא קטנה והיא תיקח אותה לתינוקיה לניטור ולחימום. לא הפגינה לחץ, רק דאגה כנה. יחד עם הלחץ, הספיקה להחליף מילה על הבן שבבית ואיחלה לנו שנגדל אותם בנחת ונשמור עליהם.

בקבלה לתינוקייה היו למעלה מ-100 תינוקות במקביל, כל תינוק והצורך הבדיקות והניטור שהוא זקוק לו.
והאחיות בתינוקייה באסרטיביות מול בני/בנות הזוג מסבירים מה מותר ומה אסור בקור רוח ובמקצועיות רבה משרות ביטחון – תודה לכן, שעל אף שהייתי מודאגות ולא הפסקתי לשאול שאלות, בשניה שיכולתן דאגתן להתקשר ולהגיד שאפשר לבוא לקחת להניק.

תודה גדולה לאחות במחלקה, שקיבלה את א. מהתאוששות. דאגת לקבל את אורטל בשקט רב, לא לפני שדאגת שכל החדר יהיה ריק ממבקרים. הצגת את עצמך, הסברת את כל מה שהולך להיות עד הירידה מהמיטה. היית כל כך רגישה ואדיבה ואני מסתכלת עלייך ולא מאמינה איך בכל העומס הזה, את מצליחה להיות מפוקסת ומרוכזת כרגע רק בסיפור של א. בקיסרי שלה, בצרכים ובכאבים שלי. אני מצדיעה לך על האופן שבו דאגת לקבל אותנו, ושמרת על כל שצריך לשמור וגם מעבר לכך.
באמצע הלילה, דאגת לבדוק את א. במסירות רבה ובלי לבטל את תחושות החום של א.; התשובה: "ככה זה אחרי ניתוח", אפילו לא היתה לרגע - לא בהבעה שלך ולא במילים שבחרת. היית כל כך רגישה, אבל ממוקדת במשימה במקצועיות מרשימה.

תודה לשומר בתינוקייה, שבדק כל הורה והורה באדיבות ובחיוך. שפתח את הדלת בזמן והעיר להורים שלא להשתמש בניידים בתוך התינוקייה. עשיתם את עבודתכם. 
תודה לרופא (ד"ר עמית) שהיה צריך לקחת דם מהוריד, אמנם חיכינו לבדיקה כמעט 44 שעות, ובסופו של דבר גם הדם במבחנה נקרש, התאכזבנו ודאגנו ואתה דאגת לקרוא לנו ולהתנצל ולהרגיע שהכול בסדר. אמרת לנו שבבוקר ניקח שוב דם והכל יטופל כמו שצריך.

תודה גדולה לצוות האחיות (רחל ושאר הצוות המסור) בתינוקייה במלונית שהיו קשובות, מקצועיות, רציניות ומלאות ברצון עז לעזור ולטפל בקושי עוד לפני שנוצר.
תודה לכם שעזרתם לנו לחוות חווית לידה חיובית, שמחה ומלאה.

תפריט ניווט תחתון