תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

מתוך עמוד פייסבוק איכילוב


לראשונה, ההסתדרות הרפואית תעניק יחד עם האיגוד הכירורגי הישראלי את העיטור הגבוה ביותר שניתן לרופא בישראל: אות המופת לפרופ׳ יוסף קלאוזנר, בכיר המנתחים בישראל, על תרומתו יוצאת הדופן לרפואה הישראלית. 
פרופ׳ יוסף קלאוזנר, כיום מנהל המרכז הרב תחומי לסרטן ומי שמונה כבר בהיותו בן 39 למנהל המחלקה הכירורגית באיכילוב ובתוך חמש שנים בלבד למנהל החטיבה כולה, הינו מהרופאים החשובים ופורצי הדרך בישראל ששינו את עולם הרפואה הישראלי. 
תחת ידיו ניתח פרופ׳ קלאוזנר למעלה מ-1,400 חולי סרטן האלים ביותר מסוג סרקומה מה שמיצב אותו כבעל הניסיון הגבוה ברמה עולמית והם חלק קטן מלמעלה מ- 10,000 החולים הקשים ביותר שנזקקו לניתוחים המורכבים ביותר ונותחו תחת ידייו האמונות. כמו כן, הוביל פרופ׳ קלאוזנר את הטיפול מציל החיים של מאות פצועים בשנות הפיגועים הקשות שידעה העיר תל אביב בשנות ה-90. 

פרופ׳ קלאוזנר הוא גם הרופא שנאלץ לקבל את ההחלטה את הפסקת פעילויות ההחייאה וקבע את מותו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין. 
כמנהל וחוקר ומחנך, ייסד פרופ׳ קלאוזנר את חלוקת הרפואה הכירורגית לתתי התמחויות, היה הנציג הישראלי הראשון של החברה האמריקאית לכירורגיה אונקולוגית, פרסם מעל 300 מאמרים בעיתונים החשובים בעולם ובעיקר גידל דורות של רופאים - 37 מהם מכהנים כיום כמנהלים הבכירים ביותר של כל אגפי ומחלקות הכירורגיה בבתי החולים בישראל. 

פרופ׳ ציון חגי, יו״ר הר״י מוסר:  ״אני מאוד שמח להיות חלק מהנהגה רפואית שיודעת להעריך ולכבד תרומה יוצאת דופן של רופאים מנהיגים בתחומם שהקדישו את חייהם למטופלים ולחינוך רפואי וגידלו את דור העתיד. זו העת וזה הזמן להוקיר את מנהיגי מערכת הבריאות הישראלית אשר תרמו תרומה יוצאת דופן. יוסי שייך לזן מיוחד של מנהיגים במערכת הבריאות הישראלית אשר קידמו את הרפואה הכירורגית בישראל והביאו אותה להישגים ברמה הבין לאומית ולהשגים יוצאי דופן״. 
פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב - ת״א מוסיף ״יוסי קלאוזנר הוא אבי רפואת הכירורגיה בדורו. הוא רופא בצלמם של מנהיגי הרפואה העולמיים בידענותו, כישורי הניתוח, קור הרוח המשולב עם רגש ואהבה לחולים. פרופ׳ קלאוזנר ניחן בווירטואוזיות ניתוחים, חכמה מחקרים וכשרון הוראה וחינוך יוצא דופן שאפשר לו להעמיד דור של מנהלים, כירורגים בכירים שמרכיבים היום את עולם הכירורגיה בישראל. בבחינת כולם היו תלמידיו. בתפקידו כראש המועצה הלאומית לכירורגיה וטיפול נמרץ הוא תרם לפיתוח התחום ולהביא את מדינת ישראל למעצמה כירורגית עולמית״.

תפריט ניווט תחתון