תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

מהי מחלת אקנה?

אקנה הינה מחלה דלקתית כרונית של בלוטות השומן, המופיעה על פי רוב בגיל ההתבגרות. בדרך כלל, המחלה חולפת בגילאי העשרים אולם לעיתים היא נמשכת עד גיל 40. באחוז ניכר מהסובלים מנגעי אקנה יופיעו צלקות על הפנים ו/או הגב. כ 95%-מהמטופלים יישאו צלקות קטנות בלבד, אולם לכ 20%- יופיעו צלקות גדולות ועמוקות.

ישנם מספר סוגים של צלקות אקנה:

  • צלקות Ice-pick (חטטים)- הנפוצות ביותר, מתבטאות בשקעים עוריים עמוקים.
  • צלקות Boxcar (צלקות זווית) - שטחיות או עמוקות , מופיעות לרוב באזור הרקה והלחיים.
  • צלקות Rolling-  גורמות למראה עור גלי.
  • צלקות צבע- בדרך כלל בגוון חום או אדום.
  • צלקות מורמות- בדרך כלל בקו הסנטר.
לרוב המטופלים יופיעו צלקות אקנה ממגוון סוגים, תופעה המחייבת גישה יצירתית, ידע וניסיון על מנת להתאים לכל מטופל את תמהיל הטיפול שיביא לתוצאה האסתטית הטובה ביותר.

 

במרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר אנו משלבים בין  טיפולי לייזר, חומרי קילוף שונים והזרקת חומרים לטיפול בצלקות אקנה:


טיפולי לייזר

לייזר מקטעי משייף

טכנולוגיה יעילה ביותר לטיפול בצלקות אקנה, במהלכה מוסרות שכבות עור דקות, אחת אחרי השנייה, עד להשגת שיפור משמעותי במראה הצלקות ואף היעלמותן. בד בבד נוצרים סיבי קולגן חדשים המסייעים בהחלקת העור וטשטוש הצלקות. מדובר בטיפול בודד ואינטנסיבי הדורש 7-10 ימי החלמה בבית.

לייזר מקטעי לא משייף

הליך עדין אשר במהלכו יוצרים חתכים לא נראים בשכבות העור העמוקות. בתהליך הריפוי מגויסים תאים מרובים המייצרים קולגן וממלאים את הצלקות מבפנים החוצה. להשגת תוצאה טובה יש לחזור על הטיפול כ 5-6- פעמים, אחת לחודש. לאחר הטיפול העור אדמומי ונפוח למשך מספר ימים. טיפול זה משולב לרוב עם שיטות טיפול נוספות להשגת תוצאה מירבית.


טיפולי פילינג

TCA

CROSS

מדובר בטיפול נקודתי, המיועד לשיפור צלקות עמוקות. במהלך הטיפול מוחדר החומר הפעיל   TCA 85%   אל בסיס הצלקת בעזרת קיסם, במטרה לייצר פצע נקודתי המעודד יצירה של קולגן. באזורים המטופלים מקבל העור מידית גוון לבן אשר נעלם לאחר שעות ספורות ומתפתח פצע שיגליד ויחלים בתקופה של עד 3 שבועות.מיד לאחר הטיפול מבוצע טיפול בלייזר לזירוז תהליך הריפוי ולמקסום התוצאה האסתטית. לאחר 2-3 טיפולים, ניתן להבחין בשיפור של כ 50-80%- בעומק הצלקות.

פילינג

שיטת טיפול לשיפור מראה ומרקם העור שתוצאותיה עור חלק ואחיד יותר.  קילוף העור יכול להיות שטחי, בינוני או עמוק, בהתאם לסוג התמיסה.  הפילינג השטחי פוגע רק בשכבה העליונה של העור )האפידרמיס( , הפילינג הבינוני פועל עמוק יותר ומגיע עד לשכבה העליונה של הדרמיס . הפילינג העמוק מגיע עד לשכבות העמוקותשל הדרמיס. כדי להגיע לתוצאות מקסימאליות מומלץ על בין  2-6 טיפולי פילינג בהתאם לסוג העור, מצבו, התגובה לטיפול  והתוצאות הרצויות. תופעות לוואי אפשריות: אודם בפנים וקילוף עורי למשך מספר ימים והיפרפיגמנטציה למספר שבועות.

הזרקת חומרים לעידוד יצירת סיבי קולגן חדשים


מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי בנושא עם רופא מומחה, לייעוץ אישי ולמידע נוסףהמרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר 03-6972424 dermaaesthetics@tlvmc.gov.il

תפריט ניווט תחתון