תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים

תקופת הטיפולים בסרטן נמשכת מספר חודשים. במהלך התקופה הזו תרגישו מנעד של תחושות פיזיות ורגשיות.
לפעמים תרגישו טוב ושמחים לפעמים חלשים או מעט מצוברחים וכל המנעד הזה הוא טבעי ומובן.
יחד עם זאת מומלץ מאוד לייצר חיי שגרה חדשים לתקופה הזו. בין אם זו עבודה, תזונה מאוזנת, פעילות גופנית או התמודדויות רגשיות, חיי חברה ומשפחה, על פי הרצון והחשק בתקופת הטיפולים. 
בעמוד זה תמצאו התייחסות לנושאים הללו


עבודה 

האתגרים אותם הנכם חווים במהלך ההתמודדות עם מחלתכם הינם רבים מאד. אחת הסוגיות המוסיפה על אתגרים אלו, הינה סוגיית עבודתכם במהלך תקופת הטיפולים אותם אתם מקבלים במסגרת המערך האונקולוגי. 
כדי לסייע בהתמודדות עם סוגיה זו, ריכזנו עבורכם סדרת סרטונים אשר מטרתם סיוע בקבלת ההחלטה באשר לעבודה בתקופת הטיפולים. סדרת הסרטונים פונה הן לשכירים והן לעצמאים, ומתמקדת בארבעה נושאים עיקריים:

מטרת הסרטונים הינה לסייע לכם להבין מה חשוב עבורכם, מה הן האפשרויות העומדות בפניכם,  וכיצד נכון לקדמן.
*  הסרטונים מוגשים כשרות לציבור. באדיבות חברת MSD
 למידע נוסף ניתן לפנות לשרות העובדים סוציאליים  
תזונה מאוזנת 
תזונה חשובה ביותר לחולי סרטן בכלל ובתקופת הטיפולים בפרט. בתקופה זו קיים עומס רב על מערכות הגוף ולכן חשוב לשמור על משקל גוף תקין ולהעדיף מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה המספקים לגוף אנרגיה 
מצורף קישור למצגת מלאת מידע והמלצות לתקופת הטיפולים אשר נבנתה במיוחד לתקופת הטיפולים על ידי מומחי התזונה של בית החולים 

פעילות גופנית 

קשה להתעלם מהיתרונות הבריאותיים של פעילות גופנית בכלל ופעילות גופנית סדירה, בפרט. היתרונות עולים משמעותית מעבר לירידה במשקל ושמירה עליו. כעת, יתרון נוסף של פעילות גופנית נצפה במחקר שבוצע על ידי חוקרים מאוניברסיטת פנסילבניה. חוקרים אלו טוענים כי פעילות גופנית משפרת את יכולת הלחימה של הגוף בגידולים סרטניים במסגרת טיפולי כימותרפיה.


פודקאסט - עבודה בתקופת טיפולים

האתגרים אותם חווים מטופלים במהלך ההתמודדות עם מחלת הסרטן הינם רבים מאד. אחת הסוגיות המוסיפה על אתגרים אלו, הינה סוגיית העבודה במהלך תקופת הטיפולים. כדי לסייע בהתמודדות עם סוגיה זו, ריכזנו עבורכם סדרת סרטונים אשר מטרתם סיוע בקבלת ההחלטה באשר לעבודה בתקופת הטיפולים באתר של איכילוב, הפונה הן לשכירים והן לעצמאים. וכאן בפודקאסט אנחנו מארחים את נירית כהן מומחית לעולם התעסוקה המשתנה שמופיעה בסרטים אלו

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון