תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

אנדוקרינולוגיה - מכון

במטרה לטפל במחלות העיניים של בלוטת התריס, הוקמה המרפאה המשולבת הראשונה בארץ לטיפול בבעיות עיניים של מחלת גרייבס (פעילות יתר של בלוטת התריס).

כ-30% מהלוקים במחלת גרייבס סובלים ממחלת עיניים, בקרב 5% מהם מדובר במחלה קשה. מרבית החולים במחלות עיניים יסבלו מפעילות יתר של בלוטת התריס, אך גם בקרב הלוקים בתת פעילות של הבלוטה, עלולות להופיע מחלות עיניים. ההפרעה בתפקוד הבלוטה ומחלת העיניים מופיעות לרוב בסמיכות האחת לשנייה, אולם לעיתים מחלת העיניים מזרזת או מאחרת את הופעת פעילות היתר בבלוטה, לעיתים עד כשנה ויותר.


אחת הסברות השכיחות היא, כי נוגדנים עצמיים המפעילים את בלוטת התריס, נקשרים גם לרקמת החיבור והשומן של גלגל העין וגורמים לבלט עיני, דלקת ופגיעה בשרירי העינים. 
החולים מתלוננים על דמעת מרובה, רגישות יתר לאור ואי נוחות בעיניים. במצבים קשים יותר, יופיעו כפל ראיה, טשטוש ראיה ובפגיעה קשה ישנו חשש מאיבוד ראיה. גורמי הסיכון הם עישון וחשיפה ליוד רדיואקטיבי.  

הבדיקה במרפאה המשולבת

המטופל נבדק באותו היום במרפאה המשולבת לטיפול בבעיות עיניים של מחלת גרייבס ע"י צוות רב מקצועי הכולל נוירו-אופתלמולוגים/רופאי עיניים ואנדוקרינולוגים. במקרה הצורך, ייבדק המטופל על ידי אוקולופלסטיקאי.
הביקור במרפאה המשולבת מתחיל בבדיקה במרפאת עיניים. על החולה להצטייד בהתחייבות כספית כפולה, האחת עבור המרפאה הנוירו-אופתלמולוגית והשניה למרפאה האנדוקרינית.

פרטי היחידה

03-6974000 זימון תורים
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 13

תפריט ניווט תחתון