תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

  

המעבדה להמטולוגיה באיכילוב תהיה הראשונה להשתמש בטכנולוגיית המורפולוגיה הדיגיטלית של חברת 'סקופיו לאבס'

 

חברת 'סקופיו לאבס', סטארטאפ ישראלי, קיבלה את אישור משרד הבריאות להצבת מערכת ראשונה מסוגה בעולם, המסוגלת לצלם בהגדלה של כפול 100 וברזולוציה גבוהה משטחי דם בשטחים נרחבים. ביה"ח איכילוב, בהובלת פרופ' עירית אביבי מנהלת המערך ההמטולוגי וד"ר בנצי כץ, מנהל המעבדה ההמטולוגית הוביל מחקר בין לאומי, יחד עם ביה"ח בריגהאם בבית הספר לרפואה הרווארד בבוסטון, ואוניברסיטת  UPenn בפנסילבניה. מחקר זה הסתיים במתן אישור למערכת ע"י ה- FDA. 

לדברי ד"ר בנצי כץ, מנהל המעבדה ההמטולוגית: "לאפיון מורפולוגי של תאי דם (משטחי דם) יש תפקיד מפתח בשלבי האבחנה והטיפול במחלות המטולוגיות כגון: לויקמיות ולימפומות וכן למצבים שונים של אנמיה. זיהוי ואפיון של הסוגים השונים של תאי דם, גם הנורמליים וגם הפתולוגיים, מחייב צפייה במשטחי דם בהגדלה גבוהה (פי 100) על מנת להבחין בפרטים בתוך התאים. במאות השנים שחלפו מאז המצאת המיקרוסקופ, הסתכלות בדגימות בהגדלה גבוהה היתה כרוכה באבדן היכולת לצפות בחלקים נרחבים של הדגימה ולכן גרמה לאבדן אינפורמציה המצויה בדגימה. בעיה זאת מתבטאת בחוסר היכולת לבצע צפייה ואבחנה מרחוק בדגימות דם וכתוצאה מכך לפיגור משמעותי ביכולות האבחנתיות בעולם הרפואה הדיגיטלית המתפתחת". 

"מערכת Scopio Labs X100, משלבת דימות של משטח הדם ויכולת בינה מלאכותית (AI) מתקדמת לזיהוי ופענוח התאים. יחד עם בית החולים שלנו, סקופיו לאבס מובילה מהפכה עמוקה בתחום ההמטולוגיה ומקדמת מהפכה דיגיטלית המשפיעה על כל אחד מאיתנו הנזקק לבדיקת משטח דם", מציין ד"ר כץ. 
בתמונה: מערכת Scopio Labs X100 למורפולוגיה דיגיטלית של משטחי דם

 תפריט ניווט תחתון