תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

טיפול באמצעות קרני אור יעיל לשיפור נזקי שמש המופיעים לרוב על פני עור הפנים, הצוואר, הזרועות, הידיים או מחשוף החזה. הטיפול מבוסס על טכנולוגית ה- Intense Pulsed Light -IPL המהווה פיתוח טכנולוגי חדשני לשיפור ולהצערת העור, ללא צורך בתקופת החלמה ממושכת וללא סיבוכים. הטיפול מטשטש או מעלים כתמי שמש, אדמומיות , רוזצאה  והסמקה ומייצר גוון עור אחיד ובריא.

המצבים המומלצים לטיפול בעזרת קרני אור:

- נמשים, כתמי שמש וגוון לא אחיד של עור הפנים, הצוואר ו/או החזה
- אדמומיות, רוזצאה והסמקה בעור הפנים, הצוואר ו/או החזה
- טיפול משלים לשיפור איכות העור לאחר או במקביל לפרוצדורות נוספות כגון: טיפולי לייזר, מתיחת פנים, הזרקת בוטוליניון טוקסין או חומרי מילויהטיפול החדשני במרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר

תהליך הטיפול כולל סדרה של 3-6 טיפולים במרווח של 3-4 שבועות זה מזה. משך כל טיפול כ 20-30- דקות בלבד. מדובר בפרוצדורה בטוחה מאוד. מהלך הטיפול: עם תחילת הטיפול מתבצעת מריחת ג'ל קר על העור המאפשר מעבר מקסימאלי של קרני אור. במהלך הטיפול ניתן לחוש מכה קלה באזור המטופל (מתואר ע"י מטופלים רבים כתחושה של צליפת גומי מתוח  ולאחריה חמימות או עקצוץ החולפים זמן קצר לאחר הטיפול). ניתן לעשות שימוש בקרם אלחוש מקומי לפני הטיפול להפחתת חוסר הנוחות. במשך כל הטיפול נעשה שימוש בכיסוי עיניים להגנה מירבית.
אין לטפל: בעור שנחשף לשמש ב 3- שבועות טרם הטיפול. לעיתים, לאחר הטיפול תתבצע מריחה של פילינג עדין למיקסום התוצאה.

מראה העור לאחר הטיפול

מיד עם תום הטיפול העור עלול להיראות אדום וסמוק, נימיות דם קטנות יכולות לבלוט יותר מהרגיל וכתמים חומים נראים לרוב כהים יותר. עם זאת, שינויים אלו דוהים באופן הדרגתי במהלך השעות עד מספר ימים בודדים. לאחר הטיפול ניתן לצפות לטשטוש הדרגתי של כתמי השמש החומים, והאודם בפנים. בחלק קטן מהמקרים האזורים המטופלים עלולים להיות נפוחים ובצקתיים בימים הראשונים שלאחר הטיפול.

כיצד לנהוג לאחר הטיפול?
בימים הראשונים שלאחר הטיפול רצוי להניח קומפרסים קרים באזורים המטופלים, להימנע מחשיפה לשמש, אמבטיות חמות או ג'קוזי וכן מפעילות מאומצת הגורמת להזעה מוגברת.

מה הן התוצאות המצופות?
כבר לאחר הטיפול הראשון העור יהיה חלק יותר ויראה כבעל גוון אחיד יותר. מטופלים הסובלים מנזקי שמש בולטים מדווחים על התבהרות עד היעלמות כתמי שמש. מטופלים הסובלים מרוזציאה מדווחים על שיפור בחומרת המחלה. כל טיפול נוסף יביא לשיפור מראה העור והתוצאה הטיפולית. להשגת תוצאות מיטביות מומלץ על סדרה הכוללת 3-6 טיפולים.

על מנת לשמר את תוצאות הטיפול מומלץ לבצע טיפול "תחזוקה" בודד, אחת לחצי שנה.

  • מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי בנושא עם רופא מומחה, לייעוץ אישי ולמידע נוסףהמרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר 03-6972424 dermaaesthetics@tlvmc.gov.il 

תפריט ניווט תחתון