תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

  1. יש לחפוף את הראש ערב לפני הבדיקה. אין להשתמש בשמן או ג'ל. יש אפשרות להשתמש במרכך שיער. יש להפקיד להביא מסרק ומרכך שיער לשימוש ביום האחרון לאשפוז בו מוסרות האלקטרודות.

  2. יש להגיע לבית החולים ב-07:30 בבוקר. החיבור לאלקטרודות ייעשה במשך הבוקר אלא אם כן יש שינוי בתהליך האשפוז.

  3. תהליך הדבקת האלקטרודות: זמן הכנת הנבדק הינו כשעתיים. זהו זמן משוערך בלבד. הנבדק יושב בזמן החיבור על כורסת טלוויזיה. על ראשו מודבקות כ- 30 אלקטרודות ע"י טכנאית EEG. לאחר ההדבקה טכנאית חובשת את ראשו בתחבושת המגנה על האלקטרודות. הנבדק מתחבר למכשור ה-VIDEO EEG ע"י חיבור לכבל באורך של 5-6 מטר המאפשר ניידות באזור חדר האשפוז. 

  4. בזמן האשפוז, הנבדק יכול להתקלח, ללא הרטבת הראש/האלקטרודות רק אחרי שנותק מהקבל שמחובר למכשור וזאת רק ע"י אחות. המכשור נעטף בניילון על מנת להגן עליו מפני רטיבות.

  5. התנתקות מהקבל למכשור לצורך עישון או פעולה אחרת, נעשה רק ע"י אחות  או טכנאית. יש לציין שבזמן הניתוק מהקבל אין קליטת אינפורמציה.

  6. ניתן להשתמש במחשב שאינו מחובר לחשמל ומופעל ע"י סוללה.

  7. הוראות לילדים עד גיל 4-5, או ילדים שאינם משתפים פעולה: במשך החיבור רצוי לשבת רגועים עד כמה שאפשר בכדי למנוע תזוזות בזמן החיבור (כשעתיים), וזאת בכדי להקל על הטכנאית להדביק את האלקטרודות באופן מדויק ביותר. מסיבה זאת עדיף שהילד יירדם בזמן החיבור. יש להעיר את הילד כ-4-6 שעות לפני הבדיקה.
    כשהילד מגיע לבית החולים יש להגיע למשרד קבלה, בביה"ח "דנה-דואק" לילדים, קומת קרקע. לאחר קבלת גיליון אשפוז, יש להגיע לבניין הלב ע"ש סמי עופר, קומה 4. במידה והילד לא נירדם באופן טבעי, יינתן לו סירופ דרך הפה, Trichlonam, להקל עליו את ההירדמות. לאחר שהילד נירדם טכנאית EEG מדביקה לראשו את האלקטרודות. יש להצטייד במשחק, צעצוע או כל דבר המרגיע את הילד.

  8. בתום החיבור לאלקטרודות, יתבצע הניטור במחלקה כירורגית ילדים, בביה"ח "דנה-דואק" לילדים.

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון