תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

המטולוגיה - שירות אמבולטורי

​המרפאה ההמטולוגית עוסקת באבחון וטיפול בסוגים שונים של סרטן הדם (לויקמיה), סרטן בלוטות הלימפה, אנמיות, ומחלות מיאלופרוליפרטיביות

המחלות המטופלות במרפאה

למרפאה צוות רופאים מומחים בכירים המתמחים בטיפול במחלות אלה.

חולים חדשים מופנים למרפאה ע"י רופא המשפחה לצורך יעוץ או אבחון, או ע"י אחת ממחלקות בית החולים בה היו מאושפזים. במסגרת המרפאה נערך לחולה ראיון רפואי מפורט ובדיקה גופנית, ונערכות בדיקות איבחון שונות ומגוונות, הכוללות בדיקות דם כלליות ובדיקות מיוחדות, בדיקת מח-עצם (אספירציה או ביופסיה) וכן בדיקות הדמייה כנדרש.
לאחר קביעת האבחנה, החולה ומשפחתו יקבלו הסבר, הדרכה וייעוץ לגבי המחלה, הטיפול בה ודרכי ההתמודדות עימה, מצוות מיומן הכולל את הרופא המטפל, אחות ועובדת סוציאלית. תשומת לב מיוחדת תינתן לשאלות והבהרות.


הרופא המטפל הקבוע ילווה את החולה במהלך כל תקופת המחלה והטיפול. 
הטיפול הניתן במרפאות הנו טיפול על פי נהלים ופרוטוקולים עדכניים. חולים הזקוקים לטיפול כימי יופנו לאישפוז יום או למחלקה. חולים הזקוקים לטיפול בעירויי דם, ארדיה, ברזל תוך-ורידי או אימונוגלובולינים – יופנו לאישפוז יום.
למרפאה צמודה מעבדה המטולוגית משוכללת ובה מתבצעות ספירות הדם ומשטחי דם במקום, בדיקות מוח עצם כולל בדיקה מיקרוסקופית, אפיון סוגי לויקמיה שונים בעזרת מכשיר ה- FACS, בדיקות מולקולריות לאבחון מוטציות בלויקמיה וב- MPD ונתור התגובה לטיפול, וכן בדיקת חלבוני הנסיוב בשיטות חדשניות לאבחון ומעקב של חולי מיאלומה נפוצה.


דרישות מיוחדות:

בביקור הראשון רצוי להצטייד בסכום מחלה או במכתב הפניה מרופא, תוצאות של בדיקות דם עדכניות וביופסיות, וכן בדיקות הדמיה (CT).בבואך למרפאה יש להצטייד בטופס התחייבות כספית מקופת החולים (טופס 17) או תשלום במזומן/כרטיס אשראי בהתאם לתעריף משרד הבריאות

פרטי היחידה

לקביעת תור, מזכירות המרפאה: 03-6973577 בימי א'-ה' בין השעות 11:00-14:00
03-6973576 - מזכירת המכון
03-6973579 - לשיחה וליעוץ; אחות אחראית
פקס: 03-6947246
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 10
שעות קבלת קהל: ימי א'-ה' בין השעות 08:00-15:00

תפריט ניווט תחתון