תוכן עניינים

עידן מיליצ'ר; פסיכותרפיסט; מטפל זוגי ומשפחתי; המרפאה לטיפול מיני; ביה''ח ליס ליולדות

יש ריח של חיזור באויר, באביב. אנחנו, כמו בעלי החיים, פושטים כסות ועוטים אחרת, מתבשמים ויוצאים אל העולם, להיות מחזרים ומחוזרים


על הבוקר, כן ככה אני תמיד מתחיל את שרבוטי על המקלדת,
אני קם מצחצח שיני לאיטי, נעמד מול המראה ובודק בקפידה את שריריי. "מה קרה?!", היא שואלת אותי, בעודה ספונה מתחת לשמיכת הפוך המגנה עליה מקרני האור האביביים, המתגנבים חרישית אל תוך חדרינו מבעד לחרכי התריס.

 

"שום דבר מיוחד", אני עונה באדישות, "רק שאומרים ש"האביב הגיע, פסח בא", ועם בוא האביב אני מריח ניחוחם  של  חיזור ומיניות".
"אז מה אתה בעצם אומר לי? שיש לך מישהי אחרת?!".

"לא, לא!  שלא תביני אותי לא נכון. רק שעם בוא האביב מתחילה תקופת החיזור וגם אצלנו, בני האדם יש ריח של הורמון ה'חשקומיצין' באוויר".

דווקא בעולם בעלי החיים, הזכרים מוקפדים ומקושטים יותר בהופעתם מהנקבות. כל ההשקעה היא על מנת למשוך את הנקבה ולפתות אותה כמרכיב ראשון בריקוד החיזור. בעלי חיים כמו האריה ורעמתו, התרנגול וכרבולתו, הטווס וזנבו, עטורים כל השנה במראה חיצוני מושך. לעומתם, האחרים  מתקשטים דווקא באביב; האיילים שקרניהם צומחות לקראת האביב, ברווז המנדרין שנוצותיו החמות נושרות וצומחות אחרות צבעוניות כאשר מתחילה עונת החיזור. 

אותו לבוש מיוחד הקרוי 'לבוש כלולות', אצל זכר בעלי החיים, בא לידי ביטוי ביתר תשומת לב למראה הגופני שלנו הגברים, עם פרוץ האביב. כל השינויים האלו באים לבטא את היותנו מוכנים לרבייה. אנחנו קרוצים מזן משובח אשר ישביח את הגנטיקה של הנקבה.

כמובן שכמו אצל בעלי החיים אשר עוגבים על הנקבות בריקוד חיזור מסוגנן להפליא, כך גם אנחנו מתהדרים בגינוני עמידה והליכה תוך הפגנת הגוף, כל זאת כדי להרשים ולמשוך את תשומת ליבה של הנקבה.

 

"טוב הבנתי מה אתה אומר,
שחרר שריר ותסביר לי מה אנחנו עושות?".

"מה איתכן? נו באמת אל תיתממי! זה שאת מסתתרת מתחת לפוך ומזיעה, זה לא אומר שאתן לא משקיעות שכמות לבקרים במראה שלכן. סליחה שאני אומר, אבל אתן, יותר מאיתנו משקיעות במראה. ניתוחים, שיפוצים, פילאטיס, חג'דאקיס, אינסטרומטקיס, איפור, גיזום גזור, פחחות וצבע והכל כדי לשנות את פני הטבע!".

 

"טוב, טוב אתה צודק, 
אבל למה להעליב ולהגיד שאני מזיעה מתחת לשמיכה?!".

"או, זהו שאני לא מעליב, אני מתכוון לזה. ובכל זאת, סליחה שהעלבתי.
את יודעת שהנרי הרביעי, מלך צרפת, כתב לאשתו שלא תתרחץ לפני שהוא חוזר משדה הקרב. כתיבה זו באה לבטא את משיכתו לריחו הטבעי של גופה. כפי שאני מת על הריח הטבעי שלך לאחר שנת הלילה כשגופך חם ומריח כמו לחמנייה חמה ומריחה המעלה ריר בפה כאשר היא יוצאת מהתנור".
"טוב,  טוב, תפסיק להתחנף
ותסביר לי את נושא החיזור, הריח והאביב".

 

 נקבות בעלי החיים מושכות בני זוג באמצעות הפרשת חומרים הנקראים פרומונים. פרומוני המין הם הבושם של הטבע. באמצעותם מודיעה הנקבה לזכרים, שהיא בשלה מבחינה מינית ומזמינה אותם אליה. הזכרים המריחים את הפרומונים יודעים כי הנקבה מוכנה להזדווגות. 

באביב כמו באביב, הנקבות המיוחמות מפרישות את הפרומונים המביאים לפתחן את הגברים.   

כיום נוטים בני האדם דווקא להסוות את ריח גופם על ידי שימוש בבשמים, בסבונים ובדאודורנטים ריחניים. יצרני הבשמים מבטיחים, שהבשמים יעניקו לנו נוסף על ריח טוב גם את היכולת למשוך את נסיכי החלומות שלנו. נשים רבות, כמו גברים, מתבשמות יותר עם פרוץ האביב ובנוסף פושטות את פרוות החורף מעל גופן ונותנות לריחן הטבעי, וזה המוזלף על גופן לחיזוק הארומה המושכת, למשוך את הגבר שלצידן (ואולי גם אחר) לחזר אחריהן בטירוף חושים. זה בגדול סיפור האביב והחיזור הגורלי.

"טוב הבנתי אותך, דיברת שעה, עם הפנים למראה, בודק כל שיערה ושיערה בראשך. אז אל תתגרה בגורלך צחצח שיניים וחזור לרגע למיטה.....".

תפריט ניווט תחתון