תוכן עניינים

עידן מיליצ'ר; פסיכותרפיסט; מטפל זוגי ומשפחתי; אחראי מרפאה סקסולוגית אנאורגנית גברים; ביה''ח "ליס" ליולדות
ביקשו ממנו להשתנות, להתעדן, לזנוח את התנ"כיות, להוריד את הכרס וגם את הטמבל (הכובע). ביקשו וקיבלו; הגבר הישראלי, הוא גבר מטרו סקסואל, עירוני בהווייתו, אופנתי, מבין ויודע, חובב גאדג'טים וריבועים. וכבר לא רץ לספר לחבר'ה......עוד לא התעוררה רעייתי המתוקה וכבר החלה לפרט בפני את רשימת המטלות להיום;
"תגיד מאמי, אכפת לך לתקן את הסתימה בשירותים?!"
"איך אסדר את הסתימה,  רק אתמול הייתי אצל הפדיקוריסטית שסדרה לי את הציפורניים?!"
,
השבתי בפליאה.
"נו טוב, להוריד את הכביסה התלויה על הגג בוודאי תוכל גם כשציפורניך עשויות?",
היא אמרה ספק בפקודה.
"ממש לא, את הרי יודעת שאסור לי להיחשף לשמש שבועיים לאחר שהורדתי שיער בלייזר מבית החזה",
עניתי קצת רוטן.
וחוץ מזה, הרגע מרחתי  ג'ל  על השיער ואני מחכה שיתייבש".

"מה קורה כאן?", שמעתי אותה רוטנת בינה לבין עצמה וגם קצת ביני;
"אתם הגברים הישראליים, לקחתם יותר מידי ברצינות את הטרנד החדש הזה של המטרו סקסואליות. אתה מבלה באמבטיה יותר ממני, הפכת 'קוקר ספניאל', כל היום עומד מול המראה, דופק פן לשיער, מתחבר לחלקים הנשיים שלך, לובש רק מותגים ומפליג עד סידור גבות".

 "וואלה יופי, את באמת מרגיזה", אני אומר לה. 

"עם כל הכבוד לתנועה הפמיניסטית, גם אתן עושות טעויות. אולי אחת מהן היא שרציתן אותנו יותר רגישים, יותר רכים ויותר מחוברים לצד הנשי שלנו. רציתן, קיבלתן ועכשיו אתן לא מרוצות".

"תגיד", היא משנה את טון הדיבור,"מאיפה בא בכלל המטרו סקסואל הזה?".

 

המונח מטרוסקסואל מורכב משתי מילים - מטרו (עיר) וסקסואל (מיניות). הרעיון העומד בבסיס המושג הוא שנורמות התנהגות כדוגמת רגישות, השקעה בלבוש וטיפוח הגוף והעור, אשר היוו חלק מהסטריאוטיפ ההומוסקסואלי הפכו לנורמות התנהגות מקובלות של גברים ללא קשר לנטייתם המינית. העיתונאי הבריטי מרק סימפסון קבע לראשונה את המונח בשנת 1994, בכתבה שפרסם ב'אינדפנדנט'. המונח צבר תאוצה לאחר כתבה שעסקה בדמותו של הכדורגלן דייוויד בקהאם, הנחשב לאב טיפוס של הגבר המטרו סקסואל.
כתבה שהתפרסמה ב'ניו יורק טיימס' ב־2003 תחת הכותרת- המטרוסקסואלים יוצאים מהארון, הוסיפה גם היא להבניית המושג. מאז, הפך המונח לאינספור רמיזות ודיונים בתוכניות טלוויזיה ובכתבי-עת העוסקים בנושאי פנאי ובידור. בראשיתו, נועד המונח לתאר שינוי כללי בתפיסת הגבריות של גברים עירוניים, ללא קשר לנטייתם המינית.
הדבר לא סותר את העובדה שהגבר המטרו סקסואל, מקפיד גם על הריבועים בבטן, שרירי החזה וזרועות של בבון מצוי.

"טוב, הבנתי", היא אומרת בארשת חשיבות ומיד מוסיפה: "אני שמחה שסיגלת לעצמך את המטרו סקסואליות שכל כך רציתי....... ומהיום תמשיך לגדל שיער על החזה, תחזור הביתה מזיע עם לכלוך בציפורניים ותקן את הסתימה בשירותים".

 "אה, ועוד שאלה קטנה, המטרו סקסואל הישראלי, עדיין רץ לספר לחב'רה?"

"לא יקירתי, הוא לא רץ, הוא מסמס".

תפריט ניווט תחתון