תוכן עניינים

​כותב לנו מר גדעון א':

5 באוגוסט 2020.
לכבוד המלר"מ - המערך לרפואה מונעת, המרכז הרפואי תל אביב. לידי מר רוני סיני, מנהל תפעול מלר"מ

הנדון: צורך וחוויית שירות לחוות דעת רפואית במלר"מ.
אני בן 64, גר בפריפריה בצפון ולפני שלוש וחצי שנים, עברתי ניתוח לב, שבו בוצעו 4 מעקפים. את הניתוח עברתי בדחיפות במדיקל סנטר בהרצליה, לאחר שביום שישי עברתי צנתור ועקב המצב אושפזתי ועברתי ניתוח כבר ביום ראשון, יומיים לאחר הצנתור. לאחר 4 ימים, עם שחרורי מבית החולים, קבלתי בין היתר מרשם לתרופות שעלי ליטול.

במשך כשנה שלאחר הניתוח, השתתפתי בתוכנית שיקום לב בבית החולים בצפון. במהלכה הייתי במעקב קרדיולוגי וגם שונו מינונים של התרופות ואף נוספו תרופות חדשות (אנטרסטו). במהלך 3 השנים שלאחר הניתוח, הייתי במעקב, אחת לחצי שנה, אצל אחד מהקרדיולוגים בבית החולים בצפון. לכל מפגש כזה הבאתי תוצאות בדיקת אקו לב ותוצאות בדיקות דם. הפגישות היו דומות אחת לשנייה, עם טפיחה על השכם (שמאד הייתי גאה בה) ועם המלצה: "תמשיך כך, עם אותן התרופות ובאותו מינון". גם אם הרגשתי טוב, או יותר נכון "בסדר" מתהליך המעקב, רציתי תמיד לוודא ולדעת, שאני מקבל את האבחנה והטיפול הטובים ביותר .
 טיפול ואבחנה טובים ניתן לקבל, לדעתי, במרכזים רפואיים. שם מטפלים במספר גדול יותר של חולים, במצבים מורכבים ושונים. במרכזים רפואיים מודעים לחדשנות הרפואית, אם זה בתהליכי טיפול ואם זה בתרופות חדשות שמפותחות בארץ ובעולם. כל חולה שואף לקבל את הטיפול הטוב ביותר במרכזים הרפואיים הטובים ביותר וע"י הרופאים הטובים והמנוסים ביותר.

לכן, החלטתי ליזום ולהגיע למרכז הרפואי תל-אביב איכילוב ולהתייעץ עם מנהל היחידה לקרדיולוגיה התערבותית במערך הקרדיולוגי, הפרופ' שמואל בנאי, האחראי בין היתר על מחקר יישומי לפיתוח שיטות חדשניות לאבחון ולטיפול במחלות לב וכלי דם. הייתי בטוח, שפרופ' בנאי, עם הידע והניסיון הרבים שלו, כמי שנמצא בחוד החנית ובראש הטיפולים והתרופות לבעיות בלב, ייתן אבחנה מדויקת של מצבי וימליץ על תרופות מהשורה הראשונה לטיפול. בתחילת יוני 2020, בהמלצתו ובהכוונתו  של מר רוני סיני הגעתי לקבלת חוות דעת במלר"מ במרכז הרפואי תל-אביב איכילוב, זאת לאחר ששלחתי בדואר אלקטרוני את תוצאות בדיקת אקו לב ואת תוצאות בדיקות הדם האחרונות שלי.

לאחר קבלת פנים נינוחה במלר"מ, נפגשתי עם פרופ' בנאי, שכמובן הגיע מוכן למפגש לאחר שלמד את החומר ששלחתי. נבדקתי על ידו, גם גופנית, וקיבלתי המלצות להוספת תרופות ולשינוי מינון של התרופה העיקרית (אנטרסטו) שאני נוטל. לאחר הבדיקה, הרגשתי הקלה רבה. גם מפני שידעתי מה מצבי לאשורו וגם כי קיבלתי תשומת לב מיוחדת מקרדיולוג בכיר, שגם בדק אותי והיה ער לתרופות ולמינונים שאני נוטל. סוכם שאגיע למפגש אבחנתי במרכז הרפואי אחת לשנה, להמשך המלצות טיפול.

בחודשיים האחרונים מאז הבדיקה, אני מרגיש כי מצבי הגופני השתפר, ויותר מכך; מצבי המנטאלי. שכן, אני יודע שאני בידיים טובות ואני מקבל את הטיפול והתרופות הטובים ביותר בעולם הרפואה. אני ממליץ בחום לכל חולה להגיע למלר"מ במרכז הרפואי תל-אביב איכילוב לקבלת חוות דעת, להתייעץ ולהיבדק בדיקות רפואיות מקיפות.


תודה ובברכה,

גדעון א'.
תפריט ניווט תחתון