120,000 אנשים צפויים לחלות בסרטן בשנה הקרובה בישראל, ו-15,000 איש מהם צפויים למות. את מחציתם ניתן יהיה להציל, אילו נוכל לאתר את המחלה באיבה.
המרכז המשולב למניעת סרטן, מרכז ראשון מסוגו בישראל ומן החלוצים בעולם כולו, שם לעצמו כמטרה לחסוך את 7,500 מקרי המוות המיותרים האלה.


המרכז מהווה כתובת לאוכלוסיות בריאות, אוכלוסיות המצויות בסיכון ממוצע ובסיכון גבוה לחלות בסרטן, בשל תנאים סביבתיים, אורחות חיים וכו'. המטרה העיקרית של המרכז, היא להעלות את המודעות הציבורית למחלת הסרטן והשלכותיה, באמצעות חינוך והדרכה לאורח חיים בריא ומתן שירות מיטבי לגילוי מוקדם של סרטן, ובכלל זה ביצוע מחקר בסיסי וקליני תוך יישום טכנולוגיות חדישות לצורך מניעה וגילוי מוקדם של הסרטן. 

המרכז מאחד תחת קורת גג אחת את כל פעולות האבחון והמניעה לגילוי מוקדם של 11 הסרטנים השכיחים ביותר:

 • סרטן העור
 • סרטן חלל הפה
 • סרטן השד
 • סרטן הריאה
 • סרטן בלוטת המגן
 • סרטן המעי הגס והחלחולת
 • סרטן הערמונית
 • סרטן האשכים
 • סרטן הרחם
 • סרטן צוואר הרחם
 • סרטן השחלות

 

 

כל הבדיקות לגילוי מוקדם הינן זמינות, יעילות וזולות יחסית. 
חשיבותו של מרכז כזה מתעצמת לנוכח הנתונים הסטטיסטים שמדברים בעד עצמם. לדוגמה: סיכויי ההישרדות במקרה של גילוי מוקדם של מלנומה (סרטן העור) הינם 100% לעומת 0% הישרדות אחרי התפשטות הגרורות; סיכויי ההישרדות במקרה של גילוי מוקדם של סרטן מעי הגס, הסרטן הנפוץ בישראל, הינם 90% לעומת 9% בלבד בגילוי בשלב מתקדם של המחלה.

 

 

 סוג הסרטן  סיכויי הישרדות בגילוי מוקדם   סיכויי הישרדות בשלב מתקדם 

סרטן השד

97%

23%

סרטן מערכת המין הנשית

92%-100%

51%

סרטן הריאות

49%

15%

סרטן המעי הגס

90%

9%

סרטן השחלות

95%

43%

סרטן הערמונית

100%

75%

סרטן העור

100%

0%במרכז המשולב למניעת סרטן, המטופלים עוברים את כל הבדיקות הרלוונטיות תחת קורת גג אחת, כאשר במידה שנמצא תהליך סרטני או טרום סרטני, אזי מופנה הנבדק להמשך טיפול אצל המומחה המתאים במרכז הרפואי ת"א.

 

בעת הקבלה למרכז, ממלאים הנבדקים שלושה שאלונים מפורטים, לצורך איתור גורמי סיכון למחלות שעוסקים בבריאות, היסטוריה משפחתית, תזונה ומצב נפשי, כאשר בהמשך מתבצעות בדיקות דם, הדמיה, הפקת DNA ועוד, כל זאת בכפיפה אחת, יחד עם הבדיקות שנמצאו חיוניות בהתאם לסקירת ההיסטוריה הרפואית של המטופל (קולונוסקופיה, בדיקה עורית, בדיקה רקטאלית, PSA, בדיקות גנטיות, ממוגרפיה, בדיקה של כירורג, בדיקה של חלל הפה, משטח צוואר הרחם,  אולטרה סאונד נשי של האגן הקטן ועוד). כל אלה, במקביל לראיון מקיף עם תזונאית של המרכז ובניית תוכנית תזונה ייעודית ואישית, במגמה להפחית כמה שיותר את גורמי הסיכון לחלות בסרטן.

בסיום יום הבדיקות נערכת פגישה מסכמת של הנבדק עם אחד מהרופאים הבכירים של המרכז, בה מקבל הנבדק לידיו את תוצאות הבדיקות, המלצות לבדיקות נוספות במידת הצורך, והכוונה לשיני אורחות חיים.

 

הנחה מיוחדת לחברי beWell - הנחה של 20% בבדיקות סקר לאבחון ולמניעת סרטן

לפרטים ניתן לפנות למרכז המשולב למניעת סרטן בטלפון: 03-6974968

"אתם שואלים - אנחנו עונים" - בואו להתכתב עם המומחים

יש לכם שאלות בנושא מניעת סרטן? בואו להתייעץ עם המומחית שלנו. שאלו שאלה!

תפריט ניווט תחתון