תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

יובש בעיניים
קרעים והפרדות רשתית
ניוון הרשתית הקשור לגיל - AMD
קטרקט
הרמת עפעפיים

השפעת הסגר על הראייה

אגף כירורגי

מערך עיניים שבמרכז הרפואי תל-אביב עוסק בכל הטווח הרחב של רפואת העיניים ומחלות עיניים, החל ממאושפזים לפני ניתוחי עיניים, אשר דורשים הכנה לניתוח, וכלה במאושפזים עם בעיות דחופות הדורשות טיפול תכוף, כמו חולים לאחר חבלות עיניים; חולים עם דלקות בקרנית העין; וחולים עם זיהומים בעין אחרי חבלות או ניתוחים שונים.
כמו כן, מאושפזים חולים אחרי ניתוחי עיניים אלקטיביים שונים, אשר דורשים מעקב יומיומי או מספר פעמים ביום, כמו חולים אחרי ניתוחי רשתית או ניתוחי גלאוקומה.


במחלקה לרפואה דחופה של המרכז הרפואי תל-אביב ישנו שרות של רופאי עיניים 24 שעות ביממה. רופאי העיניים במיון מספקים שירותי רפואה דחופה לכל מטופל המגיע למיון עם בעיית עיניים חריפה. המחלקה מטפלת בחולים עם חבלות ופציעות עיניות, בדלקות עיניים חריפות, במקרים של גופים זרים הנכנסים לעין, בכוויות כימיות של העיניים ומקרים של ירידה פתאומית בראיה מסיבות שונות.

בנוסף, רופאי העיניים שבמיון נותנים ייעוץ לרופאי המיון האחרים במגוון נושאים, כגון: בדיקת קרקעית העין בחולים עם כאבי ראש, לשלילת לחץ תוך גולגלתי מוגבר; ייעוץ במקרים של הפרעות ראייה על רקע של הפרעה נוירולוגית; ייעוץ לרופאי הטראומה במקרים של חבלות פנים עם שברים בעצמות הארובה; ועוד.

 במסגרת מערך עיניים מבצעים כ-3,600 ניתוחי עיניים בשנה ומחלקת האשפוז כוללת 18 מיטות אשפוז.

במחלקה 22 רופאי עיניים בכירים, 8 רופאי עיניים מתמחים וצוות סיעודי הכולל אחות אחראית, סגניות, רכזת הדרכה, צוות סיעודי מוסמך ואחר.
מדי שנה מתאשפזים במחלקת עיניים של המרכז הרפואי ת"א כ-8,500 חולים, וכ-65,000 איש מטופלים במסגרת מרפאות החוץ של המחלקה.

התמחויות ותתי התמחויות


פרטי היחידה

03-6973408 - מחלקה
03-6973262; 03-6973868 - מרפאות (בניין סוראסקי, קומה 1, אגף ח')
פקס: 03-6973867 - מרפאה / לשליחת הפניות מטופלים חדשים בלבד - 03-6947883 או דואר אלקטרוני eyes@tlvmc.gov.il
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 11

תפריט ניווט תחתון