תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

הפעילות במערך האונקולוגי

המערך האונקולוגי לטיפול בחולי סרטן במרכז הרפואי ת"א, מורכב מיחידות משנה ומחלקת אשפוז. המערך האונקולוגי פועל בשיטה מודרנית, המבוססת על עבודת צוות רב-תחומי, תוך שיתוף פעולה צמוד בין הרופאים המאבחנים לצוות המטפל.
כיום, כידוע, יש למטופל האונקולוגי חופש בחירה של ביה"ח המטפל.
צוות המערך האונקולוגי מפעיל מרפאות מעקב רב-תחומיות ומקיים דיונים משותפים לכל אנשי הצוות העוסקים באבחון, טיפול, שיקום, מעקב, לווי ותמיכה במטופל.
במסגרת אשפוז יום, פועל מיון ייעודי לחולי סרטן אליו יכולים לפנות מטופלים מהמערך האונקולוגי של ביה"ח עם בעיות רפואיות דחופות לשם עזרה ראשונה או לבירור דחוף.
תחום נוסף בו עוסק המערך האונקולוגי, הוא מחקר רפואי בתחומי הסרטן והטיפול האונקולוגי לסוגיו השונים במסגרת מקומית, ארצית ובינלאומית, וכן מחקר בסיסי בשיתוף פעולה עם מרכזי מחקר בארץ.

האם יש הנחיות מיוחדות למטופלים אונקולוגיים והמטולוגיים בתקופת הקורונה?

להנחיות ולהמלצות של פרופ' עידו וולף מנהל המערך האונקולוגי

שעות פעילות המיון האונקולוגי

המיון האונקולוגי ממשיך לפעול, ניתן להגיע בין השעות 17:00 – 8:00


טלפונים ישירים אל מזכירות היחידה לפי יחידות:  

 • יחידת עיכול: 03-6973082 
 • יחידת שד: 03-6972061
 • יחידת גניקולוגיה: 03-6972062
 • יחידת אורולוגיה: 03-6972064
 • יחידת ריאות וסרקומה: 03-6972063
 • יחידת נוירו: 03-6947667
 • יחידה פליאטיבית: 03-6972995

מנהלת תפעול המערך האונקולוגי: איילת 03-6947628, דוא"ל: ayeletps@tlvmc.gov.il
שאלות נוספות לצוות הרפואי ניתן לשלוח לדוא"ל askoncologist@tlvmc.gov.il

מידע על שירותי המערך

פרטים ליצירת קשר וזימון תורים

לפרטים המלאים לצורך זימון תור ויצירת קשר למטופלים חדשים וחוזרים בכל יחידות המערך לחצו כאן

מיקום יחידות המערך

 • מחלקת אשפוז ואשפוז יום: בנין הלב ע"ש סמי עופר קומה 7
 • מרפאות: בנין הלב ע"ש סמי עופר קומה 8
 • מכון הקרינה: בניין סוראסקי, קומה 2-, אגף ב'


תור לאונקולוג תוך 48 שעות

במערך האונקולוגי של בית החולים איכילוב מתבצעים באופן מתמיד שינויים שתכליתם להציב את החולה במרכז העשייה ולהנגיש את שירותי המערך. 
אחד השינויים הללו הוא קיצור זמן ההמתנה לפגישה ראשונה עם אונקולוג ל-48 שעות בלבד מרגע הפניה הראשונית של חולה.
אם אובחנת כחולה סרטן, אנו ממליצים לך ליצור עמנו קשר בהקדם על מנת לצמצם את אי הוודאות לגביי המחלה, הטיפול וסיכויי ההחלמה.
על מנת לתאם תור, יש ליצור קשר עם מוקד זימון תורים - 03-6974000, ולצרף את המסמכים הבאים:
1. הפניה לאונקולוג
2. תשובה פתולוגית (תשובה לביופסיה)
3. בדיקות הדמיה ככל שיש (CT ,PET CT,MRI)


רפואה מותאמת אישית וטיפולים אימונותרפיים לסרטן

רפואה מותאמת אישית היא רפואה שמתאימה את בחירת הטיפול לכל מטופל על בסיס המידע המתקבל מהפרופיל הגנטי שלו. המרכז הרפואי ת"א (איכילוב) עומד כיום בחזית הטיפול המותאם אישית לחולי סרטן.
במערך האונקולוגי מוצעות בדיקות אבחון גנומיות מהמתקדמות ביותר המסייעות בבחירת טיפול מותאם לחולה על בסיס נתונים ביולוגיים וגנטיים אישיים כמו בדיקת ה-PD-L1 להתאמה לטיפולים אימונותרפיים. כמו כן, למטופלי המערך האפשרות להשתלב במחקרים קליניים ולקבל במסגרתם טיפולים מתקדמים.

אימונותרפיה

בשנים האחרונות, הושם דגש על מתן טיפול אימוני. חולים רבים מטופלים במסגרת מחקרים קליניים בתרופות דוגמת קיטרודה ואופדיבו, הן במחקר והן בטיפולי חמלה. כחלק מההשקעה בתחום, הוקמה המעבדה היחידה בישראל המוסמכת לבצע בדיקות התאמה לטיפולים האימוניים.

בדיקת Foundation one לבדיקת הפרופיל הגנומי 

למרכז הרפואי ת"א  שת"פ ייחודי עם חברת Roche המשווקת את בדיקת Foundation one - בדיקה גנטית הבודקת את רגישות הגידול למגוון טיפולים ותרופות. הבדיקה מספקת כיום את המידע האמין, המקיף והמדויק ביותר על הפרופיל הגנומי של תאי הסרטן. 
לפניות וקבלת מידע נוסף:
מרכז שירות FoundationOne זמין בימים א'-ה' בשעות 8:30-17:30 בטלפון 6639* | פקס: 09-9737766 | דוא"ל: israel.foundation@roche.com

מימון בדיקות מולקולריות מחוץ לסל 

עבור מטופלי המערך האונקולוגי באיכילוב אשר הומלצה להם ע"י האונקולוג המטפל בדיקה מולקולרית שאיננה בסל התרופות ואין להם ביטוח פרטי נבחנות אפשרויות סיבסוד.


שירותים ייעודיים למטופלים חולי סרטן

 • מיון ייעודי למטופלים חולי סרטן: בכדי להקל על המטופלים, מופעל מדי יום משבע וחצי בבוקר עד שש בערב, מיון אונקולוגי. חולים המטופלים במערך, יכולים להגיע מבלי לפנות קודם למיון הכללי.
 • מוקד טלפוני ייעודי למטופלים חולי סרטן: החל מאוגוסט 2016, פועל במערך מוקד טלפוני ייעודי למטופלים חולי סרטן. המוקד פועל בשעות הערב, ומאויש ע"י אחיות אונקולוגיות מנוסות שיכולות לתת מענה ולהנחות את החולה כיצד לפעול במצבים דוגמת כאב לא מאוזן או תופעות לוואי כמו בחילה והקאה לאחר טיפול כימי. מס' הטלפון של המוקד: 8801*, שלוחה מס' 3. המוקד פועל בימים א'-ה', בין השעות 18:00 ל-23:00.
 • מכון הקרינה: חידושים טכנולוגיים וקבלה מהירה לטיפול 
  במכון הקרינה ארבעה מאיצים, החדישים ביותר בישראל, המסוגלים לבצע את טיפולי הקרינה המתוחכמים ביותר תוך העלאת יעילות הטיפול והפחתת תופעות הלוואי. בנוסף במכון מכשיר חדיש לקרינה לנגעים עוריים, היחיד מסוגו בישראל. המכשיר מאפשר מתן קרינה ממוקדת לסרטני עור ועשוי למנוע ניתוח מורכב ופגיעה קוסמטית (ניתוח ע"ש מוס). הטיפול בקרינה מורכב ממספר שלבים; החל בבדיקת רופא, דרך הדמיה מתוחכמת וכלה בתכנון ע"י פיזיקאי. אנו מתחייבים לבצע את כל ההליך, מרגע הפנייה אלינו ועד לתחילת הטיפול עצמו בתוך 10 ימים. מקרים דחופים יקבלו מענה קצר עוד יותר, אפילו בתוך 24 שעות.


קשר עם המערך באפליקציית Belong 

המערך האונקולוגי במרכז הרפואי ת"א מאפשר קשר ישיר בין מטפלים ומטופלים, באמצעות הטכנולוגיה החדשנית של אפליקציית Belong. 
האפליקציה, אשר מתפקדת כקהילה חברתית של חולים, בני משפחותיהם ורופאים אונקולוגיים, מציעה לחולי הסרטן פלטפורמה חדשנית לניהול תכנית הטיפול, איתור מחקרים קליניים וקבלת הדרכה אונליין מחולים אחרים ומאנשי מקצוע.
המערך האונקולוגי במרכז הרפואי ת"א, פתח עבור מטופליו שלוש קבוצות ייעודיות: קבוצת מוקד אחיות אונקולוגי, למתן מענה לשאלות בנושא איזון כאב, תופעות לוואי וטיפול תומך; קבוצת המוקד הגניקואונקולוגי למתן מענה לשאלות לגבי סרטנים נשיים; וקבוצת מינהלה ומזכירות, למתן מענה לשאלות אדמיניסטרטיביות.
מטופלי איכילוב מוזמנים להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות. לאחר ההורדה, מתבקש המשתמש לבצע תהליך log in מהיר (בשמו או בכל כינוי אחר שיבחר). על מנת להיכנס לקבוצות איכילוב, יש להכניס תחת 'קוד ספק' את הקוד tamc101. להסבר מפורט יותר אנא היכנסו לאתר Belong.

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון