תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

מניעת תסחיפים מוחיים

מחקר ייחודי בחולי שבץ מוחי בתרופה מאראבירוק (MARAVIROC)

אם אתם או הקרובים אליכם עברתם שבץ מוחי ועקב כך סובלים מתסמינים של ירידה קוגנטיבית מתמשכת הכוללת בעיות זכרון, קשב, שיום ועוד, אנחנו מזמינים אתכם להשתתף במחקר ייחודי בתרופה מאראבירוק (MARAVIROC) במטופלים לאחר שבץ מוח.
לפרטים
נוירולוגיה - מערך

​מחלקה נוירולוגית ייחודית המתמחה בטיפול בחולי שבץ מוחי 

לראשונה בישראל, מחלקה נוירולוגית ייחודית המתמחה בטיפול בחולי שבץ.
מחלקה זו מרכזת את הטיפול בחולי שבץ חד החל מרגע הגעתם לחדר המיון, דרך הטיפול בהם במהלך האשפוז ועד שחרורם לביתם או לשיקום. רופאי המחלקה הם גם אלה שנותנים את המענה לטיפול במקרי שבץ חד בהגיעם לחדר המיון של בית החולים. 

שבץ מוח הוא אחד מגורמי התמותה והתחלואה המרכזיים בעולם המערבי. שבץ איסכמי נגרם כתוצאה מחסימה של כלי דם במוח, הגורמת לפגיעה באספקת הדם לאזורים מסוימים ולהרס התאים באותו אזור. פתיחה של העורק החסום בשעות הסמוכות להופעת האירוע יכולה לאפשר התאוששות של חלק מהתאים ובכך למנוע תחלואה משמעותית. לאור זאת, כיום מושם דגש רב בטיפול במקרי שבץ חד. הטיפול מתבצע באמצעות מתן טרומבוליזה (חומר מפרק קרישי דם) או באמצעות צנתור מוח. ככל שהטיפול יינתן במהירות גבוהה יותר, כך סביר שיימנע נזק משמעותי יותר.
במסגרת המחלקה פועל צוות רפואי המתמחה בתחום ואחראי מא' עד ת' לטיפול ההייקפי בחולי שבץ, מתוך הכרה כי ההתמקצעות והנסיון יאפשרו את הטיפול המיטבי.  בנוסף לצוות הרופאים המתמחים במחלקה פועל צוות רב מקצועי להשלמת הטיפול והשיקום בתחומי פיזותרפיה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק ושירות סוציאלי.
המחלקה לשבץ מוחי ולמחלות כלי דם של המוח מטפלת בחולים שעברו אירוע מוחי או בחולים בעלי סימני אזהרה מוקדמים כגון: חסר נאורולוגי מוקדי חולף כמו חולשת יד ורגל למספר דקות, הפרעת דיבור חולפת, הפרעת ראיה פתאומית בעין אחת לזמן קצר וכו', המחייבים יעוץ רפואי מיידי.  כמו כן עוסקת באבחון, יעוץ וטיפול בחולים הנמצאים בסיכון גבוה ללקות בשבץ מוחי כגון: הסובלים מיתר לחץ דם, סוכרת, מחלות לב וכד'.

מהו שבץ מוח?

שבץ מוח, (Stroke) הוא הפרעה פתאומית בתפקודי המוח הנגרמת על ידי הפרעה בזרימת הדם למוח. ברוב המקרים הסיבה לשבץ מוח היא חסימה של כלי דם מוחי, שבץ מוח איסכמי ובמיעוט המקרים מדובר בקרע של כלי דם הגורם לדמם תוך מוחי, שבץ מוח דימומי. שבץ מוח מהווה את גורם התמותה השלישי בעולם המערבי לאחר סרטן ומחלות לב ואת גורם הנכות העיקרי באוכלוסיה המבוגרת. מבין גורמי הסיכון לשבת ניתן למנות יתר לחץ דם, סוכרת, יתר שומנים בדם (רמות כולסטרול גבוהות), עישון, השמנה, הפרעת קצב בשם פרפור עליות ואורח חיים לא מאוזן.

מכון דופלר

במסגרת המחלקה פועלת  מעבדת דופלר ומכשור חדיש הבודק בצורה שאינה פולשנית את עורקי הצוואר וכן את זרימת הדם התוך מוחית. מכשור זה מאפשר להדגים את היצרויות העורקים ולהעריך את זרימת הדם בהם, וכך לקבל תמונה כוללת על זרימת הדם למוח ולאתר הפרעות מיוחדות הניתנות למניעה וטיפול, הן תרופתי והן כירורגי.

סוגי הטיפולים בשבץ מוח

  • טיפול בחולים לאחר אירוע מוחי חולף (TIA)
  • טיפול בחולים עם היצרות של עורקי הצוואר
  • טיפול בחולים לאחר שבץ ממקור לבבי – Cardio-embolic stroke
  • טיפול בצעירים לאחר שבץ מוח
  • פקקת בורידי המוח (cerebral venous sinus thrombosis)
  • טיפול בשבץ מוח בשלב החד ובזמן האשפוז Acute stroke management
  • טיפול בסיבוכים מאוחרים של שבץ מוח

פרטי היחידה

03-6972142
זימון תורים לדופלר: 03-6973495
פקס: 03-6972189
דוא"ל:
בניין הלב סמי עופר
קומה 4
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בין השעות: 07:30-21:30

תפריט ניווט תחתון