תוכן עניינים

מידי שנה מיליוני אנשים מפתחים צלקות עוריות. צלקות אלו נוצרות לאחר טראומה דוגמת חתך או   כוויה, פרוצדורות רפואיות  ) ניתוח(  או מחלות עור שונות כגון אקנה. סיבוך בתהליך הריפוי הטבעי של העור גורמים ליצירת צלקת בולטת, לא אסתטית, בדרגות חומרה שונות.  צלקת שכזו, בפנים או בכל אזור אחר בגוף, מהווה מטרד אישי בעל השלכות רחבות.


בשנים האחרונות  חלה התקדמות רבה בתחום ומומחים ברפואת העור יכולים להשיג שיפור ניכר בטשטוש צלקות בולטות באמצעות מגוון טיפולים אסתטיים לא ניתוחיים: 
מהקפאת הצלקת (קריותרפיה), דרך הזרקת סטרואידים לתוכה, שימוש בתכשירים או במוצרים מדכאים הליך צלקתי, ועד לשימוש במגוון טכנולוגיות לייזר רפואי מתקדם, בעל  עוצמות שונות.


scars.png


לא ממתינים- מטפלים

טיפול מניעתי הניתן, מוקדם ככל האפשר, בצלקת חדשה  מעלה את הסיכוי להשגת תוצאה מיטבית. על כן, במיוחד לאחר ביצוע הליך ניתוחי, הוצאת תפרים  וכו' מומלץ להגיע לייעוץ ואבחון ולהתחיל בטיפול עד כחודש לאחר המקרה: הן בילדים והן במבוגרים. טיפול בצלקת ישנה יערב שימוש ושילוב ארוך יותר של טכניקות רפואיות.     


טשטוש צלקות בלייזר? רק  בסביבה בטוחה ומבוקרת

  • 1540nm fractional non ablative laser  -  לייזר הפועל לשיפור מרקם הצלקת , משקם את העור ומקנה לרקמה הצלקתית מראה של עור בריא.  טכנולוגיית לייזר זו יעילה במיוחד לטיפול בצלקות אקנה ובהגדלת טווח הגמישות של העור באזורים שבהם יש לעור נטייה להצטלקות יתר.
  • Pulsed dye laser (V-bean) – PDL לייזר המפחית את האדמומיות באזור הצלקת ומשפר את המרקם וגמישות העור באזור.  מאחר וצלקות מכילות כמות רבה  של כלי דם, נחשב ה- PDL לטיפול המתאים עבור מרבית הצלקות, בעל יעילות קלינית ופרופיל תופעות לוואי נמוך.
  • Fractional Ablative Ultrapulse - CO2 Laser  לייזר  המאפשר לטפל עד לשכבות העמוקות שבעור  ולהשיג שיפור ניכר במראה של צלקות ניתוחיות, צלקות טראומטיות או צלקות שנגרמו מכוויה ושינוי איכות העור  עד הפיכתו לדומה יותר לרקמת עור תקינה.

 

במרכז לרפואת עור אסתטית וטיפולי לייזר  מטפלים בצלקות אקנה, צלקות מכוויות, צלקות היפרטרופיות לאחר טראומה או ניתוח, קלואידים  ועוד.

לייעוץ אישי ולמידע נוסף03-6972424

dermaaesthetics@tlvmc.gov.il

תפריט ניווט תחתון