תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

מערך אונקולוגי - מחלות סרטן

​במרפאה הנוירו-אונקולוגית מטפלים במכלול האבחנות האונקולוגיות הקשורות במוח, במערכת העצבים וכן במטופלים בעלי אבחנה אונקולוגית הסובלים מהפרעה נוירולוגית.

במי אנחנו מטפלים?

במרפאה שלושה סוגי מטופלים

  • מטופלים עם גידולים ראשוניים של מערכת העצבים המרכזית (מוח וחוט השדרה)
     מדובר בגידולים אשר מתחילים לגדול בתוך המוח או בתוך חוט השדרה. רוב הגידולים בקבוצה זו שייכים למשפחה של גליומות, ביניהם סוגים שונים, לרבות גליובלסטומה, אסטרוציטומה ואוליגודנדרוגליומה. ישנם סוגים נדירים יותר של גידולי מוח, כמו, למשל, לימפומה ראשונית של מערכת העצבים המרכזית. המטופלים עם גידולים אלו נשלחים אלנו ממחלקות נוירוכירורגיות לאחר קביעת סוג הגידול ואנחנו ממשיכים לטפל בהם בכל הקשור למחלתם (מתן טיפולי קרינה, מתן כמותרפיה או טיפולים ביולוגיים, מתן טיפולים בתחום הנוירולוגי, מעקב בדיקות הדמייה ועוד). 
  • גרורות של סוגי סרטן שונים לתוך מערכת העצבים המרכזית
    מטופלים עם גרורות במוח או בעמוד השדרה נשלחים אלנו על ידי האונקולוג המטופל לצורך הערכה וקבלת המלצות טיפוליות. החולים מקבלים את הטיפול המומלץ על ידינו וממשיכים במעקב גם אצלנו וגם אצל האונקולוג המטפל.
  • מטופלים עם מחלות אונקולוגיות או המטו-אונקולוגיות הסובלים סיבוכים שונים בתחום הנוירולוגי
    מטופלים אלו נשלחים ליעוץ על ידי הרופא המטפל, עוברים הערכה קלינית, נשלחים לבירור נוסף בהתאם למצבם ומקבלים מאיתנו המלצות על המשך הטיפול בתחום הנוירולוגי. המטופלים יכולים להישאר במעקב אצלנו, במקביל להמשיך בטיפול האונקולוגי אצל הרופא המטפל. 


​על התפיסה הטיפולית ודרכי העבודה

במסגרת המרפאה מטופלים עם אבחנה אונקולוגית של גידול או תסמינים שמערבים את מערכת העצבים (מוח חוט השדרה ועצבים פריפריים), תפיסת הטיפול הינה רב תחומית ומתקיימת עבודה משותפת עם מכון הקרינה, המערך הנוירוכירורגי והיחידה לנויוררדיולוגיה, ובאפן שבועי מתקיימת ישיבה רב-תחומית (Tumor Board), כאשר הצוות שלנו מלווה את המטופל לאורך דרכו בטיפולים משך תקופת הקרינה ובמתן טיפול כימותרפי, ביולוגי או תומך לפי המצב.

הטיפול שיינתן לחולים הינו טיפול אישי. לכל מטופל יהיה רופא שילווה אותו בהמשך בכל הביקורים ויהיה שותף בכל ההחלטות הטיפוליות. אחות מתאמת של השירות הנוירו-אונקולוגי עוזרת לרופאים בכל הקשור לניהול הטיפול, יוצרת קשר אישי עם המטופלים המאפשר לפנות אלנו בכל עת ולקבל מענה בהתאם לצרכים של המטופל. אחות מתאמת מבצעת הדרכות המטופלים לקראת טיפולים כימיים או ביולוגיים, עוקבת אחרי בדיקות המעבדה, עוזרת למטופלים בפתרון בעיות שונות הקשורות למחלתם ולטיפולים שהם מקבלים. 

פעם בשבוע מתנהלת ישיבה משותפת עם הנוירוכירורגים, רופאי קרינה ומומחים לבדיקות הדימות של המוח המכונה Tumor Board. בישיבה זו עוברים על בדיקות הדימות של המטופלים ומקבלים החלטות טיפוליות.  

כמו כן משתדלים לעזור למטופלים בפתרון בעיות שונות בחייהם הקשורות באופן ישיר או בעקיפין למחלתם. אנו נעזרים בעובדת סוציאלית ומתאמת גידולי מוח מהמחלקה הנוירוכירורגית, כמו גם בעובדות סוציאליות ובשירות הפסיכולוגי של המכון האונקולוגי. 

מחקר רפואי

לשירות ניסיון רב בתחום המחקר הקליני. שירות נוירו-אונקולוגי, יחד עם מכון קרינה שותפים בקבוצות מחקר בינלאומיות חשובות בארצות הברית (הקבוצה המכונה RTOG – Radiation Therapy Oncology Group) ובאירופה (הקבוצה המכונה EORTC – European Organization for Research and Treatment of Cancer). השותפות בקבוצות מחקר אלו מאפשרת לנו לקחת חלק פעיל במחקרים קליניים בתחום הגידולים של מערכת העצבים המרכזית. אנחנו משתתפים גם במחקרים המנוהלים על ידי חברות תרופות שונות וגם לעתים יוזמים מחקרים קליניים מקומיים שמתנהלים בבית החולים שלנו או בשיתוף עם בתי חולים נוספים בישראל. 

השתתפות במחקר הקליני הוא דבר חיוני המאפשר קביעת דרכי טיפול חדשים במחלות הקשות בהן אנחנו מטפלים. בכל הקשור למחקר קליני אנחנו נעזרים ביחידת המחקר של המכון האונקולוגי המנוהלת על ידי ד"ר רוית גבע. ברמה האישית, ההשתתפות במחקרים לעתים פותחת למטופלים דלת לקבלת טיפולים חדשניים אשר טרם נכנסו לשימוש הקליני. 

פרטי היחידה

03-6947667
פקס: 073-2447161
בניין הלב סמי עופר
קומה 8

תפריט ניווט תחתון