תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

אשפוז יום אונקולוגי - אנימציה
אשפוז יום אונקולוגי - הסבר והכנה

פרוייקט שיגרה ועבודה בתקופת טיפולים

כדי לסייע בהתמודדות עם סוגיה זו, ריכזנו עבורכם סדרת סרטונים אשר מטרתם סיוע בקבלת ההחלטה באשר לעבודה בתקופת הטיפולים. סדרת הסרטונים פונה הן לשכירים והן לעצמאים
לחצו כאן
מערך אונקולוגי - מחלות סרטן

​אשפוז יום אונקולוגי הוא חלק מהמערך האונקולוגי במרכז הרפואי ת”א. באשפוז יום ניתן טיפול כימותרפי, ביולוגי או אימונולוגי לחולי סרטן אשר אינם זקוקים לאשפוז. כמו כן, ניתן טיפול תומך למטופלים הזקוקים לכך, בין מחזורי הטיפול, כגון: עירויי דם, עירויי תרופות, ניקורי נוזלים, איזון כאב ועוד. זאת ועוד, אשפוז יום משמש כמיון אונקולוגי בשעות הבוקר. באשפוז יום עשרות עמדות טיפול, ומתקבלים בו מדי יום מאות מטופלים.

טיפול תומך לאיזון כאב

​טיפול תומך הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול במחלת הסרטן. המאבק במחלה, הטיפולים הקשים וההתמודדות של החולה ומשפחתו עם השינויים העוברים עליהם דורשים התייחסות ייחודית והסתכלות כוללנית מצד כל המטפלים. 
צוות ייעודי מספק מענה מקיף לכל בעיה בתחומים אלה. ניתן לפנות בטלפון 03-6974575, עם שאלות בנושאים הבאים: שינויי מינון של תרופות לאיזון כאב, בחילה, הקאה, תופעות לוואי של תרופות ועוד.  

שירותים למטופלים אונקולוגיים

באשפוז יום אונקולוגי עומדים לרשות המטופלים מגוון שירותים נוספים, המיועדים להקל על חולה הסרטן את ההתמודדות עם מחלתו, כל זאת ללא תשלום: 

 • מסלול ירוק - מסלול מהיר לקבלת טיפול- בימים א'-ד'. התחלת טיפול בשעה 07:30 למטופלים שמקבלים אימונותרפיה ותרופות ביולוגיות (ללא טיפול כימי) וזמן הטיפול מהיר יותר. המטרה היא לחסוך למטופלים את ההמתנה בתור ולקצר את משך השהות ביחידה. על מנת לעבור במסלול הירוק יש להגיע עד השעה 7:30. 
 • פיזיותרפיה - בכל יום מתקיימת שעת פעילות עם פיזיותרפיסט
 • חדר אמנויות - חדר מס' 2 ביחידת אשפוז יום אונקולוגי
 • מרפאת מיל"א - המציעה ייעוץ מיני לחולים אונקולוגיים. בימים א', ה', בין 09:00-15:00
 • מספרה - חדר מס' 1 ביחידת אשפוז יום אונקולוגי. המספרה פתוחה בימי ד', שעות קבלה משתנות
 • עמדות אינטרנט לרווחת המטופל ומבקריו
 • טלויזיה אישית לכל מטופל
 • ספריה
 • חניה והחזרי נסיעות - חולה הנמצא בטיפול פעיל, הן קרינתי והן כימותרפי, זכאי לכרטיס חנייה ב"מרכז ויצמן" לתקופת הטיפולים, או להחזר הוצאות נסיעה. בנוסף, ניתן לקבל החזר הוצאות נסיעה מקופת החולים. לפרטים, יש לפנות למשרד הקבלה.

צוות אשפוז יום אונקולוגי

הצוות כולל אחיות מוסמכות עם התמחות בתחום; רופאים אונקולוגים; עובדות סוציאליות; פסיכולוגיות וצוות אדמיניסטרטיבי. הצוות כולו רואה לנגד עיניו את רווחת המטופל ומשפחתו; נותן טיפול מקצועי, יעיל ובטיחותי, תוך שמירה על אווירה נעימה ומשפחתית. כמו כן הצוות מייחס חשיבות רבה למתן מענה וייעוץ - בין אם טלפוני ובין אם ביחידה עצמה, בכל הקשור לתופעות הלוואי שעלולות להיגרם כתוצאה מהטיפולים השונים וכן לקשיים אחרים שעלולים להיווצר אצל החולה / משפחתו.

שירות אונקולוגי לצעירים 

*התכנית בתמיכת חלאסרטן - עמותת מרכז טל 

בשנים האחרונות אנו עדים לעליה בגילוי סרטן בקבוצת הגילאים הצעירים (Adolescent and Young Adult   AYA). מטופלים השייכים לקבוצת AYA הם צעירים המאובחנים כחולים בסרטן בטווח גילאים של 15-39.
יש לציין, כי בעת שיש שיפור ניכר בתוצאות הריפוי של קבוצת הילדים וקבוצת האוכלוסייה הבוגרת (מטופלים מעל גיל 40), נצפה שיפור מינימאלי בשיעור הישרדות של קבוצת ה- AYA. הסיבות לכך הן מגוונות וקשורות לביולוגיה של המחלה, אך גם למערך ייחודי של צרכים פסיכו-סוציאליים המאפיינים את הקבוצה הזו. מטופלים אלו מתמודדים עם בעיות מורכבות הקשורות לאובדן פוריות, הפסקה או השהייה של לימודים ו/או קריירה, בעיות באינטראקציה החברתית ובנוסף האיום מתחלואה ותמותה. מרכיבים אלו עלולים להשפיע על המשך חייהם לשנים הבאות. טיפול באוכלוסייה זו יכול להיות מאתגר הן מבחינה רפואית והן מבחינת יחסים בינאישיים ותקשורת יעילה עימם. על כן, רצוי כי הצוות של נותני שירותי הבריאות יהיה צוות מיומן ובקיא באתגרים המאפיינים קבוצה זו. מדי יום מאובחנים בארץ כ- 10 חולים הנמנים עם קבוצת AYA, על כן עולה הצורך לתת מענה הולם לאוכלוסייה זו, תוך התייחסות למכלול צרכיהם.

חלק מהבעיות איתן מתמודדים מטופלי קבוצת ה-AYA:

מטופלי קבוצת ה-AYA נמצאים בגילאי הפריון - בסקר 2012  LIVESTRONG נמצא כי רבע מהמטופלים פנו לשימור פריון, כמו כן נבדקו הסיבות לאי פניה לשירות של שימור פריון. בין הסיבות, מטופלים שלא היו מעוניינים בילדים ברגע נתון (אך גם לא הבינו כי יכולת הפריון שלהם נפגעת), לא קיבלו מספיק מידע לגבי אפשרויות של שימור פוריות, היו בטוחים כי מדובר בעלות גבוהה וכיו"ב. לפי המלצות ASCO על הרופא המטפל לשוחח עם המטופלים הנמנים עם קבוצת ה- AYA  בנוגע לאפשרויות של שימור פוריות ולהפנותם ליחידה המטפלת בכך.  

היבטים פסיכוסוציאליים - מתבגרים ומבוגרים צעירים נמצאים בשלב ייחודי של התפתחות רגשית, קוגניטיבית וחברתית ולכן מחלת הסרטן משפיעה על חייהם באופן שונה, לעומת קבוצות אוכלוסייה אחרות. רבים מהמטופלים, מנסים לבסס את עצמאותם, לסיים לימודים או נמצאים בתחילתו של מסלול קריירה, דהיינו נמצאים בשלב בו הם רק מפתחים ומבססים את מעמדם הכלכלי והמקצועי. קבוצת ה- AYA עסוקים בלבסס זוגיות ולבנות תא משפחתי. אבחנת הסרטן לעתים משהה ולפעמים מפסיקה לחלוטין את התכנון במישור זה. לפי המחקר של AYA HOPE,  41% מהשורדים דיווחו על צורך בתמיכה פסיכו סוציאלית שלא נענתה במהלך 12 חודשים ממועד אבחון מחלת הסרטן. מחקר אחר מצא כי 6-41% מהמאובחנים סבלו ממצוקה נפשית. מטופלים רבים מקבוצת הצעירים דיווחו גם על צורך בתמיכה מעשית שלא קיבלה מענה, כגון: עזרה בנושא של ביטוחי בריאות, תכנון פיננסי, עזרה בתחבורה, עזרה בטיפול בילדים ותמיכה בקרוביהם, שירותי פיזיותרפיה ותמיכה נפשית.  

תמיכה פליאטיבית לצעירים - כמו כלל מטופלי הסרטן יש חשיבות לתמיכה פליאטיבית גם לקבוצת הצעירים, תוך התמקדות בנושאים היותר רלוונטיים לקבוצה זו, כגון: שיפור בהתמודדות הרגשית, אופטימיזציה של שירותי שיקום, איזון כאב תוך הבנה בצורך של המשך ניהול חיים נורמלי ותמיכה לעמיתים. על פי ASCO יש לשלב טיפול פליאטיבי לכל חולה הסובל מסרטן גרורתי או הסובל ממצוקה של תסמינים קשים.

מחלימים/ שורדים - למחלימים צעירים יש סיכוי מוגבר לפתח מגוון רחב של תופעות לוואי מאוחרת, כגון: סרטן שניוני, פגיעה לבבית, פגיעה כלייתית וריאתית, הפרעות בשמיעה וראייה, אי פריון, השמנה, תסמונת מטבולית ועוד. למרבה המזל, ניתן להפחית את חומרת התחלואה ולהקל על המצוקה הנפשית שממנה סובלים מטופלי קבוצת ה- AYA. לצורך כך, יש לשקול הטמעה של תכנית התערבותית. לשימור אורח חיים בריא, הכוללת אימוץ תזונה בריאה, פעילות גופנית קבועה, הפחתת שימוש בטבק וסמים. 

מתוך הבנת חשיבות הטיפול הנכון והמיטבי בקבוצת המטופלים הצעירים, אשפוז יום אונקולוגי מציע שירות חדשני ויעודי, הכולל שיתוף פעולה עם המרפאות והמכונים הרלבנטיים בבית החולים איכילוב.

צוות השירות האונקולוגי לצעירים

 • עמנואל וולר, אחות אחראית, כתובת דוא"ל: manuw@tlvmc.gov.il
 • סבטלנה דובזיק, אחות אונקולוגית, כתובת דוא"ל: Svetlanad@tlvmc.gov.il
 • שני פורמנוב, אחות אונקולוגית, כתובת דוא"ל: shanif@tlvmc.gov.il
 • שרון פלג נשר, מטפלת מינית ואחות אונקולוגית, כתובת דוא"ל: sharonpn@tlvmc.gov.il
 • מגי ויסמן, עובדת סוציאלית, כתובת דוא"ל: magiw@tlvmc.gov.il


פרטי היחידה

03-6974575
פקס: 03-6974944/4366
בניין הלב סמי עופר
קומה 7
שעות קבלת קהל: ימים א'-ה', בין השעות 07:30-20:00. מטופלים המיועדים לטיפול תומך, ביקורת ומיון, יתקבלו עד השעה 18:00

תפריט ניווט תחתון