תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

ראומטולוגיה - מכון; מחלות מעי דלקתיות - יחידה

המרפאה המשולבת ראומטולוגיה-גסטרואנטרולוגיה מיועדת למטופלים הסובלים משילוב של דלקת מפרקים ומחלות המערבות את דרכי העכול והכבד, ובעיקר מחלות מעי דלקתיות.
מחלות מעי דלקתיות כוללות בעיקר את מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית. בנוסף לביטויי המחלה במערכת העיכול, למחלות אלה ביטויים מגוונים מחוץ למערכת העיכול שעשויים להתבטא במפרקים, עור, עיניים, ועוד.

מבין אלו הסובלים ממחלות מעי דלקתיות, כמעט מחצית סובלים גם מדלקת מפרקים שעשויה להתבטא ככאב ונפיחות של מפרקים שונים, או כאב גב כרוני ומגוון תופעות עוריות ומעבדתיות. האבחנה נעשית על פי הממצאים הקליניים, ובמידת הצורך בדיקות הדמיה. השירות במרפאה המשולבת נועד למתן טיפול מקצועי, יעיל ורב תחומי לחולים מורכבים אילו.


שירותי המרפאה:

  • אבחון רב-תחומי - כל מטופל נבדק ע"י גסטרואטרולוג/ית וראומטולוג/ית. מתבצעת הערכה משותפת ודיון רב תחומי תוך קבלת החלטות להמשך בירור וטיפול.
  • התאמת טיפול תרופתי - בשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בטיפול התרופתי עבור מחלות מעי דלקתיות ועבור דלקות מפרקים. המרפאה המשותפת מאפשרת התאמה מדויקת יותר של טיפול תרופתי לכל מטופל. 
  • הערכה וטיפול נפשיים - מטופלים רבים הסובלים ממחלות כרוניות מתמודדים עם קשיים נפשיים נלווים. במסגרת המרפאה, מטופלים מופנים על פי הצורך לפסיכולוג המתמחה בהתמודדות עם קשיים נפשיים הקשורים למחלות כרוניות מורכבות. 
  • הערכת תזונה - במסגרת יעוץ התזונה של היחידה למחלות מעי דלקתיות.


צוות המרפאה:

צוות המרפאה כולל מומחים למחלות המעי והכבד, מפרקים, רפואה פנימית, פסיכולוגים ודיאטנים. צוות רב-תחומי זה מעניק טיפול כוללני בכל היבטי המחלה.

מה להביא ביום הביקור?

ביום הביקור, יש להגיע למכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב), רח' וייצמן 6, בניין ראשונים, קומה 2.
יש להצטייד בשני טופסי התחייבות ("טופס 17") עבור בדיקת רופא ראומטולוג ועבור בדיקת רופא גסטרואנטרולוג.
נבקש כי הרופא המטפל ימלא את השאלות המצורף

טופס רופא מטפל

להורדת הטופס אותו צריך למלא הרופא המטפל 

פרטי היחידה

03-6973668
בניין ראשונים
קומה 2

תפריט ניווט תחתון