תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

מערך אונקולוגי - מחלות סרטן

היחידה לגידולי ראש צוואר באיכילוב מורכבת מאונקולוגים מומחים בתחום הקרינה ואונקולוגית מומחית בתחום האונקולוגיה הרפואית. 

גידולי ראש צוואר הינם גידולים יוצאי דופן לאור המגוון הרחב של האיברים באזור זה: גרון, בלוטת תריס, בלוטות רוק, חלל הפה ועוד. 
אלו גידולים בעלי אופי שונה הנגרמים מסיבות מגוונות הכוללות  וירוסים עישון, צריכת אלכוהול ועוד.
הם גם בעלי פרוגנוזה וקצב התקדמות מחלה המבדיל את גידולי הראש צוואר זה מזה. לדוגמא גידולי בלוטת התריס הינם בעלי אופי ביולוגי איטי לעומת גידולי חלל הפה שהינם לרב גידולים אגרסיביים ובעלי קצב התקדמות מהיר ונטייה לחזרה.
לכן גם אופי הטיפול שונה. הטיפולים כוללים:  ניתוחים, קרינה, קרינה משולבת עם טיפול כימותרפי, טיפולים ביולוגיים ואימונותרפיה. בנוסף, מה שמבדיל את הגידולים באזור הזה הוא הפונקציונליות של האיברים-נשימה, בליעה, דיבור והמיקום הנראה לעין. על כן התחום האסתטי מאוד משמעותי בטיפול וכחלק משמירה על איכות חיי המטופלים. 

לנו, ביחידה גידולי ראש צוואר יש צוות רב תחומי מקצועי נרחב, השומר ומטפל ביכולת לשמור על הגייה, לעיסה, בליעה, מפתח הפה וכל הנדרש במטרה לשמור על איכות חיי המטופלים. 
הצוות כולל: כירורג ראש צוואר מתחום האף אוזן גרון, מומחי אונקולוגיה רפואית ומומחה רדיותרפיה, כירורגים מתחום הראש צוואר והבליעה, אונקולוגים מתחום הרדיותרפיה (הקרנות), קלינאיות תקשורת, דיאטניות, פסיכו-אונקולוגיים, עו"סים וכל מערכות התמיכה של המערך האונקולוגי.
זהו הצוות המקובל לטיפול במטופלים הללו לאור מורכבותם.  

במערך האונקולוגי איכילוב מציעים את השירות של הצוות הרב תחומי המפורט לעיל כאשר הייחודיות והתפיסה החדשנית היא למעשה כפי שמקובל בעולם המערבי - החלוקה המובהקת ועבודת הצוות בין הצוות האונקולוגי של רופאי הקרינה לבין הצוות האונקולוגי מתחום האונקולוגיה הרפואית שאמון על מתן טיפולים סיסטמיים: תרופות כנגד הסרטן, טיפולים כמוטרפים לרבות ההחלטה על משלב של טיפול קרינתי וטיפול כמטורפי במקביל, טיפולים ביולוגיים, טיפולים אימונותרפיה וטיפולים אחרים מותאמים אישית. 

כתבה במאקו של ד"ר ענבר פינקל - מנהלת היחידה: "הדרך לחיים, מסע הסרטן מזווית עיניה של רופאה"


פרטי היחידה

03-6974000
03-6972065 התקשרות בוואטס אפ
בניין הלב סמי עופר
קומה 8

תפריט ניווט תחתון