תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

שבץ מוחי - מחלקה

​במסגרת המחלקה פועל מכון דופלר הבודק בצורה שאינה פולשנית את עורקי הצוואר וכן את זרימת הדם התוך מוחית. בדיקת הדופלר נעשית באמצעות שימוש באולטרסאונד, אינה פולשנית, ואינה מלווה בקרינה. 

בדיקות המכון

  • דופלר עורקי צוואר- בדיקת דופלר עורקי צוואר מאפשרת להדגים את היצרויות העורקים ולהעריך את זרימת הדם בהם, וכך לקבל תמונה כוללת על זרימת הדם למוח ולאתר הפרעות מיוחדות הניתנות למניעה וטיפול, הן תרופתי והן כירורגי. בדיקה דופלר עורקי צוואר מבוצעת לצורך אבחנה של היצרויות, מעקב אחר היצרויוות ידועות, מעקב אחר חולים לאחר ניתוח, וכן כבדיקת סקירה במטופלים בעלי גורמי סיכון וסקולריים או כחלק מסקר מנהלים. זו אחת מבדיקות החובה החשובות למטופל לאחר שבץ, וכחלק מהערכה כוללת של מניעת שבץ במטופלים שלא חוו שבץ קודם לכן אך עשויים להיות בסיכון.
  • Trans-cranial Doppler (TCD)בדיקה זו מאפשרת התרשמות ממהירות זרימת הדם בעורקים המוחיים, ומשמת לאבחנה היצרויות ופגיעות נוספות כגון vasospasm.
  • TCD עם הזרקת בועות – בדיקה הנועדה לזהות את קיומו של דלף (מעבר לא תקין) בין מחזור הדם הורידי ומחזור הדם העורקי. קיומו של שאנט כזה יכול לעיתים להוות סיבה לאירוע מוחי איסכמי.

    מכון הדופלר פועל 5 ימים בשבוע. 

תפריט ניווט תחתון