תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

השתלת מח עצם
על השתלת מח עצם

השתלות מח עצם: השילוב בין מדע לבין אמנות

מהי השתלת מח עצם ואיזה סוגים של השתלות מח עצם מבוצעות כדי לטפל בסרטן? מה הם תאי אב ומה תפקידם? מדוע חולים נזקקים להשתלת מח עצם? מה הם הסוגים השונים של השתלות מח עצם? מה הם הטיפולים החדשים שניתן לתת במסגרת השתלת מח עצם?
לכתבה
המטולוגיה - מערך

היחידה להשתלת מוח-עצם ותאי דם מטפלת בחולים עם מגוון של מחלות המטולוגיות כגון: לוקמיות חריפות וכרוניות, מיאלומה ולימפומה - הזקוקים להשתלת מוח-עצם, וכן בחולים עם בגידולים ממאירים אחדים (כגון סרקומה).

ביחידה מתבצעות השתלות מוח-עצם אלוגנאיות מתורמים מתאימים, בני משפחה או תורמים זרים, השתלות הפלואידנטיות וכן השתלות עצמיות (אוטולוגיות). ביחידה מיושמות גישות טיפול חדשניות בתחום ההשתלות, כגון השתלה לא-אבלטיבית ו- mini transplant, וכן גישות המשלבות כימותרפיה ואימונותרפיה בעזרת תאי תורם וחומרים ביולוגיים.

ליחידה מרפאה מייעצת רב-תחומית - בה החולים והתורמים עוברים הערכה והכנה לקראת ההשתלה, מחלקת אשפוז - בה החולים שוהים בחדרים בודדים ונוחים במהלך ההשתלה ובתקופת הקליטה וההבראה, וכן מרפאה ואישפוז-יום - למעקב ולטיפול לאחר ההשתלה.
ליחידה מעבדה מקצועית צמודה (Cell Processing Laboratory) המטפלת בהכנת תאי-אב להשתלה או לשמור והקפאה, הפרדת תאים לתת-אוכלוסיות לצורך השתלה הפלו-אידנטית וכן הכנת תאי חיסון לטיפולים אימונולוגיים (אימונותרפיה).  המעבדה מבצעת גם בדיקות DNA לקביעת קליטת השתל ולגילוי מוקדם של דחייה או חזרת המחלה. מתקני שמור התאים בחנקן נוזלי (Cryogenic Facilitie) נמצאים תחת בקרה אלקטרונית מן המתקדמות בארץ.

יחידות רפואיות

פרטי היחידה

03-6973782 - משרד מנהל היחידה
03-6974140 - מחלקה
03-6947248 - מרפאה
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 10
שעות קבלת קהל: ימים א'-ה', בין השעות 07:30-15:00

תפריט ניווט תחתון