רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

עקמת בילדים
הארכת גפיים
בעיות אורתופדיות בילדים
מכשיר ההדמייה EOS

 מהתקשורת

 • רובוט אוטומטי לתיקון עיוותים ברגליים
  ניתוח חדשני בביצוע ד"ר איתן שגב וד"ר רועי גיגי. YNET - דצמבר 2019
   - לכתבה המלאה
 • דף הפייסבוק של בי"ח איכילוב
  - לכתבה המלאה
ביהח דנה-דואק לילדים; אורתופדיה - חטיבה; מרפאות אורתופדיה

​המחלקה לאורתופדית ילדים בביה”ח ”דנה-דואק” לילדים במרכז הרפואי תל-אביב, משרתת ילדים ומתבגרים, וכן מהווה מרכז אליו מופנים ילדים עם בעיות אורתופדיות מורכבות מכל הארץ וממדינות רבות מרחבי העולם. הצוות הרפואי כולל רופאים אורתופדים, מומחים בכירים, אשר לכל אחד מהם יש בנוסף לעבודתו במחלקה תחום התמחות ייחודי כמו תיקון עיוותי גפיים, ניתוחי עמוד שדרה, רפואת ספורט וכד'. מצב זה מאפשר מתן פתרונות מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, לכל מגוון הבעיות והמחלות בתחום אורתופדיית הילדים.

פעילות המחלקה כוללת את שירותי מרפאות החוץ ואת מחלקת האשפוז. במרפאות מתקיימים למעלה מ- 10,000 ביקורים בשנה וכ-500 ניתוחים בהרדמה מלאה מבוצעים מידי שנה. הפתרונות הניתוחיים המוצעים מתוכננים ומבוצעים בהתבסס על הטכנולוגיות המתקדמות והעדכניות ביותר. צוות המחלקה, ידוע ביחס האמפטי כלפי הילדים ומשפחותיהם ופועל בגישה כוללנית תוך מתן מלוא תשומת הלב וההתייחסות לא רק למצבם האורתופדי של הילדים אלא לבריאותם הכללית, לרקע המשפחתי שלהם ולרווחתם החברתית. הצוות מתמחה בטיפול בילד הגדל והמתפתח וידוע בכל הארץ בשל הגישה הכוללנית הכוללת אבחון, טיפול ושיקום של הילד המוגבל. רוב המטופלים מלווים ע"י הצוות הרפואי מלידה ועד הגעה לבגרות ולבשלות שלדית.
מחלקת האשפוז מתאפיינת בצוות סיעודי מסור ומנוסה בגישה ובטיפול בילדים, המדריך את הילד ומשפחתו לפני הניתוח הצפוי, אחריו ובמהלך כל האשפוז. במחלקה פועלים גן וכיתה של בית הספר “דנה”, הפועל בפיקוח משרד החינוך והתרבות. מטרת בית הספר להעניק מענה חינוכי, טיפולי, רגשי וחברתי לילדים המאושפזים, להשלים פערי למידה ולהוות מקור תמיכה לילדים ולבני משפחותיהם. 

תחומי הטיפול 

אישפוז במחלקה

במטרה להקל על ילדכם את תהליך האשפוז, אנא הביאו עמכם לאשפוז את הפריטים הבאים:

 • מסמכים רפואיים שברשותכם: סיכומי מחלה, בדיקות קודמות)דם, הדמיה וכל מסמך רפואי רלוונטי אחר
 • רשימת תרופות במידה וילדכם נוטל
 • חפצים אישיים: מוצץ, חפץ/צעצוע אישי המרגיע את הילד ושקשור אליו כולל עזרים אורתופדים
 • לתשומת ליבכם, ביה"ח והמחלקה אינם אחראים על דברי ערך וחפצים אישיים, אי לכך,  לא מומלץ להביא כסף ודברי ערך לאשפוז


במסגרת המחלקה מאושפזים גם ילדים מתחומי טיפול נוספים: 


קבלה למחלקה

הטיפול הסיעודי במחלקה נעשה בשיטת "ההפקדה", כל אחות מופקדת על מס' מטופלים והיא הכתובת לכל פניותיכם במהלך המשמרת. היא גם זו שתקבל את ילדכם למחלקה עם האשפוז, תשקול אותו ותמדוד לו חום. בנוסף, במסגרת תהליך הקבלה למחלקה, רופא ילדים ורופא אורתופד יבדוק את ילדכם, ובהתאם להנחייתו יעבור הילד סדרת בדיקות הכוללות בדיקות דם ובדיקות הדמיה ועוד, כתלות במצבו של הילד. הילדים מתאשפזים בחדרים בהתאם לגילם ולמצבם הרפואי. חשוב לציין, שבמהלך האשפוז ייתכן שיתעורר צורך להעביר את ילדכם חדר, בהתאם לשינוי במצבו הרפואי. ניתן לקבוע פגישה עם עובדת סוציאלית ופסיכולוגית באמצעות מזכירת המחלקה.


השהות במחלקה

ארוחות

במחלקה מחולקות הארוחות בשעות קבועות: ארוחת בוקר בין השעות 08:00- 08:30, ארוחת צהריים בין השעות 12:00-12:30 וארוחת ערב בין השעות 17:00-18:00.
בעבור תינוקות עד גיל שנה קיימות במחלקה אבקות חלב להכנה. כמו כן, ניתן לקבל רסק פירות.
עבור ההורים, קיימת עמותת מתנדבים - "עזר מציון" - המחלקת ארוחות וכריכים.

שעות ביקור המשפחות
בכל ימות השבוע, בין השעות: 08:00-20:00

לינה
במידה שהילד מאושפז למשך יום או יותר במחלקה, אחד ההורים ישהה עם הילד במשך האשפוז, ואף יישאר ללון עמו בשעות הלילה. בכל חדר קיימת כורסה מתקפלת הנפתחת למיטה, עבור ההורה. עוד קיים חדר כביסה לשימוש ההורה, המכיל סדינים, כריות ושמיכות.

חיתולים
במחלקה קיימים חיתולים לשימוש הילד המאושפז, לכל גיל ומשקל.

פעילות פנאי ומשחקיה
בקומה 2 של בית החולים "דנה-דואק" לילדים קיימות שתי כיתות, המשמשות את הילדים המאושפזים במחלקה לאורתופדית ילדים: כיתת גן בהנחיית גננת, וכיתת בית ספר בהנחיית מורה.
בכיתות קיימים צעצועים ומשחקים להנאת הילדים ולהנעמת תקופת אשפוזם.
קיימת אפשרות ללמוד בכיתת הלימוד אשר נמצאת בקומה השנייה, ולהשלים את החומר אותו מפסידים בבית הספר בגין האשפוז. כמעט בכל יום, מגיע למחלקה ליצן רפואי אשר מפליא בקסמיו ולהטוטיו, וסוחף את הילדים לעולם של פנטזיה ודמיון.

נהלי שחרור מהמחלקה

לאחר בדיקת רופא והחלטה על שחרור ילדכם, תקבלו מכתב שחרור רפואי וסיעודי, הכולל הנחיות והמלצות לגבי המשך טיפול ומעקב. דרכה לשחרור תעשה ע"י הצוות הסיעודי וילדכם יופנה להמשך מעקב במרפאות החוץ של ביה"ח ״דנה-דואק" לילדים על פי הצורך. לתשומת ליבכם, בית החולים אינו מספק תרופות או מכשור רפואי להמשך טיפול ביתי גם לא קביים וציוד נלווה אחר. 


שירות פסיכולוגי במחלקה האורתופדית 

אשפוז צפוי או פתאומי של ילד\ה בבית החולים, עלול להיות אירוע מעורר חרדה הן אצל הילד\ה והן אצל המשפחה. מידת הצלחתו של הילד\ה להתמודד עם החרדה מותנית במידה רבה בתמיכה שמעניקים לו\ה ההורים או המבוגרים שבסביבתו\ה. 
הכנה נפשית מוקדמת לילד\ה ולהורים, עשויה לצמצם את חרדתו של הילד\ה ולהגביר את הסיכויים להתמודד בהצלחה עם חווית האשפוז בבית החולים. 

משפחות המעוניינות בליווי על ידי פסיכולוג ילדים בתיווך הפרוצדורה, יכולות לפנות לרופא המטפל וצוות המרפאה האורטופדית לתיאום מפגש עם גורם מקצועי.

מחקר והשתלמויות

בנוסף לטיפול במטופלים, הצוות הרפואי של המחלקה מעורב בפעילויות אקדמיות הכוללות פרויקטי מחקר בסיסיים וקליניים המפורסמים בכתבי עת מדעיים בינלאומיים יוקרתיים העוסקים בתחום, השתתפות פעילה בכנסים מקצועיים בארץ ובעולם, והוראה אקדמית של סטודנטים לרפואה ומתמחים.
עמיתים מחו"ל וממרכזים רפואיים אחרים בישראל מגיעים ללמוד ולהשתלם במחלקה. כל הרופאים הבכירים של המחלקה הינם חברים פעילים באיגודים מקצועיים ישראליים ובינלאומיים, ונושאים בתפקידים שונים כמו ועדות מדעיות, ועדות קריאה וכו'. הם מוזמנים ללמד ולהרצות בכנסים ובקורסים בינלאומיים.
באמצעות קשרים אלו מתקיים דיאלוג מתמשך עם עמיתים מכל העולם המאפשר לנו לאמץ את שיטות הטיפול העדכניות ביותר באורתופדית ילדים לתועלת הילדים המטופלים.

מרפאות החוץ של המחלקה לאורתופדית ילדים

בנוסף למחלקת האשפוז, צוות רופאי המחלקה מפעיל קשת רחבה של מרפאות חוץ עם התמחות מגוונת, במטרה לאבחן, לטפל ולייעץ במגוון רחב של בעיות אורתופדיות.
 • לזימון תור למרפאה באמצעות טופס זימון תור
 • מס' הטלפון במרפאות החוץ הוא: 03-6974518, קבלת הטיפול במרפאות ובשירותים השונים של המחלקה לאורתופדית ילדים מתבצעת באמצעות טופס התחייבות כספית מקופת חולים (טופס 17) או באמצעות תשלום עצמאי בהתאם לתעריף משרד הבריאות.

פרטי היחידה

03-6974525, 03-6974752
03-6974518 - מרפאות החוץ
03-6974269 - משרדי הנהלה
פקס: 074-7219839
ביהח דנה דואק
קומה 2
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בשעות: 08:00-20:00

סה"כ ניתוחים שנה קודמת

ניתוחים

ניתוחים

 

תפריט ניווט תחתון