הופעות בתקשורת

עקמת בילדים
הארכת גפיים
בעיות אורתופדיות בילדים

​המחלקה לאורתופדית ילדים בביה”ח ”דנה-דואק” לילדים במרכז הרפואי תל-אביב, משרתת ילדים ומתבגרים מאזור תל-אביב, וכן מהווה מרכז אליו מופנים ילדים עם בעיות אורתופדיות מורכבות מכל הארץ וממדינות רבות מרחבי העולם.
הצוות הרפואי כולל רופאים אורתופדים, מומחים בכירים, אשר לכל אחד מהם יש בנוסף לעבודתו במחלקה תחום התמחות ייחודי כמו תיקון עיוותי גפיים, ניתוחי עמוד שדרה, רפואת ספורט וכד'. מצב זה מאפשר מתן פתרונות מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, לכל מגוון הבעיות והמחלות בתחום אורתופדיית הילדים.
פעילות המחלקה כוללת את שירותי מרפאות החוץ ואת מחלקת האשפוז. במרפאות מתקיימים למעלה מ- 10,000 ביקורים בשנה וכ-500 ניתוחים בהרדמה מלאה מבוצעים מידי שנה. הפתרונות הניתוחיים המוצעים מתוכננים ומבוצעים בהתבסס על הטכנולוגיות המתקדמות והעדכניות ביותר.
צוות המחלקה, ידוע ביחס האמפטי כלפי הילדים ומשפחותיהם ופועל בגישה כוללנית תוך מתן מלוא תשומת הלב וההתייחסות לא רק למצבם האורתופדי של הילדים אלא לבריאותם הכללית, לרקע המשפחתי שלהם ולרווחתם החברתית. 
הצוות מתמחה בטיפול בילד הגדל והמתפתח וידוע בכל הארץ בשל הגישה הכוללנית הכוללת אבחון, טיפול ושיקום של הילד המוגבל. רוב המטופלים מלווים ע"י הצוות הרפואי מלידה ועד הגעה לבגרות ולבשלות שלדית.
מחלקת האשפוז מתאפיינת בצוות סיעודי מסור ומנוסה בגישה ובטיפול בילדים, המדריך את הילד ומשפחתו לפני הניתוח הצפוי, אחריו ובמהלך כל האשפוז. במחלקה פועלים גן וכיתה של בית הספר “דנה”, הפועל בפיקוח משרד החינוך והתרבות. מטרת בית הספר להעניק מענה חינוכי, טיפולי, רגשי וחברתי לילדים המאושפזים, להשלים פערי למידה ולהוות מקור תמיכה לילדים ולבני משפחותיהם.

ביהח דנה-דואק לילדים; אורתופדיה - חטיבה

תחומי הטיפול 

 

השהות במחלקה

ארוחות

במחלקה מחולקות הארוחות בשעות בשעות קבועות: ארוחת בוקר בין השעות 08:00- 08:30, ארוחת צהריים בין השעות 12:00-12:30 וארוחת ערב בין השעות 17:00-18:00.
בעבור תינוקות עד גיל שנה קיימות במחלקה אבקות חלב להכנה. כמו כן, ניתן לקבל רסק פירות.
עבור ההורים, קיימת עמותת מתנדבים - "עזר מציון" - המחלקת ארוחות וכריכים.

שעות ביקור המשפחות
בין השעות: 09:00-20:00 מותרת שהייה של מבקר אחד בחדר עם הילד.

לינה
במידה שהילד מאושפז למשך יום או יותר במחלקה, אחד ההורים ישהה עם הילד במשך האשפוז, ואף יישאר ללון עמו בשעות הלילה. בכל חדר קיימת כורסה מתקפלת הנפתחת למיטה, עבור ההורה. עוד קיים חדר כביסה לשימוש ההורה, המכיל סדינים, כריות ושמיכות.

חיתולים
במחלקה קיימים חיתולים לשימוש הילד המאושפז, לכל גיל ומשקל.

פעילות פנאי ומשחקיה
בקומה 2 של בית החולים "דנה-דואק" לילדים קיימות שתי כיתות, המשמשות את הילדים המאושפזים במחלקה לאורתופדית ילדים: כיתת גן בהנחיית גננת, וכיתת בית ספר בהנחיית מורה.
בכיתות קיימים צעצועים ומשחקים להנאת הילדים ולהנעמת תקופת אשפוזם.
קיימת אפשרות ללמוד בכיתת הלימוד אשר נמצאת בקומה השנייה, ולהשלים את החומר אותו מפסידים בבית הספר בגין האשפוז. כמעט בכל יום, מגיע למחלקה ליצן רפואי אשר מפליא בקסמיו ולהטוטיו, וסוחף את הילדים לעולם של פנטזיה ודמיון.


מחקר והשתלמויות

בנוסף לטיפול במטופלים, הצוות הרפואי של המחלקה מעורב בפעילויות אקדמיות הכוללות פרויקטי מחקר בסיסיים וקליניים המפורסמים בכתבי עת מדעיים בינלאומיים יוקרתיים העוסקים בתחום, השתתפות פעילה בכנסים מקצועיים בארץ ובעולם, והוראה אקדמית של סטודנטים לרפואה ומתמחים.
עמיתים מחו"ל וממרכזים רפואיים אחרים בישראל מגיעים ללמוד ולהשתלם במחלקה. כל הרופאים הבכירים של המחלקה הינם חברים פעילים באיגודים מקצועיים ישראליים ובינלאומיים, ונושאים בתפקידים שונים כמו ועדות מדעיות, ועדות קריאה וכו'. הם מוזמנים ללמד ולהרצות בכנסים ובקורסים בינלאומיים.
באמצעות קשרים אלו מתקיים דיאלוג מתמשך עם עמיתים מכל העולם המאפשר לנו לאמץ את שיטות הטיפול העדכניות ביותר באורתופדית ילדים לתועלת הילדים המטופלים/

פרטי היחידה

03-6974525, 03-6974752
03-6974518 - מרפאות החוץ
03-6974269 - משרדי הנהלה
ביהח דנה דואק
קומה 2
שעות ביקור: 08:00-20:00

סה"כ ניתוחים שנה קודמת

ניתוחים

ניתוחים

תפריט ניווט תחתון