תוכן עניינים

כמה שנים את חולמת על מתיחת פנים? כמה שנים אתה חולם על הסרת צלקת שמפריעה לך עוד מתקופת הצבא? ומה עם הרמת עפעפיים שאת ממש רוצה להספיק לעשות עוד לפני החתונה של הבן שלך בקיץ?
ובכן, כל חלום אפשר להגשים, אבל כדאי לדעת שיש כמה דברים שאתם חייבים לדעת לפני קבלת ההחלטה אצל מי ובאיזה מקום לבצע את הניתוח.
ניתוח פלסטי קוסמטי נועד לתקן פגמים מסוגים שונים באמצעות התערבות כירורגית, מעטה ככל הניתן, מבלי להזיק חלילה לתפקודו של האיבר וכמובן- המטופל.
גם ניתוח פלסטי, הוא ניתוח לכל דבר ולפני קבלת ההחלטה- יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת. 


ניתוח פלסטי


איך לבחור רופא?

ענף הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים הפרטיים מושך רופאים מתחומי התמחות שונים וכך ניתן למצוא אורתופדים או אורולוגים שמבצעים הגדלות חזה, שאיבות שומן, כירורגים שמבצעים הזרקות למילוי קמטים ומרדימים בהתמחות שאחראים על חיי המטופל בזמן הניתוח.
לרוב המטופלים אין ידע מוקדם ברפואה, כירורגיה או כירורגיה אסתטית ולכן אין להן את הכלים להעריך את מומחיותו ומקצועיותו של הכירורג הפלסטי. חשוב לוודא כי מדובר בכירורג פלסטי מומחה (ולא בבעל מקצוע רפואי או פרא-רפואי אחר) המורשה לבצע את הניתוח המבוקש. ניתן להתרשם מתמונות של לפני ואחרי ניתוח דומה לניתוח המבוקש, מהדרך בה המנתח מסביר על:

  • ההכנות הנדרשות (בדיקות מקדימות, מפגש עם המרדים)
  • מהלך ואורך הניתוח המיועד והשלכותיו בטווח הקצר (התעוררות) הבינוני (זמן החלמה, כאבים, צלקות, תופעות לוואי וסיכונים) והארוך (ביקורות, שמירה על המשקל, לידות והנקות בעתיד) .
  • אפשר ורצוי לחפש ולבקש חוות דעת והמלצות על המנתח באינטרנט, בעיתונות, ממטופלות שנותחו על-ידו בעבר ומקרובים וחברים.
המטרה שלך היא להבין ולהשתכנע כי לכירורג הפלסטי שבו תבחר/י יש לא רק את ההכשרה, ההסמכה, הידע והניסיון לבצע את הניתוח המבוקש אלא יש ביניכם "כימיה" ונבנתה ביניכם מערכת יחסי אמון שתבטיח תיאום-ציפיות מרבי, אכפתיות, אנושיות ואחריות לפני בזמן וגם לאחר הניתוח.

הצרת היקפים


איך בוחרים את מקום הניתוח?

יש לוודא המצאות מקדמי הביטחון הקריטיים:

  • טיפול נמרץ ובנק דם – לסיבוכים בזמן הניתוח והאשפוז
  • מיון 24/7 - סיבוכים לאחר שהשתחררתם הביתה.

איך נערכים לניתוח?

  • קבלת טופסי הסכמה מפורטים מראש.
  • ביצוע בדיקות רפואיות רלוונטיות.
  • מפגש נוסף עם המנתח (אחרי הייעוץ ולפני יום הניתוח – לא רק ביום הניתוח!) לתיאום ציפיות, התלבטויות, שאלות והסברים.
  • מפגש מקדים עם המרדים – לא רק ביום הניתוח! – לצפות רגישויות וקשיים שעלולים לקרות, והיערכות מוקדמת (במיוחד לבעלי/ות מחלות רקע כמו סוג דם בעייתי, פקטור, קוצב לב וכד').

המרכז המשולב לאסתטיקה באיכילוב מציע את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האסתטיים הקיימים (מתיחות פנים וגוף, שאיבות שומן, הגדלה/הקטנה/הרמת שדיים, ותיקוני אף/אוזניים וכד') , טיפולים אסתטיים למילוי בקמטים ובהזדקנות העור ( לייזר, פילינג כימי ומכאני, העלמת צלקות וקעקועים ועוד) הניתוחים והטיפולים מבוצעים כולם ע"י הרופאים המומחים המוכרים של המרכז הרפואי ת"א בתחומי הכירורגיה פלסטית והעור, באווירה פרטית ובתנאי המתנה ואשפוז מפנקים – בלב ת"א, מבלי לוותר על בטחון רפואי מרבי בזמן ולאחר הניתוח: בנק דם זמין, חדרים לניתוחים מורכבים, טיפול נמרץ ומיון 24/7.

ניתוח פלסטי יש לשקול בכובד ראש, לאחר קבלת מידע מלא על המנתח, המקום בו מתבצע הניתוח, המטרות והסיכונים הכרוכים ולוודא התאמה מושלמת בין ציפיות המטופל לנתוני הפתיחה ולאפשרויות הטכניות. ניתוח צריך להתבצע בתקני הבטיחות הגבוהים ביותר, בחדר ניתוח מתאים, הנותן מענה לכל בעיה וסיבוך אפשרי (גם אם נדיר) – חדרי ניתוח גדולים, בנק דם ומערך טיפול נמרץ זמין ואיכותי. כמו כן, על המטופל להתחייב למעקב צמוד אחרי הניתוח, במשך שבועות רבים לאחר הניתוח. כאשר ההתערבות הכירורגית מותאמת אישית, כוללת שילוב שקול ומדויק, ומתבצעת לאחר תכנון, הכנה פיזית ונפשית ותיאום ציפיות מציאותי - התוצאות נוטות להיות מצוינות ולאורך זמן.  


ליצירת קשר עם המרכז המשולב לאסתטיקה השאירי לנו פרטים כאן

תפריט ניווט תחתון