למי מיועד ניתוח הקטנת חזה?
ניתוח להקטנת חזה מיועד לנשים הסובלות משדיים גדולים אשר גורמים להן להפרעה בתפקוד היום יומי. קופות החולים מכירות במצב הגדלת יתר של השד כמצב בריאותי ומציעות ניתוח להקטנת חזה.
האם מדובר בבעיה אסתטית או רפואית?
חזה גדול גורם במקרים רבים לבעיות רפואיות, כגון: כאבי גב וצוואר קשים, הפרעות יציבה, פצעים ושקעים הנגרמים על ידי רצועת החזייה, פטרת וגרד מתחת לשד, בעיות חברתיות ופסיכולוגיות. בנוסף חזה גדול גורם לקשיים בתפקוד היומיומי, קושי בלבוש והפרעה לביצוע פעילות גופנית סדירה. במצבים אלו, ישנה הצדקה רפואית לביצוע ניתוח להקטנת חזה. הניתוח הרפואי זהה לניתוח האסטטי – בכל ניתוח של הקטנת חזה מבצעים גם הרמת חזה.
מתי מומלץ לבצע ניתוח הקטנת חזה?
מומלץ לבצע ניתוח הקטנת חזה רק לאחר שהשדיים מפסיקים לגדול. בדרך כלל מבוצע הניתוח רק לאחר שהמועמדת לניתוח מגיעה לגיל 18.
על ניתוחי הקטנת חזה