תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}
חטיבה כירורגית; מרפאות כירורגיה כללית

​ניתוחים בחולי סרטן (כירורגיה אונקולוגית) הם אחד מתחומי הדגל של ביה"ח ומהווים חלק ניכר וחשוב מפעילותו. ניתוחים להסרת גידולי סרטן מתבצעים תוך שיתוף פעולה הדוק בין כל הצוותים המעורבים בטיפול בחולי הסרטן במוסדנו, מתוך רצון להציע לחולים את הסיכוי הגבוה ביותר לריפוי, וזאת באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ביותר. 

מספר רב של ניתוחים מורכבים לסרטן מתקדם מבוצעים במסגרת המחלקה מדי שנה, ביניהם: ניתוחים לסרטן הושט, סרטן הקיבה, סרטן המעי, סרטן הכבד, סרטן ברקמות הרכות (סרקומה ומלנומה), סרטן השד, סרטן בבלוטת יותרת הכליה ועוד. כמו כן, בביה"ח שלנו מבוצעים מירב ניתוחי הלבלב והסרקומות שבאזור הבטן המבוצעים בישראל. 
צוות המנתחים בתחום הכירורגיה האונקולוגית כולל רופאים בעלי התמחות בכירורגיה כללית והתמחות-על בכירורגיה אונקולוגית. רופאים אלה צברו במהלך העשור האחרון נסיון רב - בקנה מידה עולמי - בהזלפת כימותרפיה אזורית כטיפול בגידולים מתקדמים, לאחר כשלון הטיפול הראשוני.
מדי שבוע מתקיימות ישיבות משותפות לסגל הרופאים הרב-תחומי המטפל בחולים. פורום זה מקבל החלטות טיפוליות בחולי סרטן מורכבים; מנתח תוצאות הניתוחים; וקובע את הצורך בטיפול אונקולוגי משלים לאחר הניתוח. עוד מפנה פורום זה חולים המתאימים לטיפולים נסיוניים, כאשר נכשלים הטיפולים המקובלים.
לאחר השחרור מהמחלקה, מתבצע מעקב מסודר על-ידי צוות מנתחי המחלקה, במסגרת המרפאות הייעודיות.


טיפול כימותרפי אזורי
כימותרפיה אזורית נותנת טיפול כימותרפי וכירורגי משולב בסרטן חוזר או גרורתי, הממוקם באיזור גוף יחיד. כמו כן, מבצעת היחידה הזלפת גפה במלנומה או סרקומה, הזלפה מבודדת של הכבד וטיפול משולב בגרורות בחלל הבטן.

כירורגיה מונחית איזוטופים 
כירורגיה מונחית איזוטופים  מיועדת חולים הסובלים מסרטן חוזר של המעי הגס או סרטן של המעי הגס עם גרורות בחלל הבטן, לחולות בסרטן השד המיועדות לניתוח כריתת בלוטות הלימפה, לחולי מלנומה ולחולים עם גידול של בלוטת יותרת התריס (Para-Thyroid). 
במסגרת היחידה מתבצעים ניתוחים מונחי איזוטופים באמצעות מגלה קרני גמא נייד, המיועד לאיתור הגידול ושוליו וכריתתו המלאה, כלומר: הזרקת חומר מסומן (רדיואקטיבי) הנקשר לסרטן או לבלוטות מיוחדות (בלוטות הזקיף) ואיתורו בזמן הניתוח. 
הניתוחים, המבוצעים בשיטת Radioimmunoguided Surgery) RIGS), מיועדים לטיפול בסרטן המעי הגס וניתוחי Sentinel Node (בלוטת הזקיף) בסרטן השד ובמלנומה, וניתוחים מונחי איזוטופים בגידולים שפירים וממאירים של בלוטת יותרת התריס.

סרקומה
כאשר עולה חשד לסרקומה בחלל הבטן יש צורך בביצוע CT של החזה לשלילת גרורות וכמובן של הבטן להדגמת הגידול ויחסיו האנטומיים לאיברי הבטן. בהמשך, בדרך כלל, לוקחים ביופסיה לצורך שלילת גידולים אחרים בעלי מראה דומה ולאפיין את סוג הסרקומה הספציפי על מנת שנוכל לטפל בהתאם ובאופן המיטבי.
הטיפול המרפא היחיד בסרקומות של הבטן הוא ניתוח. קיימת משמעות עצומה לביצוע הניתוח במרכז המתמחה בטיפול בחולי סרקומה שכולל צוות רב תחומי מיומן שקובע האם להוסיף לטיפול הניתוחי קרינה או כימותרפיה, לפני או אחרי הניתוח המתוכנן. על הצוות המטפל להכיר את כל החלופות הטיפוליות ולהתאימן לסוג הסרקומה המסוים שאובחן בחולה. ניתוחי סרקומה הם תובעניים ודורשים מיומנות טכנית גבוהה והכרה של האנטומיה. לרוב, יש צורך לכרות את הגידול עם כל האיברים הצמודים אליו. ניתוח שמבוצע ללא הקפדה על עקרונות הכריתה של סרקומות פוגע משמעותית בסיכויי הריפוי של החולה.פרטי היחידה

03-6974000 - זימון תורים
03-6973911 - מזכירות החטיבה הכירורגית
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 4
שעות ביקור: מרפאה: יום ב' בין השעות 11:00-14:00, בניין סוראסקי, קומת קרקע אגף ג'

תפריט ניווט תחתון