תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

טיפול בדיכאון | קרסו
פסיכיאטריה - מערך

המחלקה הפסיכיאטרית הינה מחלקה פתוחה, הפועלת במסגרת המערך הפסיכיאטרי של בית החולים. המחלקה מהווה חלק אינטגרלי מתוך בית החולים הכללי, מתוך תפיסה שהטיפול הנפשי והטיפול הפיזי כרוכים לא אחת זה בזה, ובכך מאפשרת מתן טיפול מערכתי במחלות פסיכיאטריות עם השלכות גופניות ולהיפך. 

המחלקה מיועדת לאנשים עם מגוון של הפרעות פסיכיאטריות, שאינן ניתנות לטיפול ואיזון במסגרת אמבולטורית, כולל: דיכאון הפרעות מצב רוח אחרות, הפרעות פסיכוטיות, הפרעות חרדה, הפרעות הסתגלות, טראומה נפשית ומשברי חיים קשים שאינם ניתנים לאיזון במסגרת אמבולטורית. כמו כן, המחלקה מיועדת לאבחון של מצבים מורכבים ו/או טיפול במצבים עמידים לטיפול.

תכלית האשפוז במחלקה הפתוחה היא התערבות אינטנסיבית במטרה לשפר את מצב המטופל/ת במהירות האפשרית, תוך דגש על חזרה לתפקוד. האשפוזים הינם קצרים וממוקדים ולרוב לא אורכים מעבר למספר שבועות. הטיפול ניתן ע"י צוות רב תחומי ומותאם באופן אישי עבור כל מטופל/ת בהתאם לצרכים האינדיבידואלים שלו/ה.
המחלקה הינה מחלקה מעורבת, גברים ונשים ומיועדת למטופלים/ות מגיל 18 ומעלה, ללא אובדנות פעילה ו/או מסוכנות מידית, אשר מביעים את הסכמתם לאשפוז.

הטיפולים המוצעים במסגרת המחלקה:

הפונים למחלקה יפגשו צוות רב מקצועי, הכולל: פסיכיאטרים/ות, עו"סים/ות, פסיכולוגים/ות, קרימינולוגית קלינית, מרפאים/ות בעיסוק ובמקצועות היצירה וההבעה וצוות סיעודי שעבר הכשרה ייעודית.
הטיפולים הניתנים במחלקה כוללים טיפולים פרמקולוגיים, נוירומודלוציה (נזעי חשמל – להפנות לנוירומודולציה) וכן טיפולים פסיכותרפויטים פרטניים וקבוצתיים בגישות דינמיות, קוגניטיביות-התנהגותיות וגישות ממוקדות טראומה. במחלקה מושם דגש רב על ריפוי בעיסוק ושיקום תפקודי ותעסוקתי כחלק מתהליכי הכנה לשיקום ארוך טווח. בנוסף, הצוות הסוציאלי במחלקה מלווה את משפחות המטופלים ומציע טיפולים והתערבויות משפחתיות בהתאם לצורך. 

אשפוז יום:

ד"ר רועי און – מנהל אשפוז יום 
לאחר סיום תקופת האשפוז המלא במחלקה, ישנה אפשרות להמשך טיפול במסגרת אשפוז יום במחלקה. במסגרת תכנית הטיפול של אשפוז יום מגיעים למחלקה מספר פעמים בשבוע בשעות הבוקר עד הצהריים, וחוזרים לישון בבית. 
מטרת אשפוז היום הינה לאפשר שחרור וחזרה הדרגתית לשגרה ולתפקוד, תוך דגש על השתלבות המטופל בקהילה באופן מיטבי.

הטיפול כולל תכנית של מספר ימים בשבוע, בהתאם לצורך. המטופלים המגיעים לאשפוז יום מצטרפים לטיפולים הקבוצתיים הנערכים במחלקה באופן שגרתי, וממשיכים בפגישות ומעקב עם הצוות המטפל - פסיכיאטרי, פסיכולוגי, שיקומי וסוציאלי. 

אשפוז מגן

גב' עיינה לוזיה - אחראית היחידה האשפוזית לטיפול בטראומה מינית
ד"ר אילנה פלוב - רופאה אחראית 

יחידת המגן הוקמה בשנת 2016 כיחידה ייעודית לנשים שחוו פגיעה מינית וזקוקות לאשפוז קצר מודע טראומה על רקע החמרה או משבר חריף. הצוות של יחידת מגן הינו צוות ייעודי בליווי של מדריכות בשעות אחר הצהרים עד הלילה. 
מטרת הטיפול במגן היא לספק מסגרת בטוחה ומודעת טראומה, המאפשרת הפחתה של סימפטומים, ייצוב, ועזרה בוויסות רגשי. 

צוות פרה-רפואי

  • ד"ר דליה ברנדס - פסיכולוגית אחראית  
  • גברת אורנה לוין - מרפאה בעיסוק אחראית  
  • גברת עינב לנדאו - עובדת סוציאלית אחראית פרטי היחידה

03-6972080 תחנת אחיות
03-6972084 - רכזת אדמיניסטרטיבית
דואר אלטרוני: yaelazar@tlvmc.gov.il
פקס: 03-6972085/6
בניין סוראסקי
אגף ז'
קומה 2

תפריט ניווט תחתון