תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

תוכן עניינים

קפילרוסקופיה -  Naifold Video Capillaroscopy היא בדיקה בלתי- פולשנית של נימי הדם הממוקמים סביב עור הציפורן, באמצעות מכשירי הגדלה אופטיים ומיקרוסקופ וידאו, אשר מגדילים את הנימים עד X~230. 

כך ניתן להבחין בתכונות הנימים, צורתם, צפיפותם, שינויי קוטר, מיקרו-דימומים, קרישי דם, אופי הזרימה, ותצפיות ומדידות של שינויים נוספים. הבדיקה מסייעת באבחנה המבדלת של מחלות אוטואימוניות, ובמיוחד מחלות רקמת החיבור ובתופעות מסוג Raynaud (התכווצות של כלי דם בעיקר בחשיפה לקור, עם חיוורון מתחלף בכיחלון, בעיקר של אצבעות הידיים), אשר מלוות או אף מקדימות מחלות ראומטיות מסוימות.

קפילרוסקופיה תקינה


קפילרוסקופיה עם שינויים שונים


Raynaud


על בדיקת קפילרוסקופיה 

הבדיקה נמשכת כעשרים דקות ואינה כרוכה בכאב או באי-נוחות. פענוח התצלומים והכנת התשובה נמשכים כארבעים דקות. הבדיקה מתבצעת במכון הראומטולוגי באיכילוב על-ידי רופאים בעלי הכשרה וניסיון בביצועה.

לבדיקת קפילרוסקופיה מופנים מטופלים מהמכון הראומטולוגי עצמו, מיחידות ומחלקות של ביה"ח, מיחידות ראומטולוגיות בבתי חולים אחרים ומרופאי הקהילה.

תאום תור בטלפון 03-6973668, עם הפנייה מרופא.
 עלות הבדיקה מכוסה באמצעות טופס התחייבות (17) של ביקור רופא, או בתשלום ישיר במשרד המרפאה עבור בדיקת רופא.

חשוב: יש להימנע מביצוע מניקור והרחקת העור שסביב הציפורן במשך כ- 6 שבועות לפני הבדיקה, ומצביעת הציפורניים עם לק בשבוע שלפני הבדיקה. 

יחידות ומרפאות

תפריט ניווט תחתון