תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

ד"ר אמיר בר-שי על מחלת ריאות אינטרסטיציאלית
ד"ר אמיר בר-שי על אסתמה, ינואר 2022
סטיגמות על אסתמה
על COPD
אגף פנימי

המכון לרפואת ריאות, במרכז הרפואי ת”א, איכילובמטפל בחולים עם מחלות ריאה ונתיבי אוויר, על כל ההיבטים האבחנתיים והטיפוליים של מחלות אלה.
המכון כולל:

  • מרפאת ייעוץ לברור, טיפול ומעקב
  • שירות לבדיקות פולשניות
  • שירות לבדיקת תפקודי ריאות
  • אשפוז יום, המאפשר טיפול מרוכז על-ידי עירויים ואינהלציות במשך שעות היום. טיפול זה מיועד למטופלים הסובלים מבעיות חריפות בדרכי הנשימה, וחוסך את הצורך באשפוז בביה”ח.

במסגרת המכון לרפואת ריאות פועלת היחידה הפיזיולוגית -מעבדה לתפקודי ריאות המבצעת בדיקות המסייעות לרופא המטפל לאבחן את הבעיה הריאתית ממנה סובל המטופל.

​אשפוז יום

אשפוז היום מאפשר טיפול מרוכז על-ידי עירויים ואינלציות במשך שעות היום. טיפול זה מיועד למטופלים הסובלים מבעיות חריפות בדרכי הנשימה, וחוסך את הצורך באשפוז בביה”ח
חדר אשפוז יום מיועד לחולים הסובלים מבעיות חריפות בדרכי הנשימה (כגון חולי ברונכיטיס כרונית ואסטמה חמורה). במסגרת האשפוז ניתן טיפול מרוכז באמצעות עירויים תוך ורידיים ואינהלציות במשך שעות היום. כמו כן, מקום האשפוז מיועד להכנת החולים לקראת בדיקות פולשניות ולהתאוששות לאחר ביצוען.

אנדוסקופיה (ברונכוסקופיה) אבחנתית

 בדיקה זו מתבצעת באמצעות מכשיר גמיש עם סיב אופטי (ברונכוסקופ), המוחדר לדרכי הנשימה דרך הנחיר או הפה לתוך נתיבי אויר ומאפשר הערכה ולקיחת דגימות כגון ביופסיות, שטיפות לבדיקת תאים, תרביות וכו'.
בדיקה זו מאפשרת לאבחן את הגורם לזיהומים של הריאות ומחלות דלקתיות לא זיהומיות של הריאות,  כגון:  סרקוידוזיס או גידולים. מכון הריאות מהווה מרכז ארצי ויחיד לברונכוסקופיה.
כדי לדייק במיקום הנגע כאשר הוא אינו בטווח השגת הברונכוסקופ, מבצעים את הברונכוסקופיה עם מערכת הניווט של Super Dimension . זוהי טכנולוגיה מיוחדת המאפשרת להגיע לאזורים היקפיים בריאות מעבר לטווח הגעת הברונכוסקופ הסטנדרטי. inReachTM הינה מערכת מונחית הדמיה המיועדת ככלי עזר לרופא לצורך הנחיית כלים אשר מוחדרים דרך תעלת העבודה של הברונכוסקופ לגוש או אזור בריאה.

אנדוסקופיה טיפולית  (לייזר)

זוהי קשת  טיפולים חולים אשר סובלים מחנק עקב גידול (או רקמה צלקתית) החוסם את נתיבי אויר ונזקקים לפתיחת מעבר אויר  טיפול זה מתבצע באמצעות ברונכסקופ (גמיש או קשיח) וכך נפתחת חסימת הסימפון ע''י לייזר. במכון מתבצעים טיפולים אנדוסקופים נוספים, כגון: הוצאת גופים זרים שנשאפו לתוך נתיבי האוויר, הכנסת תותב לקנה או סימפונות חסומים וכו'.

ניקור פלאורלי תחת אולטרה סאונד

במקרה של הצטברות נוזל בחלל הצדר /פלאורה (שבין הריאה לקיר החזה). באמצעות הניקור ניתן לקבל דגימה לביצוע ביופסיה מקרום הריאה , ולפי הצורך לרוקן את הנוזל ע ”י החדרת נקז (דריין).

בירור מילעורי בהנחיית CT חזה

דיקור אבחנתי וביופסיה דרך העור (FNA+PNB) בהנחיה וניטור של הדמיית החזה באמצעות CT : בדיקה זו מאפשרת לקיחת דגימות מהנגעים התוך ריאתיים, כגון: ביופסיות, שאיבת תאים לבדיקתן ותרביות.

פרטי היחידה

המכון לרפואת ריאות: 03-6973591 לתאום תור למרפאה, תפקודי ריאות, מעבדה ביולוגית
פקס: 03-6972051
דוא"ל:
בניין סוראסקי
אגף ד'
קומה 1
שעות קבלת קהל: ימים א-ה בשעות 07:30-14:30

תפריט ניווט תחתון