תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

טכנולוגיות מתקדמות במכון הקרינה
טיפולים בקרינה לגידולים בעור
טיפול קרינה לילדים - סרטון הדרכה

על הטיפול במכון הקרינה באיכילוב

במכון הקרינה באיכילוב יש רופאים מעולים עם נסיון עצום ואת המכשור הטכנולוגי הכי מתקדם בעולם, כמו מאיצי קרינה, המאפשרים לדייק את הטיפול למטופל באופן יומי.
צפו בסרטון
מערך אונקולוגי - מחלות סרטן

מכון הקרינה בבית החולים איכילוב הוא המכון הגדול והמוביל בישראל, הן מבחינת הטכנולוגיה, הצוות הרפואי, השימוש בבינה מלאכותית וציוד ההדמיה של החברות המובילות בעולם. המכון חבר בצוותי הפיתוח העולמיים של מכשירי הקרינה – כל זה על מנת לתת את הטיפול המתקדם ביותר למטופלים

מהו טיפול בקרינה?

הטיפול הקרינתי הוא כלי מרכזי בטיפול במחלת הסרטן. במקרים רבים זהו הטיפול העיקרי במחלה, באופן בלעדי או בשילוב עם כימותרפיה או טיפולים אחרים.
במקרים אחרים, הקרינה ניתנת כטיפול משלים לאחר ניתוח ולעתים כטיפול מקדים לניתוח. הטיפול הקרינתי יעיל גם להקלת כאב ותסמינים מקומיים אחרים הנגרמים על ידי המחלה. הטיפול הקרינתי ניתן באמצעות מכשיר הנקרא מאיץ קווי (linear accelerator) הפולט קרני X (הנקראות גם קרני רנטגן או פוטונים). זו אותה קרינה לה נחשפת בצילומי רנטגן או בצילום CT, אלא שבקרינה טיפולית נעשה שימוש באנרגיה ובמנות קרינה גבוהות יותר.

הטיפול הקרינתי ניתן במנות יומיות (פרקציות(, בדרך-כלל חמש פעמים בשבוע. מספר הפרקציות ומשך הטיפול הכולל ייקבעו על ידי הרופא המטפל, בהתאם לסוג הטיפול ומצב המחלה. הטיפול הקרינתי אינו כואב ואינו מסכן את הסובבים.
מפגשי הקרנה נמשכים עד חצי שעה ולא גורמים, בדרך כלל, לתחושה לא נוחה בגוף מכיוון שהפעולה היא פנימית, ביולוגית. תופעות לואי יתכנו, כתלות באזור המוקרן והרקמה הסובבת אותו.


טכנולוגיה מתקדמת

לאחרונה רכש המכון שני מכשירים חדשניים, המצטרפים לשלושת מאיצי הקרינה הקיימים במכון. אחד היתרונות הגדולים הוא היכולת להתאים, לדייק ולעדכן את תכנית הטיפולים שנקבעה מראש על בסיס יומי ולא להסתמך אך ורק על הסימולציה שנעשתה לפני התחלת הטיפולים. 

מאיץ ראשון מסוגו בישראל בעל MRI אבחנתי החזק בארץ:

מאיץ קרינה בשם Linac MRI UNITY של חברת Elekta. מדובר במערכת המשלבת מאיץ קווי יחד עם מכשיר MRI אבחנתי חזק (1.5 טסלה) של חברת פיליפס. המכשיר מאפשר לבצע טיפולים אדפטיביים, מותאמים, בזמן אמת לשינוים המתרחשים בגוף המטופל בהתאם למיקום וגודל הגידול הסרטני וכן לספק למטופל רמת דיוק גבוהה ביותר בטיפולי הקרינה, ברמה שלא הייתה בעבר ועם מינימום פגיעה ברקמות הסמוכות לגידול. 

מאיץ קרינה מתקדם מונחה CT: 

המאיץ המשוכלל אטוס (ETHOS) של חברת וריאן מאפשר מתן טיפול אדפטיבי, המותאם לאנטומיה של אזור הגידול בזמן הטיפול. סיטי מהיר מאוד ובאיכות מצוינת מבוצע על שולחן הטיפולים ובעזרת בינה מלאכותית (AI) נוצרת תכנית טיפול חדשה, המותאמת במדויק לאנטומיה בזמן אמת.  


מה הייחוד שלנו?

הייחוד שלנו הוא מגוון הטכנולוגיות והמכשירים העומדים לרשותנו והיכולת שלנו להתאים לכל מטופל את הטיפול המתאים ביותר למצבו. 
אחד היתרונות של המכשירים החדשים הוא היכולת להתאים, לדייק ולעדכן את תכנית הטיפולים שנקבעה מראש על בסיס יומי, ולא להסתמך רק על הסימולציה שנעשתה לפני תחילת הטיפולים.

תכנון הטיפול

הקרינה פוגעת בתאים המתחלקים במהירות. מטרת הטיפול היא הרס תאי הגידול, אך גם רקמות בריאות הנמצאות בשדה הקרינה עלולות להיפגע. לכן הטיפול הקרינתי מחייב תכנון מדויק. 
במסגרת המכון מבוצעת הערכת החולה ולאחר מכן סימולציה. הסימולציה היא למעשה CT או MRI המתבצעים אצלנו במכון הקרינה לצורך תכנון הטיפול. ההדמיה מועברת למערכת שבה משורטטים הגידול וכן האברים והרקמות הסמוכים שיש להגן עליהם. צוות של מתכנני קרינה ופיזיקאים בונים את תכנית הטיפול ורק לאחר בדיקה נוספת של התכנית ומתן האישורים הנדרשים יבוצע הטיפול.

צוות מקצועי רב תחומי

במכון הקרינה עומד לרשותך צוות רב מקצועי הכולל רופאים.ים, פיזיקאיות.ים. רנטגנאיות.ם ריפוי, צוות סיעוד, עובדות.ים סוציאלים ומתנדבות.ים. ניתן לפנות לאנשי הצוות בכל דבר ועניין ונשמח לסייע לך.
ישיבות רב תחומיות מתקיימות באופן שוטף ומאפשרות ראייה כוללת של החולה וקבלת החלטות משותפות של הצוות הרפואי לגבי תכנית הטיפול המיטבית לחולה.

מידע ויצירת קשר

דואר אלקטרוני לבירורים, העברת הפניות לקביעת תור - Rdy-c@tlvmc.gov.il


ניתוחים | טיפולים | בדיקות

פרטי היחידה

03-6973997 - יש לעקוב אחר נתב השיחות
מאיצים: 03-6973997, שלוחה 1
03-6947285 - מזכירת מנהל המכון
פקס: 03-6974832 - לקביעת תורים, יש לשלוח הפניה רפואית בפקס (בצרוף טלפון לצירת קשר)
דוא"ל:
בניין סוראסקי
אגף א'
קומה מינוס 2

תפריט ניווט תחתון