תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

רוצה לדעת עוד?

שם מלא {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.textBoxChars}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

שם מלא - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.ContactNameTooLong}}

{{500 - ClubFormCtrlAlias.MailContactUS.Description.length}} תוים נשארו מתוך 500

קצת על סיבת הפניה {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.required}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.FreeText}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.inputToShort}}

קצת על סיבת הפניה - {{ClubFormCtrlAlias.ValidationObj.DescriptionTooLong}}

{{ClubFormCtrlAlias.ServiceMsgResponse}}

וידאו

טכנולוגיות מתקדמות במכון הקרינה
טיפולים בקרינה לגידולים בעור
טיפול קרינה לילדים - סרטון הדרכה

חדש: מלונית לב פתאל-איכילוב למשפחות מטופלים

למאושפזים עם מחלות מורכבות ומשפחותיהם: המלונית מיועדת למשפחות ומטופלים מהמערך ההמטואונקולוגי ילדים, מהמערך האונקולוגי מבוגרים וטיפול נמרץ מבוגרים וילדים.
לפרטים נוספים
מערך אונקולוגי - מחלות סרטן

הקרנות הן כלי חשוב ביותר בטיפול במחלת הסרטן, כאמצעי מרפא וככלי להשגת הקלה בכאב ובתסמינים אחרים. בשני העשורים האחרונים נכנסו לשימוש טכנולוגיות חדשות המאפשרות טיפול קרינתי מדויק וממוקד יותר,  ובגידולים מסוימים טיפולי הקרנות אף יכולים להחליף ניתוח (רדיו-כירורגיה). רמה והיקף של הציוד במכון הקרינה, כמו גם הצוות המקצועי מאפשרים למטופלים את תנאי הטיפול המתקדמים ביותר בתחום הקרינה, ובזמינות גבוהה וזמני המתנה מינימליים.

התכנון הקרינתי למטופלים אונקולוגיים מסתמך על הדמיה מדויקת של אזור הטיפול. כיום אנו משתמשים במיזוג של הדמיות מסוגים שונים יחד עם הדמיית ה- CT התכנוני המבוצע במכון הקרינה. מכשיר ה- CT התכנוני מכויל בצורה מדויקת ביותר מבחינת צפיפות אלקטרונים ורזולוציה מרבית של שינוי צפיפות רקמתי ומשמש לחישוב מדויק של התפלגות הקרינה באזור המטופל. בדרך זו אנו משיגים שיפור משמעותי בהקטנת תופעות הלוואי ופגיעה ברקמות הבריאות הסובבות הצמודות לאזור הטיפול. דיוק השילוב בין סוגי ההדמיות השונות, בעיקר MRI  ו- CT, מהווה גורם מכריע בהגדרה מדויקת של אזור הטיפול והגידול הסרטני.  

טכנולוגיה מתקדמת

MRI- SIMULATOR 

במכון הקרינה של בי"ח איכילוב, מערכת סימולטור MRI של  חברת פיליפס. מדובר במכשיר MRI המשמש לביצוע התכנון הקרינתי כאשר המטופל ממוקם בתנוחה הקרינה הייעודית עם מוצרי הקיבוע השונים והמכשיר יודע להמיר את הדמיית ה- MRI  למודל CT וניתן באמצעותו לבצע חישובי קרינה מדויקים ביותר. התקדמות טכנולוגית זו, מאפשרת לנו להיות הרבה יותר מדויקים בסימון האזור אותו מתכננים להקרין. כך מתאפשרת הגדרה איכותית ומדויקת ביותר של הרקמות הבריאות הסובבות את אזור הטיפול ובעזרת התכנון אנו יכולים להקטין משמעותית את מנת הקרינה המגיעה אליהם ובכך להקל משמעותית על תופעות הלוואי מהקרינה ולשפר את איכות החיים של המטופלים.

המאיץ הקווי
במכון הקרינה 4 מאיצים קווים מהמתקדמים בעולם - מדגם TrueBeam Novalis, STX של חברת Varian Medical  System
בישראל ישנם מאיצים דומים אך ייחודיותו של המאיץ הנ"ל הינו במערך המחשוב שנרכש עמו, אשר מתבסס כולו על חישובי מונטה קרלו של התפלגות הקרינה בגוף המטופל.

מאיץ קווי מונחה מערכת MRI 
בלעדי במכון הקרינה באיכילוב: הטכנולוגיה המובילה בטיפולי הקרינה - Linac MRI UNITY של חברת Elekta.
זהו מאיץ קווי מונחה מערכת MRI באיכות גבוהה (של חברת Philips)  המערכת מאפשרת לבצע טיפולים אדפטיביים המותאמים בזמן אמת לשינויים המתרחשים בגוף המטופל, בהתאם למיקום ולגודל הגידול הסרטני. בנוסף, למערכת תהיה יכולת לבצע עקיבה בזמן אמת אחר תזוזת הגידול הסרטני. כל אלה מאפשרים רמת דיוק גבוהה ביותר בטיפולי קרינה.  המכשיר  מאושר ע"י ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי ומשרד הבריאות בישראל.
מערכת ה-Unity משלבת מאיץ קווי, שהוא מכשיר למתן קרינה טיפולית, יחד עם מכשיר MRI רב עוצמה (1.5 טסלה של חברת Philips ) לביצוע הדמייה באיכות גבוהה. הדמיית ה-MRI מתבצעת כשהחולה שוכב על שולחן הטיפולים במהלךהטיפול, והמערכת מאפשרת לערוך שינויים והתאמות בתכנית הקרינה בהתאם לתמונה שהתקבלה. המערכת מעלה את רמת הדיוק של הטיפול ומבטיחה את מתן מנת הקרינה הנחוצה לגידול תוך צמצום פגיעה באיברים הבריאים הסמוכים לו. הדבר צפוי להפחית את תופעות הלוואי של הטיפול בטווח הקצר והרחוק ולשפר את איכות החיים של המטופלים. בנוסף לסריקת ה-MRI שמתבצעת ממש לפני הטיפול, אזור הטיפול נסרק ב-MRI רציף במהלך מתן הקרינה, מה שמאפשר 'עקיבה' אחר הגידול. הדבר חשוב במיוחד בגידולים שנעים עם תנועות הנשימה. 
בשלב זה המכשיר מיועד לטיפול בגידולים מסויימים בבטן העליונה ובאגן, ובעתיד יורחב השימוש גם לאינדיקציות נוספות.


תכנון הטיפול

הקרינה פוגעת בתאים המתחלקים במהירות. מטרת הטיפול היא הרס תאי הגידול, אך גם רקמות בריאות הנמצאות בשדה הקרינה עלולות להיפגע. לכן הטיפול הקרינתי מחייב תכנון מדויק. 
במסגרת המכון מבוצעת הערכת החולה ולאחר מכן סימולציה (תכנון הקרינה) ע"י צוות של רופאים, פיזיקאים וטכנאים. רק לאחר Setup (התאמה) ולאחר שהתכניות אושרו, מתבצע הטיפול הקרינתי. 

דיוק ומיקוד 

הטכנולוגיות החדשות מאפשרות טיפול מדויק הרבה יותר. דבר המאפשר שליטה טובה יותר בגידול תוך הפחתה של תופעות הלוואי בזמן הטיפול ושל שיעור הסיבוכים לטווח הרחוק. 
בטכנולוגיה זו מתאפשר מתן מנת קרינה גבוהה לאזור הגידול והקטנת החשיפה של רקמות בריאות סמוכות למנות קרינה גבוהות. 
טכנולוגיה נוספת, הנקראת קרינה סטריאוטקטית, מאופיינת ברמת דיוק מאוד גבוהה ("טיפול ממוקד") ובמתן מנה גבוהה של קרינה במנה בודדת או במספר טיפולים קטן, בניגוד לטיפול קרינתי רגיל הניתן במספר רב של מנות יומיות נמוכות על פני מספר שבועות. מעבר לנוחות של טיפול קצר, קרינה במנות גדולות עשויה להיות בעלת יתרון מבחינה ביולוגית ולהגדיל את הסיכוי לשליטה באתר המחלה המטופל. טיפול מסוג זה ניתן במקרים נבחרים של גידולים במוח או בגידולים מסוימים באזור עמוד השדרה, בריאות או הכבד.

זמינות ומשך הטיפול

4 מאיצים זהים טכנולוגית מאפשרים זמינות לכל המטופלים, שמירה על הרצף הטיפולי והענקת הטיפול הראוי והמתאים לכל מטופל ללא הפסקות לאורך כל הטיפול. 
שכלול נוסף של השיטה הינו מכונת ההקרנה (המאיץ הקווי) המסתובבת סביב המטופל תוך שהיא מקרינה באופן רציף ובדיוק מרבי את הגידול, מאפשר קיצור משמעותי של זמן הטיפול. טיפול ממוצע אורך כ-2 דקות בלבד!

צוות מקצועי רב תחומי

במכון הקרינה עומד לרשותך צוות רב מקצועי הכולל רופאים, טכנאי קרינה, פיזיקאים, אחות, מזכירות, עובדת סוציאלית ופסיכולוגית. ניתן לפנות לאנשי הצוות בכל דבר ועניין ונשמח לסייע לך.
צוות הרופאים של מכון הקרינה באיכילוב מורכב מרופאים בכירים, מקצועיים המתמחים איש איש בתחומו – כאשר כל רופא מוביל טיפול בתחום מסויים: 
בנוסף מתקיימות באופן שוטף ישיבות שבהם דנים יחד בכל המקרים, ושילוב של רופאים מתתי התמחויות חוברים יחד לבנות תכנית טיפול מיטבית. קיימת תמיכה מחקרית לכך שחולים שמקבלים טיפול מצוות רב תחומי זוכים לטיפול טוב יותר ותוצאות הטיפול שלהם טובות יותר.

מידע ויצירת קשר

דואר אלקטרוני לבירורים, העברת הפניות לקביעת תור - Rdy-c@tlvmc.gov.il

מכון הקרינה רותם את המוחות הטובים ביותר לחשיבה משותפת במאבק להצלת חיים!


האזינו לפודקאסט עם ד"ר אורית גוטפלד

על החידושים המהפכניים בטיפול הקרינתי ועל הפיכתו לכלי מרכזי בתהליך הריפוי מסרטן


ניתוחים | טיפולים | בדיקות

פרטי היחידה

03-6973997 - יש לעקוב אחר נתב השיחות
מאיצים: 03-6973997, שלוחה 1
03-6947285 - מזכירת מנהל המכון
פקס: 03-6974832 - לקביעת תורים, יש לשלוח הפניה רפואית בפקס (בצרוף טלפון לצירת קשר)
דוא"ל:
בניין סוראסקי
אגף א'
קומה מינוס 2

תפריט ניווט תחתון