תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

פרקינסון והפרעות תנועה

הבוטוליניום הוא חלבון המופרש על-ידי החיידק האנארובי קלוסטרידום כחומר שפועל למניעת שחרור אצטיל כולין שמרווח שבין השריר לעצב ובכך למעשה משתק פעילות של שרירים.


הזרקת הבוטוליניום מאפשרת הקלה במספר רב של הפרעות נוירולוגיות, אורתופדיות ואסטתטיות. יתרונה העצום בכך שהיא אינה גורמת לתופעות לוואי קבועות, כאשר בהזרקות חוזרות ניתן להגיע ליעילות רבה וממושכת וזאת באמצעות טיפול שאינו מסוכן, האורך מספר דקות בלבד.


כיצד פועל השירות?

האבחון הראשוני מתבצע על-ידי רופא מומחה, כאשר במסגרתו מנסים לאתר את הבעיה ובהתאם להציע את הטיפול המתאים.
הטיפול מתבצע בעזרת הרדמה מקומית והזרקת מינון הבוטוקס בהתאם לצורך, ואורכו כ-20-30 דקות בממוצע.
קצב חידוש הטיפול, במצב האופטימלי, הוא אחת לעשרה חודשים ובמצבים קיצוניים אחת לארבעה חודשים. 

יתרונות הטיפול בבוטוליניום

הטיפול יעיל עבור מטופלים שניסו את כל סוגי התרופות, ללא הצלחה.

  1. שיעורי ההצלחה באמצעות הטיפול נחשבים גבוהים ביותר.
  2. הטיפול התקופתי חוסך מהמטופל את הצורך בנטילת תרופות מדי יום.
  3. הטיפול אורך זמן קצר ונמצא בטוח, ללא כאבים.
  4. לטיפול אין תופעות לוואי משמעותיות.
  5. הטיפול פועל הן בזמן אמת והן כטיפול מניעתי.
  6. תוצאות הטיפול משתפרות מטיפול לטיפול.

במה ניתן לטפל?

  • טיקים: תנועות לא רצוניות באזורי גוף שונים ובעיקר בפנים ובצוואר. הזרקת הבוטוליניום מקלה את התחושה הלא נוחה המקדימה את התנועה (הטיק) ומקטינה באופן משמעותי את התנועות הלא רצוניות כגון מצמוץ בעיניים, עוויתות בפנים, הזזת הראש או משיכת הכתפיים. ההזרקה אינה מרפאת את הנטיה, אך מקלה על התופעה למשך חודשים ארוכים וזאת לאחר טיפול בודד, קצר ובטוח.
  • כאבי צוואר וכתפיים מסיבות שונות כמו לאחר חבלה, תאונה או בשל שינויים בעמוד שדרה צווארי: הזרקת הבוטולינום לשרירי הצוואר או חגורת הכתפיים יכולה להקל מאוד על כאבים שלאחר תאונת דרכים (חבלה בצורת מכת שוט), כאב כרוני שעל רקע מתח לא רצוני בשרירי הצוואר, או כאבים שמקורם בשינויים כרונים בחוליות עמוד השדרה הצווארי. טיפול בודד עשוי להביא להקלה בכאבים למשך חודשים ארוכים ולעיתים לפתרון הבעיה באופן קבוע.
  • ספסטיות בשרירי הגפיים שלאחר אירוע מוחי, חבלת ראש או בשל מחלה ניוונית: הזרקת הבוטולינום לשרירי היד או הרגל הספסטית, עשויה להביא לשחרור ניכר במתח השרירים בגפה ובכך לשיפור משמעותי בתפקוד הגפה, או להקלה בתפקוד הגופני כולו. הזרקת בוטולינום לשרירי היד הספסטית שאינה תפקודית, בחולים עם נזק מוחי ישן, מאפשרת הקלה רבה באי הנוחות הנגרמת מהיות הזרוע במצב של כיפוף קבוע במרפק, ואגרוף קפוץ. כמו כן, שחרור המתח בזרוע מביא לשיפור ההליכה ולשיפור ביציבות החולה לאחר אירוע מוחי.
  • עוויתות (דיסטוניה) בשרירי הגפיים: הזרקת הבוטולינום לשרירי הזרועות או הרגליים עשויה להקל ולהעלים עוויתות בשרירי הגפיים ובכך לשפר תפקוד, למנוע כאבים ולטפל בנזקים משניים שעל רקע העוויתות. העוויתות השכיחות המוקלות על-ידי הזרקת בוטולינום הן בכפות הידיים והרגליים. דוגמאות לעוויתות המשתפרות מאוד בעקבות הזרקת בוטולינום הן אלו המפריעות בכתיבה או אכילה, לבוש או עבודה במחשב. כמו כן, ניתן על-ידי הזרקת בוטולינום להקל על עוויתות באצבעות כפות הרגליים או עיוות בדריכה או בעת הליכה. 

פרטי היחידה

03-6974909
בניין סוראסקי
אגף ב'
קומת קרקע

תפריט ניווט תחתון