תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

ד"ר גרינמן על טיפול באקרומגליה
אנדוקרינולוגיה - מכון

המרפאה מטפלת במחלות בלוטת יותרת המוח (היפופיזה), כולל גידולי היפופיזה, תת פעילות ההיפופיזה.

דוגמאות למחלות ספציפיות הקשורות לההיפופיזה:


בלוטת יותרת המוח (ההיפופיזה) היא בלוטה הממוקמת בבסיס המוח ובסמיכות לאזור ההצטלבות של עצבי הראיה. בלוטה זו מפרישה הורמונים המווסתים תהליכים חיוניים רבים בגוף וביניהם- גדילה, פוריות, איזון מטבולי, שמירה על משקל גוף, ויסות לחץ דם ורמות מלחים ועוד. התהליכים השכיחים ביותר המערבים את בלוטת ההיפופיזה הינם גידולים אשר יכולים להפריש הורמונים ספציפיים באופן לא מבוקר, ועל ידי כך לגרום לתסמונות הנובעות מרמות גבוהות של הורמון גדילה (אקרומגליה), ACTH וקורטיזול (קושינג), פרולקטין (הפרעות במערכת הרביה ותפקוד מיני) ו-TSH (היפרתירואידיזם). מצד שני, אפילו גידולים אשר אינם מפרישים הורמונים, בשל מיקומם הרגיש יכולים לגרום לכאבי ראש, הפרעות ראיה ופגיעה בהפרשה ההורמונלית התקינה.


טיפול רב תחומי

הצלחת הטיפול, מבוססת על אבחנה מדויקת וקביעת תכנית טיפולית ספציפית לכל מחלה ומטופל. במקרים מסוימים, ניתן להסתפק בטיפול תרופתי אשר מווסת את ההפרשה ההורמונאלית העודפת תוך תיקון של רמות ההורמונים החסרים. במקרים אחרים, ישנו צורך בכריתה כירורגית של הגידול, ובמקרים אלו הערכה וטיפול של אנדוקרינולוג לפני ואחרי הניתוח קריטיים להצלחת הטיפול. הטיפול הינו רב-תחומי ביסודו, ודורש שיתוף פעולה קרוב של מספר מקצועות ברפואה. במרכז למחלות היפופיזה באיכילוב יש מומחים העוסקים בהיבטים השונים של האבחנה והטיפול במחלות בלוטת יותרת המוח. דיונים קליניים ועבודת צוות של אנדוקרינולוגים, נוירוכירורגים, נוירו-רדיולוגים, נוירו-אופטלמולוגים ומומחים בטיפול קרינתי מאפשרים הפריה הדדית והשגת מצוינות בטיפול במחלות היפופיזה, וממקמים אותנו כמרכז מוביל מסוג זה בארץ.


השירותים הניתנים במסגרת המרפאה

  • הערכה קלינית של מחלות יותרת המוח, תוך ראיה כוללנית של המצב הרפואי הכללי של המטופל, על ידי צוות של אנדוקרינולוגים עם ניסיון רב בתחום.
  • בניית תכנית אבחונית וטיפולית מותאמת לכל מטופל.
  • הערכה מעבדתית מתקדמת, כולל בדיקות מעבדה ייחודיות למרכז שלנו,  של כל הצירים האנדוקריניים על מנת לזהות מצבים של עודף או חוסר הורמונלי: במרכז מתבצעים  מספר רב של מבחנים  דינמיים או "טסטים", כלומר בדיקות דם הנעשות אחרי מתן תרופות המגרות או מדכאות הפרשת ההורמונים השונים.
  • מעקב השוואתי מדויק של בדיקות הדמיה- לפני ואחרי טיפולים כירורגיים ותרופתיים, תוך שיתוף פעולה הדוק עם נוירו-רדיולוגיים מומחים.
  • ישיבות צוות רב-תחומיות בהן מובאים מקרים מורכבים להתייעצות.
  • אפשרות של השתתפות במחקרים קליניים עם תרופות חדישות.
  • ימי עיון למטופלים ומשפחותיהם.

 

מה יש להביא למרפאה?

  • מכתב הפניה של רופא משפחה או אנדוקרינולוג בקהילה
  • תוצאות בדיקות מעבדה וטסטים שכבר נעשו בהערכה הראשונית
  • תוצאות בדיקות הדמיה, כולל הדיסקים עצמם. הדיסקים ייסרקו לתוך המערכת הדיגיטלית של בית החולים כדי לאפשר אבחון מדויק יותר, ויוחזרו למטופלים בהמשך.

פרטי היחידה

03-6974000 זימון תורים
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 13

תפריט ניווט תחתון