תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

טיפולים במחלת הפסוריאזיס
על טיפול בפסוריאזיס
ד"ר חגיץ מץ , אתר וואלה, דצמבר 2021
עור - מערך; מרפאות עור ומין

​פסוריאזיס (בעברית: "ספחת") היא מחלה דלקתית כרונית, הפוגעת בכ-2% מהאוכלוסיה. המחלה מתאפיינת לרוב בנגעים אדומים מורמים מעל פני שטח העור הבריא, מכוסים קשקשת לבנה. מהלך המחלה הוא כרוני עם החמרות והטבה לפרקים. לכ-10% מהחולים בפסוריאזיס, תיתכן גם פגיעה במפרקים.

הטיפול במחלת הפסוריאזיס

סוג הטיפול שיוצע לחולה פסוריאזיס נקבע על פי שיקולים רבים, כגון: גיל החולה, הצורה הקלינית של המחלה ממנה הוא סובל, שטח הגוף המעורב, מידת ההיענות של החולה ותופעות הלוואי. מרבית החולים סובלים מצורה קלה המוגבלת לשטח גוף קטן והטיפול הניתן להם כולל משחות מסוגים שונים למריחה חיצונית.
במקרים בהם השימוש במשחות אינו יעיל או כשהמחלה פוגעת בשטח עור נרחב, ו/או כאשר מיקום הנגעים מגביל בצורה קשה את תפקוד החולה בחיי היומיום (מעורבות של כפות ידיים ורגליים ומעורבות פרקים), יש צורך בטיפול סיסטמי באמצעות כדורים וזריקות.
פוטותרפיה.jpg

טיפול בפסוריאזיס באמצעות פוטותרפיה

אחת משיטות הטיפול היעילות והבטוחות בפסוריאזיס היא הטיפול הפוטותרפי, שהינו טיפול בקרני אור בתחום העל-סגול (UV), המחקה את קרני השמש בתנאים קבועים ומבוקרים. לטיפול זה שעורי הצלחה גבוהים מאוד, ללא תופעות לוואי משמעותיות. השירות הפוטותרפי ניתן לחולי פסוריאזיס ולמחלות עור נוספות, כגון: אטופיק דרמטיטיס ("אסטמה של העור"), ויטיליגו, לימפומות עוריות, גרד כללי ועוד.
במרפאה לטיפול בפסוריאזיס בבית החולים איכילוב, מכשור פוטותרפיה מגוון הן לטיפול כל גופי והן לטיפול בשטחי גוף מוגבלים. המעקב אחר המטופלים מבוצע על ידי רופא המרפאה ועל ידי אחיות הפוטותרפיה המנוסות. הטיפול ניתן בשעות הבוקר ובשעות אחה"צ, על מנת לאפשר שירות נוח, יעיל וזמין למטופלים.

פרטי היחידה

03-6973585 | der-clinic@tlvmc.gov.il
בניין הלב סמי עופר
קומה 6
שעות קבלת קהל: מרפאה: ימים א'-ה' בשעות 07:15-15:00; טיפולי פוטותרפיה: ימים א'-ה' 07:15-14:20 בימים א' ;ג' ; ה'; גם 14:30-18:30; יום ו' 07:15-11:00. טיפולי TOPICAL PUVA: ימים א'-ה' 07:15-13:45 בימים א' ;ג' ; ה'; גם 14:30-17:45; יום ו' 07:15-10:30.

תפריט ניווט תחתון