תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

וידאו

ד"ר שחם על הקשר בין הלב והכליות

 מוסף הלב - הארץ


הצצה לשגרת יום ביחידה לטיפול נמרץ לב - הקליקו לראיון עם ד"ר קובי שחם
קרדיולוגיה - מערך

ליחידה לטיפול נמרץ לב מגיעים חולי הלב הקשים והמורכבים ביותר, אלו שנשקפת סכנה מיידית לחייהם בעקבות אירוע לב או הסתבכות של פרוצדורה רפואית, כגון בעת הרחבת עורקי לב והשתלת תומכן, השתלת קוצבי לב או מסתמי לב מלאכותיים.
בנוסף, מטפלת היחידה במאושפזים שחוו התקף לב - בין אם עברו צנתור לב, או כחלק מהטיפול המיידי - הזקוקים להמשך טיפול וניטור של מצבם.

בעשור האחרון, חלה התקדמות משמעותית בתחום השתלות קוצבי לב ומסתמים. בשעה שהיחידות האחרות במערך הקרדיולוגי מפתחות התמחות עמוקה כל אחת בתחומה – צוות הטיפול הנמרץ נדרש לגלות שליטה מלאה במגוון רחב של פרוצדורות טיפוליות וסיבוכיהן האפשריים, ולעמוד עם אצבע על הדופק על שיטות הטיפול החדשניות ביותר. מעבר לכך, מצבם המורכב של החולים מצריך מצוות היחידה להתמודד עם מגוון סיבוכים שאינם קשורים רק ללב, כדוגמת כליות, ריאות וכבד. 
היחידה לטיפול נמרץ לב, נמצאת בקשר ישיר עם הניידות לטיפול נמרץ של מערכות טרום-אשפוזיות, לייעול והאצת תהליכי טיפול ואשפוז ישיר של חולים קריטיים.

על מנת לעמוד במשימות המיוחדות, היחידה מצוידת במכשור וציוד רפואי, המאפשרים לנטר את פעילות הלב של החולים, לרבות טכנולוגיה מתקדמת לשימור ושיפור פעולות חיוניות (דוגמת קירור חולים לאחר החייאה).
ביחידה לטיפול נמרץ לב 8 מיטות אשפוז. עבודת הצוות הרפואי והסיעודי, מגובה בצוות פרא-רפואי מיומן ומקצועי, הקנתה ליחידה מוניטין כאחת היחידות הרפואיות הטובות בארץ בתחום הלב.

מעבר לטיפול הרפואי המסור, החולים ביחידה זוכים לתנאי אשפוז ברמה גבוהה, הכוללים חדר נפרד לכל חולה עם מקלחת ושירותים צמודים. הדבר מקל לא רק על החולים עצמם, אלא גם על יקיריהם שמוזמנים לבקר ולשהות במחיצתם. 
מעבר לפעילות מסביב לשעון ביחידה עצמה, היחידה לטיפול נמרץ משמשת כיחידת ההחייאה של המרכז הרפואי כולו: צוות כונן של היחידה מוזנק עם ציוד נייד, לכל אירוע שבו נדרשת החייאה של מטופל שעבר אירוע לב. אין מדובר באירוע נדיר: כמעט מדי יום מבוצעת "הקפצה" מסוג זה, שבו נדרש הצוות לתת מענה רפואי בהול בכל אחת ממחלקות בית-החולים.

פרטי היחידה

03-6973222
03-6973368
בניין הלב סמי עופר
קומה 1
שעות קבלת קהל: שעות קבלת מידע מהרופאים: ימי א'-ה' בין השעות 14:00-13:00; יום ו' וערבי חג - 13:00-12:00; שבת וחג - בתאום עם הרופא התורן
שעות ביקור: בכל ימות השבוע, בין השעות: 07:00-20:00

תפריט ניווט תחתון