תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

מערך לרפואה מונעת ומניעת סרטן

​רגע לפני היציאה לטיול המיועד, חשוב לקבל את החיסונים המתאימים, בין אם יעד הטיול הוא טרק במזרח הרחוק, השווקים הצבעוניים בדרום אמריקה, או הספארי הפראי של אפריקה.
במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) פועל השר"ל - שירות רפואי למטייל, המנוהל ע"י צוות היחידה למחלות זיהומיות. בשר"ל יאפשרו לך לטוס בראש שקט ולצמצם את הסיכון האפשרי לבריאותך.

למי מיועד השירות?

השירות מיועד לנוסעים לארצות המזרח הרחוק, דרום ומרכז אמריקה, אפריקה, חלקים נרחבים בברית המועצות לשעבר ומקומות אחרים בעולם. אזורים אלו מאופיינים לרוב במחלות קשות, ברמת היגיינה נמוכה וברמת רפואה לא מספקת או לא נגישה.
בין אם מדובר בטיול תרמילאים או במסע עסקים, במסגרת השר"ל תקבל את החיסונים והמידע שיאפשרו לך להנות מהטיול ולשמור על בריאותך.
צוות השר"ל מסתייע בתוכנות מחשב ייעודיות למטיילים ובמאגרי מידע של ארגון הבריאות העולמי, במרכז לבקרת מחלות בארה"ב ובארגונים אחרים המספקים מידע חיוני ומעודכן בנושאי מגיפות ותנאים רפואיים משתנים ברחבי העולם.
הצוות הרפואי מתאים לכל נוסע/ת חבילת חיסונים אישית, בהתאם ליעד הנסיעה, להיסטוריה רפואית של המטייל/ת ועוד.


מהן ההכנות הנדרשות לפני הנסיעה?

  • יש להתחיל בהכנות כחודש וחצי לפני הנסיעה, ואם ניתן אף חודשיים-שלושה מראש. 
  • חשוב לזכור: חיסונים מסוימים מצריכים מתן של מספר זריקות במרווח של שבועות ביניהם.
  • לנוסעים עם בעיות רפואיות מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל לפני הנסיעה. יש להצטייד במלאי תרופות למשך כל תקופת הנסיעה. כמו כן, רצוי לדאוג למסמך באנגלית המפרט את מהות המחלה או המחלות, והתרופות שהנוסע נוטל באופן שגרתי.


אילו פריטים רפואיים יש לקחת לנסיעה?

  • מומלץ לארוז בתיק או במזוודה ערכת "עזרה ראשונה משודרגת", הכוללת את הפריטים הבאים: חומר לחיטוי פצעים, חומרי חבישה, מספריים ומלקט (פינצטה), כפפות חד פעמיות, מד חום, תכשירים כנגד פטרת המפשעה ("שפשפת"), או פטרת בכפות הרגליים (שאלו את הרוקח).
  • לא לשכוח את כל התרופות שאתם נוהגים ליטול בארץ, לפי הצורך: תרופות להצטננות, אלרגיה, כאב ראש, חום, שלשול, עצירות, בחילות או גלולות למניעת הריון. חשוב להצטייד בתרופות אלו עוד בארץ, ולא להסתמך על זמינות ואיכות התרופות בארצות היעד. יש להוסיף תרופות שהומלצו ע"י רופאי השר"ל (מניעת מלריה, טיפול בשלשול) ותכשירים לחיטוי מים.

  • לזימון תור לפני נסיעה לחו"ל (ייעוץ חיסונים לקראת הטיול, התקשרו 03-6974000 בימים א'-ה' בשעות 8:00-17:00. 
  • שעות פעילות המרפאה בימים א' וג' בשעות 12:00-13:30 - קבלה למרפאה הנה בתיאום תור בלבד
  • נבדקים החולים במחלות מדכאות מערכת חיסון והמקבלים תרופות מדכאות מערכת חיסון ונשים בהריון, יכולים להגיע רק למרפאת הבוקר.
  • יש להביא פנקס חיסונים קיים, מסמכים מתעדים רקע בריאותח ורשימת תרופות קבועות

תפריט ניווט תחתון