תוכן עניינים


בריאות טובה מתחילה בסביבה

השבוע מציין העולם את היום איכות הסביבה.
אם יש דבר חיובי אחד שאפשר להגיד על הקורונה, הוא שבזכות צמצום התחבורה (המזהמת) והסגרים (שעזרו לטבע ולחיות הבר להשתקם), איכות הסביבה השתפרה בצורה ניכרת, בזמן קצר. הלוואי שהעולם ידע לשמר את ההישג הזה גם כשהמגפה תהיה מאחורינו באופן מלא.

 

אנחנו באיכילוב לא צריכים תזכורת או יום "מיוחד", אנחנו דואגים לסביבה בכל יום בשנה. לפניכם סקירה מה נעשה בשנה האחרונה ומהן התוכניות לשנה הבאה.

בשנים האחרונות אנו פועלים כדי להיות "ירוקים" ולשמור על הסביבה. בשנה האחרונה התחלנו בתהליך מקיף וממוקד להפיכת המרכז הרפואי למרכז ירוק, ככל הניתן, באמצעות צוות היגוי לטיפול והובלה של התהליך, שהוקם במיוחד למטרה זו. 

אז מה עשינו עד היום?

  • החלפנו את גופי התאורה הבזבזניים במשרדים בתאורת לד חסכונית ולאט לאט, בהדרגה ובהתאם לאפשרויות, נחליף את הנורות בכל מתחמי בית החולים. גם המתקנים הסניטריים הישנים הוחלפו במערכות מתקדמות וחסכוניות במים.  
  • בתי חולים מלאים ניירת; סיכומי טיפולים, זימוני תור, מרשמים, דו"חות... כחלק מצמצום ההדפסות, עברנו לתקשורת דיגיטלית חסכנית בהדפסות. התקשורת עם המטופלים נשמרת בתיק האישי באתר MYBEWELL, ומה שאין ברירה וחייבים להדפיס, מודפס במדפסות דו-צדדיות שרכשנו, תוך חיסכון של עד 50% בניירות. ניירות שסיימו את תפקידם נזרקים לפח המחזור ומועברים להמשך טיפול.  
  • גם מחשבים, מכשור אלקטרוני וציוד רפואי ישן שמוחלף בחדש, נאספים לשימוש חוזר ומועברים לגריטה בצורה מרוכזת. 
  •  יצרנו שיתוף פעולה אקולוגי עם עיריית תל-אביב - יוזמה מקורית ומבורכת של מחלקת התפעול ואנשי המטבח: ייצור קומפוסט משאריות מזון והעברתם לדישון גינות העיר.  

וזה רק על קצה המזלג.

מחלקות הרכש והבינוי יעברו בהדרגה למדיניות ירוקה, אנו פועלים לצמצום כלי הפלסטיק החד-פעמיים ומעבר לחומרי ניקוי אקולוגיים. אלו הם שני נושאים מורכבים במקום כמו בית חולים, אבל אנחנו בוחנים מגוון אפשרויות שגם יעזרו לאיכות הסביבה וגם ימשיכו לשמור על רמת הסניטציה הגבוהה ביותר.

 

באמצעות קמפיין פנים ארגוני, אנחנו רותמים את עובדי ומבקרי בית החולים להצטרף למהלך:

  • לזרוק את בקבוקי ופחיות השתייה שלהם בפחים הייעודיים
  • לכבות אורות ומזגנים עם היציאה מהחדרים, 
  • הפריד אשפה וליישם תרבות ירוקה גם כשהם חוזרים לביתם בתום יום העבודה.

שיתוף הפעולה של כולם משמח ומעורר השראה ואנו מקווים לראות עוד ועוד בתי חולים מצטרפים אלינו. כי כשהסביבה בריאה יותר, כולנו בריאים יותר.

תפריט ניווט תחתון