תוכן עניינים

​צוללים בטוח

חגי תשרי בפתח וחובבי הצלילה בכוננות. לפחות במעמקים אין צורך בתו ירוק.

אם גם אתם חולמים להתחיל לצלול. חשוב שתקראו את ההמלצות של ד"ר עדי ליכטנשטיין, רופאת צלילה במלר"מ איכילוב, לפני שאתם צוללים למים העמוקים.

 

ראשית חשוב לציין שצלילה נחשבת לענף ספורט לכל דבר ומאחר שהיא כרוכה בשהייה ממושכת מתחת למים, חשוב לוודא שאתם כשירים מבחינה בריאותית ושאתם מכירים את כל הנהלים על מנת להימנע חלילה מתאונת צלילה או לפגוע בבריאותכם.

בישראל מתרחשות מדי שנה כ- 750 תאונות צלילה. במרבית המקרים תאונות צלילה נגרמות בשל השפעת שינוי הלחץ על הגוף במהלך השהייה במים. 

אז איך מתחילים לצלול מבלי לסכן את הבריאות?

בישראל ובעולם יש נהלים ברורים שמטרתם לאפשר צלילה בטוחה לצולל ולסביבתו, הכוללים הערכת הכושר והכשירות הגופנית והנפשית.

התהליך כולל מילוי שאלון רפואי של הרשות לצלילה ספורטיבית, המצוי בכל מועדון צלילה.

מועמדים לקורס צלילה לגביהם זוהתה בעיה רפואית על סמך מילוי השאלון, חייבים באישור רופא צלילה מוסמך. במרפאת צלילה באיכילוב המועמדים נבדקים ע"י רופא/ת צלילה ועל פי צורך מופנים לבדיקות נוספות כדוגמת בדיקת לב במאמץ (ארגומטריה) ובדיקת קרדיולוג, לפני קבלת אישור צלילה. 

המטרות העיקריות בתהליך המיון הרפואי למועמדים לקורס צלילה הן:
לזהות מועמדים אשר יכולים לסכן את עצמם או אחרים ולמנוע מהם לצלול וכן לזהות את מי שזקוק להגבלות, לסיוע מיוחד או להדרכה ספציפית כדי לצלול בבטחה.

אם החלטתם לצלול באופן מקצועי, צלילה היא ענף ספורט מהנה ביותר, בעיקר באקלים הישראלי.  יחד עם זאת, לפני שאתם מתחילים לגלות את העולם המופלא של המעמקים במפרץ אילת או בכל אתר צלילה בעולם, עשו זאת בצורה בטוחה שלא תסכן את בריאותכם.

הייעוץ הרפואי במרפאת צלילה אינו כלול בסל הבריאות ומבוצע בתשלום.

פרטים בטלפון 03-6973716. ניתן גם לפנות באמצעות דוא"ל לכתובת malram-dive@tlvmc.gov.il

תפריט ניווט תחתון