תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תוכן עניינים


מפסיקים לפחד מסרטן

סדרת הפודקאסטים של המערך האונקולוגי בביה"ח איכילוב  

מחלת הסרטן מביאה איתה התמודדויות רבות גם ברמה האישית וגם ברמה המשפחתית, חברתית, כלכלית ועוד. החולים בסרטן עוברים תהליך טיפולי מורכב העשוי לכלול כימותרפיה, קרינה, ניתוחים ועוד, במהלכם מתמודדים עם התסמינים של המחלה ותופעות לוואי של הטיפולים.
בסדרת הפודקאסטים החדשה שלנו, נשוחח על הכל, עם המומחים המובילים של המערך האונקולוגי בביה"ח איכילוב. נדבר על כל אותם הנושאים שפחות מדוברים, אבל מטרידים מאד חולי סרטן ובני משפחותיהם.
טיפול בסרטן, מחלת הסרטן היום ומה צופה העתיד

פרופ' עידו וולף, מנהל המערך האונקולוגיסרטן צוואר הרחם

ד"ר עידו לסקוב, סגן מנהל המחלקה לגינקולוגיה אונקולוגית
להאזנה / צפייהסוגי סרטן נשיים 

פרופ' תמר ספרא, מנהלת המרכז לסרטן האישה 
  • להאזנה / צפייהסרטן שד

פרופ' תמר ספרא, מנהלת המרכז לסרטן האישה 
תקופת הטיפולים – התמודדות רגשית 

תקופת הטיפולים בסרטן נמשכת מספר חודשים. במהלך התקופה הזו עולים מנעד של תחושות פיזיות ורגשיות.
לפעמים מרגישים טוב ושמחים לפעמים חלשים או מעט מצוברחים וכל המנעד הזה הוא טבעי ומובן.
יחד עם זאת מומלץ מאוד לייצר חיי שגרה חדשים לתקופה הזו על פי הרצון והחשק בתקופת הטיפולים. 
לכן אנחנו מארחים את אליעד אנטמן, פסיכולוג רפואי ומנהל היחידה לפסיכולוגיה אונקולוגית במערך האונקולוגי באיכילוב ונשמע ממנו איך אפשר לעבור את התקופה הזו. 


עבודה בתקופת הטיפולים 

האתגרים אותם חווים מטופלים במהלך ההתמודדות עם מחלת הסרטן הינם רבים מאד. אחת הסוגיות המוסיפה על אתגרים אלו, הינה סוגיית העבודה במהלך תקופת הטיפולים. כדי לסייע בהתמודדות עם סוגיה זו, ריכזנו עבורכם סדרת סרטונים אשר מטרתם סיוע בקבלת ההחלטה באשר לעבודה בתקופת הטיפולים באתר של איכילוב, הפונה הן לשכירים והן לעצמאים. וכאן בפודקאסט אנחנו מארחים את נירית כהן מומחית לעולם התעסוקה המשתנה שמופיעה בסרטים אלו
מפט סיטי לפט סיטי-התמודדות ריגשית 

התקופה שאחרי הטיפולים מעלה רגשות מאוד מפתיעים. כשמצד אחד זה הרגע שחיכינו לו, לסיים הכל ולחזור לשגרה ומצד שני אנחנו לרב מלאי דאגות ואפילו קצת מדוכדכים. איך מתמודדים עם המעבר החד הזה ועוברים לשלב הביקורת, לצד החששות מחזרת מחלה? על כל אלה אנו מארחים את אליעד אנטמן, פסיכולוג רפואי ומנהל היחידה לפסיכולוגיה אונקולוגית במערך האונקולוגי באיכילוב ונשמע ממנו איך אפשר להתמודד עם התקופה הזו.
שלב הבירור - התמודדות רגשית

הליך אבחון של מחלת הסרטן, יכול להיות מטלטל ומתיש מאחר שאבחון רפואי של התסמינים עלול להימשך זמן רב. לעיתים מספר שבועות עד מספר חודשים. למטופלים ובני משפחותיהם, שלב ההמתנה מביא איתו חוסר ודאות ומתח רב.
לכן אנחנו מארחים את אליעד אנטמן, פסיכולוג רפואי ומנהל היחידה לפסיכולוגיה אונקולוגית במערך האונקולוגי באיכילוב ונשמע ממנו איך אפשר לעבור את התקופה הזו.
על הקשר בין סרטן מיניות וזוגיות

שרון פלג נשר, מנהלת מרפאת מיניות לחולים אונקולגיים על השפעת הסרטן על המיניות בזוגיות אצל מטופלי סרטןעל סרטן ומיניות אצל רווקים ורווקותהשפעות הסרטן על מיניות אצל חולי סרטן להט"בים
טיפול בקרינה בגידולים סרטניים

ד"ר אורית גוטפריד, מנהלת מכון קרינהמחקרים קליניים

ד"ר רוית גבע, מנהלת היחידה למחקרים קליניים 

זכויות מטופלים בסרטן 

מגי וייסמן, עו"ס


תפריט ניווט תחתון