תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

כירורגיית חזה

​במרכז הרפואי איכילוב הוקם שרות לטיפול ניתוחי בהזעת יתר במסגרת מחלקה לכירורגית חזה. 
הזעת יתר הינה בעיה שכיחה ופוגעת במספר אופנים באדם הסובל ממנה, למשל תחושות פיזיות קשות ולא נעימות, תופעות נפשיות הקשורות להרגשה הכללית ולביטחון העצמי ולעיתים אף לבעיות חברתיות. 


הזעת יתר מחולקת ל 3 קבוצות עיקריות:  
  • הזעת יתר ראשונית, שבדרך כלל מאובחנת בדרך השלילה, מופיעה בגיל הילדות ומחמירה בגיל ההתבגרות. הזעת יתר ראשונית מערבת כפות ידיים, כפות רגליים ולעיתים בתי שחי והפנים. 
  • הזעת יתר משנית כללית, מתלווה למצבים חולניים כגון פעילות יתר של בלוטת התריס, השמנת יתר, היפוגליקמיה או פאוכרומוציטומה, או מצבים שכיחים פחות כמו מחלת ברגר ו/או אחרים.  
  • הזעת יתר משנית ממוקדת, מתלווה למצבים של פגיעה במערכות שונות בגוף, למשל מוח, חוט השדרה או עצבים פריפריים.       

במה מטפלת מרפאת הזעת יתר? 
המרפאה הזעת יתר מטפלת בעיקר בחולים עם הזעת יתר ראשונית. בחלק של המקרים של הזעת יתר משנית כללית או משנית ממוקדת ההחלטה על טיפול כירורגי מתקבלת ע"י רופא מפנה ביחד עם כירורג חזה ובדרך כלל לאחר דיון רב תחומי בנושא. 

על הטיפול הכירורגי בהזעת יתר ראשונית
ישנם סוגי טיפול לא כירורגיים-שמרניים בהזעת יתר ראשונית, כמו טיפולים מקומיים שונים למשל. הטיפול השמרני אינו יעיל בחלק לא קטן מהמקרים ואופציה כירורגית היא האלטרנטיבה הטובה ביותר. 
סוג הניתוח מטפל בהזעת יתר הוא סימפטקטומיה, שמטרתו ניתוק של עצב הסימפתטי בבית החזה בגובה היעיל והדפיניטיבי להפסקת הזעה בכפות ידיים ובתי השחי. בדרך כלל בגובה הצלעות T2-T4. 
הניתוח מתבצע משני צדדים בגישה זעיר פולשנית – טוראקוסקופית בעזרת מצלמה וידאו שמוחדרת דרך חתך קטן ברוחב של כ 1.0 ס"מ בבית החזה או 2 חתכים ברוחב של כ 0.5 ס"מ. 
הניתוח אורך כ 20-30 דקות בכל צד, ההשגחה לאחר הניתוח נמשכת כ 24 שעות. 

סיבוכים ותופעות לוואי
אחת מתופעות הלוואי הפחות רצויות בעקבות ניתוח סימפטקטומיה היא הזעה מפצה מופיעה ב כ-20% מהמנותחים. 


על המטופל להצטייד חוות דעת רופא מטפל. כל חומר רלוונטי נוסף. 

פרטי היחידה

03-6972021
פקס: 03-6973235
בניין סוראסקי
אגף ג'
קומת קרקע

תפריט ניווט תחתון