תפריט ראשי עליון

תפריט עמוד

תפריט עמוד

אף אוזן גרון, ניתוחי ראש, צוואר, פה ולסתות - מערך

המרכז לכירורגית ראש צוואר במרכז הרפואי תל-אביב, איכילוב, מיישם מזה שנים רבות תפיסה טיפולית כוללנית באמצעות הפעלת מרכז ייעודי רב-תחומי כמענה למורכבות הטיפול במגוון מחלות הראש והצוואר. על בסיס הידע, הניסיון ואיכות הטיפול, המרכז מהווה מוקד הפניה ארצי אשר אליו מופנים מטופלים מכל רחבי הארץ.

תכנית טיפול אישית במרכז רב-תחומי

רפואת ראש צוואר מתקדמת דורשת שילוב של מגוון נותני שירותים ורפואה מקצועית, ומחייבת מבנה המשלב בעת ובעונה אחת מספר רב של דיסיפלינות. לפיכך, הטיפול כולו מיושם בתפישה של רפואה מותאמת אישית הכוללת תכנית טיפול דקדקנית המותאמת ספציפית לכל מטופל. ההחלטות הטיפוליות נדונות בפורום משותף הכולל מספר רב של מומחים ממגוון תחומים: כירורגיים פלסטיים, נוירוכירורגים, אונקולוגים, רופאי פה ולסת, פתולוגים, רדיולוגים וכן מומחי תזונה ועובדים סוציאליים. במסגרת המרכז לכירורגיית ראש צוואר בבי"ח איכילוב, מתקיימות שתי מרפאות ייחודיות:

 • "המרפאה המשותפת האונקולוגית"- במסגרתה המטופל נבדק במקביל הן ע"י המנתח והן ע"י האונקולוג המטפל.
 • "המרפאה המשותפת הפלסטית" - במסגרתה המטופלים נבדקים במקביל ע"י כירורג ראש צוואר, כירורג פה ולסת וכירורג פלסטי.

היקף פעילות וניסיון טיפולי

כמרכז חלוצי ופורץ דרך בתחום כירורגיית הראש צוואר בארץ, לצוות הטיפולי ניסיון מצטבר רב ומספר גדול של מטופלים. בשילוב עם חתירה מתמדת לחדשנות ואיכות, ביכולתנו להעניק למטופלינו את הטיפול הטוב ביותר ולהציג תוצאות שוות למרכזי הסרטן הגדולים בעולם. הגישה הטיפולית מבוססת על רצף טיפולי המתחיל באבחנה, דרך כירורגיה מתקדמת וטיפולים אונקולוגיים משלימים וכלה במעקב ארוך טווח.

חדשנות וקידמה טכנולוגית

בחתירה לטיפול מיטבי, מתבסס המרכז על אמצעים וטכנולוגיות חדישות בחזית עולם הרפואה. האמצעים העומדים לרשותנו כוללים בין היתר רובוט כירורגי "דה וינצ'י", לייזר, כלים יעודיים לניתוחים בגישה זעיר פולשנית, מכשירים מבוססי אור אינפרא-אדום לשתלים מורכבים ומודלים תלת-מימדיים המותאמים אישית עבור כל מטופל. המרכז הרפואי איכילוב גאה להיות מפורצי הדרך בשימוש במודלים תלת-מימדיים וכיום ההדפסות נעשות בתוך בית החולים במסגרת סל השירותים הניתנים למטופל.  

בדיקות, טיפולים וניתוחים מובילים

במרכז לכירורגית ראש-צוואר בבי"ח איכילוב, מספר רב של חדרי פעולות וחדרי ניתוח מתקדמים, בהם מאובחנים ומטופלים מקרים מגוונים של גידולים שפירים וממאירים באזור הראש והצוואר:

 • גושים בצוואר - אבחון גושים בצוואר, אולטרה-סאונד צווארי וביופסיה במחט דקה או עבה (FNA / FNB) המאפשרת קיצור תהליך האבחון לצורך התחלת הטיפול במהירות האפשרית.
 • ניתוחי צוואר - במסגרת המרכז מתבצעים כלל ניתוחי הצוואר: בתירה צווארית (דיסקציה), ביופסיות של בלוטות לימפה, כריתה של גידולים ממקור של כלי דם ועצבים בצוואר וכן שיחזורים מיקרוסקופיים של מבנים צוואריים.
 • גידולי חלל הפה -  המרכז מתמחה בטיפול בגידולי חלל הפה. הכירורגים במרכז עתירי נסיון בכריתה של גידולים מורכבים המערבים את הלשון ועצמות הלסת, עם יכולות מתקדמות לשיקום האיברים שנכרתו.
 • בלוטות רוק - במסגרת המרכז מטפלים בגידולים של בלוטות הרוק החל מהשלב ההתחלתי של ביצוע ביופסיה ועד לניתוחים לכריתת גידולים שפירים וממאירים של בלוטת הרוק.
 • גידולי עור - מומחי המרכז מטפלים במקרים של גידולי עור באזור הראש צוואר, הדורשים ניתוחים מורכבים הכוללים דיסקציה צווארית או שחזור מורכב וכן ביצוע ביופסיית בלוטת זקיף במקרים כגון סרטן עור מסוג מלנומה.
 • גידולי גרון - במרכז מתבצעים כלל הטיפולים לממאירויות גרון הכוללים ניתוחים משמרים, טיפולים בקרינה עם או בלי כימותרפיה (בשיתוף האונקולוגים) ועד לכריתת גרון שלמה.
 • גידולי הלוע, חללי האף ובסיס הגולגולת - במרכז מתבצעים כלל הטיפולים לממאירות של חללי הלוע האף ובסיס הגולגולות: ניתוחים אנדוסקופים, טיפולים אונקולוגים וכריתות מורכבות הדורשות צוותים רב תחומיים כגון נוירוכירורגים ושחזורים פלסטיים עם מתלים חופשיים.   

  אנו גאים להיות בחזית הרפואה עם המרכז הרב-תחומי לכירורגיית ראש צוואר. חברי הצוות חדורי מטרה לתת לכם את השירות הטוב ביותר, ולסייע לכם בהתמודדות עם האתגר הרפואי שלפניכם. המרכז שלנו ערוך ומוכן לתת לכם את הטיפול המקצועי ביותר ולשרתכם נאמנה. הניסיון הטיפולי שלנו לימד אותנו כי המטופל זקוק לתמיכתנו לאורך כל מסע הריפוי וכי רפואה מקצועית לצד ליווי סוציאלי ותמיכה רגשית - עולים בקנה אחד עם איכות חיים מיטבית והצלחה ארוכת טווח. 

פרטי היחידה

03-6973338
מגדל האשפוז עש אריסון
קומה 8

תפריט ניווט תחתון